„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės svečiai aukojo LGBT eitynėms Vilniuje

Sasha Song, Beata Tiškevič, Aistė Pilvelytė, Ruslanas Kirilkinas, Vladimiras Simonko / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Sasha Song, Beata Tiškevič, Aistė Pilvelytė, Ruslanas Kirilkinas, Vladimiras Simonko / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-06-17 21:06
AA

LGBT eitynių išvakarėse, penktadienio vakarą, Vilniuje surengta „Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienė, kurios metu vakaro svečiai aukojo šeštadienį vyksiančioms LGBT eitynėms.

Tarp vakarienėje susirinkusių svečių buvo galima išvysti ir žinomų veidų. Į lėšų rinkimo vakarą be gausaus būrio kviestinių svečių iš užsienio, atvyko Beata Tiškevič, Marija Aušrinė Pavilionienė, Aistė Pilvelytė, Sasha Song ir kiti.

Žmonės.lt pasiteiravo vakaro svečių, kokiu būdu būtų galima stabdyti Lietuvoje vyraujančią homofobiją.

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Aktorė, laidų vedėja Beata Tiškevič pasakojo, kad anksčiau pati apie homoseksualius asmenis laidydavo įvairias replikas, tačiau pagilinusi savo žinias, nuomonę kardinaliai pakeitė.

„Labai svarbu, kad heteroseksualūs žmonės suprastų – reikia atvirai palaikyti LGBT bendruomenę. Taip pat, reikia suvokti, kad šeštadienį vyksianti eisena nėra tik LGBT bendruomenės narių reikalas, bet ir visos visuomenės reikalas, todėl svarbu prisijungti ir tiems, kurių iš pirmo žvilgsnio tai neliečia. Patyčios, savižudybės, emigracija, alkoholizmas, depresija liečia visus. Vyraujanti homofibija tam daro įtaką. Aš nežinau kaip LGBT paaugliai gyvena mažuose miesteliuose… Labiausiai palaikau juos ir čia esu dėl jų.

Galima sakyti, kad anksčiau pati buvau homofobė, nors niekada nenorėčiau savęs taip vadinti. Mokykloje tikrai kalbėjau panašiais žodžiais, kaip dabar kalba žmonės: „Aš už, bet nereikia afišuotis ir reklamuotis“. Nejaučiau to svarbos, net į juodaodžius reaguodavau savotiškai. Aš esu geras pavyzdys, kaip žmogus gali pasikeisti ir kaip jį gali apšviesti šalia esantys išsilavinę žmonės“, – Žmonės.lt pasakojo B.Tiškevič.

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Dainininkas Sasha Song teigė, kad auganti naujoji karta į LGBT asmenis jau žiūri tolerantiškai, tačiau vis dar reikia užsiimti jaunų žmonių švietimu.

„Reikia žmones mokyti ir apie tai pasakoti. Labai daug žmonių nežino jokios informacijos apie netradicinę orientaciją. Reikia kalbėti su vaikais kaip su suaugusiais ir skleisti informaciją. Tai yra svarbiausia – domėtis.

Ypač po to, kai Lietuva įstojo į Europos sąjungą, situacija pagėrėjo. Ta karta, kuri auga dabar yra daug labiau tolerantiška nei senoji karta. Žinoma, juos galima suprasti, nes jie užaugo visai kitoje aplinkoje“, – sakė jis.

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė laikosi tos pačios nuomonės – homofobiją Lietuvoje galima sustabdyti tik švietimu.

„Reikia parodyti, kas yra žmonių bendravimas, kokia sudėtinga žmogaus prigimtis, kas yra solidarumas, žmogaus teisės. Matau tik tokį kelią – situaciją galima gerinti tik per švietimą.

O situacija ir pagerėjo, ir pablogėjo. Pagerėjo ta prasme, kad žmonės nebijo atvirai apie tai kalbėti. Žmonės pagaliau priprato prie minties, kad šalia yra ir kiti žmonės. Kita vertus, konservatoriai ir bažnyčia nesnaudžia ir jie supranta: jeigu jie nekovos už savo valdžią, jie praloš. Todėl tie meta visas jėgas: šmeižtą, melą, veidmainystę ir įstatymus“, – pasakojo M.A.Pavilionienė.

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vakarą vedęs humoristas Paulius Ambrazevičius teigė, kad LGBT asmenys turi skleisti žinią apie save, o praėjus kuriam laikui tai taps savaime suprantamu reiškiniu.

„Aš manau, kad šiuo metu vyksta natūralus žmonių susipažinimas su tuo, kas yra homoseksualai ir kiti LGBT asmenys. Per švietimą, per rodymąsi, kad tokie žmonės yra ir jie tokie patys, kaip ir mes, tuomet viskas bus gerai“, – pasakojo jis.

Vakarienės metu kalbą sakęs Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko džiaugėsi, kad vakarienės svečiai šeštadienį vyksiančioms eitynėms paaukojo net 7000 eurų.

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Mieli draugai, šįvakar jaučiu, kad ilgos kalbos nėra reikalingos. Paprastas ačiū būtų daugiau nei pakankama. Iš tikrųjų, tai jūs esate tie, kurie leido „Baltic Pride 2016“ šventei tapti realybe. Rytdienos eitynės už lygybę bus didžiausias ir palankiausiai priimtas LGBT renginys šios šalies istorijoje. Visi jūs esate neįtikėtinos istorijos dalis.

Šią šventės akimirką turėtume priminti sau, kad kova dėl LGBT lygiateisiškumo niekad nesibaigia. Mes visi pasirinkome nebūti tyliais stebėtojais. Šios vakarienės metu mes surinkome 7 tūkst. eurų. Be šio skaičiaus, yra ir dar vienas, kuris man labai svarbus asmeniškai. Tai skaičius rėmėjų ir draugų, kurie prisidėjo prie „Baltic Pride 2016“ renginių. Ir aš labai didžiuojuosi paskelbdamas, kad šis skaičius nė nėra aprėpiamas, nes mūsų yra tiek daug.

Linkiu jums išskirtinai ypatingo vakaro. Pasinaudokime šia galimybe pasimėgauti vienas kito draugija, nes šitai yra tai, kas šįvakar tikrai svarbu. Ir tikiuosi visus jus pamatyti ryt Gedimino prospekte.“

TAIP PAT SKAITYKITE: 15min paaiškina: kam homoseksualams reikalingos eitynės Vilniaus centre?

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vakarienės metu pasirodė ir homoseksualumo neslepiantis atlikėjas Ruslanas Kirilkinas. Taip pat, kalbą sakė Europos parlamento vicepirmininkė Ulrike Lunacek.

Iškilmingo vakaro metu pasirodė ir specialiai dėl šio renginio į Lietuvą atvykusi atlikėja LaDiva Live – prancūzų bei alžyriečių kilmės personažas, sukurtas Briuselyje prieš 9 metus. LaDiva Live pasirodo daugelyje Europos ir Kanados renginių bei Pride festivalių.

„Baltic Pride“ festivalį šeštadienį vainikuos lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) bei juos palaikančių eitynės Vilniaus centre. Eitynės Lietuvoje vyks jau trečiąjį kartą.

„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirkos (53 nuotr.)
+47