„Baltic pride“ eitynėms „Už lygybę!“ – ir žinomų žmonių palaikymas

Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!“ / Žmonės.lt nuotr.
Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!“ / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-06-18 14:55
AA

Šeštadienį sostinės Gedimino prospekte vykstančiose LGBT „Baltic Pride“ eitynėse „Už lygybę!“ tarp gausiai susirinkusiųjų buvo galima išvysti ir homoseksualų bendruomenę palaikančių žinomų žmonių.

„Baltic Pride“ festivalį šeštadienį vainikavo lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) bei juos palaikančių eitynės Vilniaus centre. Tai trečios tokios eitynės Lietuvoje, subūrusios gausybę LGBT ir šią bendruomenę palaikančių žmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksualinių mažumų eitynės „Už lygybę“: rekordinis dalyvių skaičius, pareigūnai sulaikė šešis asmenis

Eitynių nepraleido ir Beata Tiškevič, Jurga Baltrukonytė, Dominykas Vaitiekūnas, Solveiga Mykolaitytė, Vaidas Baumila, Richardas Jonaitis ir Jovita Balčiūnaitė, Vaidas Kublinskas ir Eglė Remeikaitė, Juozas Liesis, Rimas Valeikis, Agnė Gintalaitė, Vaida Lisikaitė, Aistė Lasytė, Rimantė Valiukaitė, Toma Vaškevičiūtė, Mindaugas Pleskas-Bonanu, Reinaldas Janonis ir kiti.

Dominykas Vaitiekūnas / Vidmanto Balkūno nuotr.

Žmonės.lt Dominykas Vaitiekūnas džiaugėsi, kad eitynėse dalyvavo gausus būrys jo kolegų, draugų ir pažįstamų.

„Man regis Lietuva keičiasi, be kuopelės beprasmiškai protestuojančių žmonių su nacistine retorika daugiau pasipriešinimo nemačiau. Tai buvo be galo gražu.

Lietuva keičiasi ir gal tikrai kadanors būsim laisvi viduje ir mūsų visuomenė bus nesusiskaldžiusi, laiminga ir kas norės – eis į eitynes, kas norės neis. Kas norės rengsis vienaip, kas norės – kitaip. Ir visi būsim skirtingi ir sugebėsim su savo skirtybėmis gyventi kartu vienas kitam netrukdydami“, – sakė jis. Vėliau šiomis mintimis Dominykas pasidalijo ir socialiniame tinkle.

„Baltic Pride“ eitynėse dalyvavusi Solveiga Mykolaitytė Žmonės.lt pasakojo, kad visuomet palaiko LGBT asmenis ir pabrėžia, kad kitiems stinga žmogiškumo šiuo klausimu.

Dominykas Vaitiekūnas / Vidmanto Balkūno nuotr.

„Aš palaikau šiuos žmones, nes visada esu už meilę ir žmogaus teises. Tik kartu mes galime kažką pakeisti – visi esame žmonės, juk žmogiškumas yra svarbiausia.

Esu už solidarumą, toleranciją, draugystę ir meilę. Tarp žmonių turi būti supratimas ir pagarba. Būkime draugiški“, – sakė S.Mykolaitytė.

„Baltic Pride 2016 Gala“ lėšų rinkimo vakarienėje dalyvavusi aktorė, laidų vedėja Beata Tiškevič pasakojo, kad anksčiau pati apie homoseksualius asmenis laidydavo įvairias replikas, tačiau pagilinusi savo žinias, nuomonę kardinaliai pakeitė. Ji sudalyvavo ir šeštadienio gėjų eitynėse.

Dominykas Vaitiekūnas / Vidmanto Balkūno nuotr.

„Labai svarbu, kad heteroseksualūs žmonės suprastų – reikia atvirai palaikyti LGBT bendruomenę. Taip pat, reikia suvokti, kad šeštadienį vyksianti eisena nėra tik LGBT bendruomenės narių reikalas, bet ir visos visuomenės reikalas, todėl svarbu prisijungti ir tiems, kurių iš pirmo žvilgsnio tai neliečia. Patyčios, savižudybės, emigracija, alkoholizmas, depresija liečia visus. Vyraujanti homofibija tam daro įtaką. Aš nežinau kaip LGBT paaugliai gyvena mažuose miesteliuose… Labiausiai palaikau juos ir čia esu dėl jų.

Galima sakyti, kad anksčiau pati buvau homofobė, nors niekada nenorėčiau savęs taip vadinti. Mokykloje tikrai kalbėjau panašiais žodžiais, kaip dabar kalba žmonės: „Aš už, bet nereikia afišuotis ir reklamuotis“. Nejaučiau to svarbos, net į juodaodžius reaguodavau savotiškai. Aš esu geras pavyzdys, kaip žmogus gali pasikeisti ir kaip jį gali apšviesti šalia esantys išsilavinę žmonės“, – Žmonės.lt pasakojo B.Tiškevič.

Dominykas Vaitiekūnas / Vidmanto Balkūno nuotr.

Eitynių išvakarėse LGBT bendruomenei socialiniame tinkle paramą išreiškė žurnalo „HAPPY365“ vyr.redaktorė Jurga Baltrukonytė.

„Mane liūdina, kad kai kurie iš draugų dažnai patenka į nemalonę. Neva žydras ar rožinis gyvenimas yra blogesnis už įprastos spalvos gyvenimą. Todėl vertėtų jį uždrausti. Arba tegul jie tampa nematomi. Jei to nesugeba – kuo puikiausiai gali gyventi su kaukėmis. Ančiukų, barsukų ar fėjų.
Ar smagu gyventi su kaukėmis? Pabandykit – guminės nedaug kainuoja, greitai pajusit jų nepatogumą. Nusiimsit ir lengviau atsikvėpsit. Bet o kiek kainuoja visam gyvenimui užsidėti svetimo žmogaus kaukę? Ašaras, neviltį, baimę, šeimos griūtį... gal dar daugiau. <...>

Mes esame tie, kurie gali paveikti naująją kartą – savo vaikus: pokalbiais, paaiškinimais, tolerancijos pamokomis, o kartais ir pastatymais į vietą – mūsų brangieji angelėliai ir rožinės princesės nėra geresni už kitus angelėlius ir kitas princeses“, – mintimis dalijosi seksualinių mažumų eitynėse dalyvavusi J.Baltrukonytė.

Dominykas Vaitiekūnas / Vidmanto Balkūno nuotr.

Dizainerė Jurga Lago eitynių išvakarėse taip pat išsakė savo nuomonę: „Geresnių tėvų nesu mačiusi. Ir nepamatysiu, nes geresnių nebūna! Taigis. Mano du kaimynai Ispanijoje – Thomas ir Antonio, prieš berods 15 metų įsivaikinę sunkiai sergančią mergaitę ir jos jaunesnį brolį. Sutikau Antonio vakar gatvėje – jis, kaip visada, vaikštinėjo ryte ir pirko šviežias daržoves. Linksmas, kaip visada pasitempęs, tik tądien buvo kažkiek susirūpinęs, nes grįžta Eugenia – jų DUKRA. Jų užauginta, ant rankų iki pat šešiolikos metų išnešiota mergaitė šiandien grįžta iš Barselonos. Nes pirmieji jos studijų metai pralėkė, kaip viena diena! Ir, taip, liga pasitraukė į užmarštį. Eugenia vaikšto, sportuoja ir mokosi. „Bus graži, kaip angelas inžinierė“ <...>

Ir NIEKADA šitie vaikai nebuvo nelaimingi – ir niekada nebūtum išdrįsęs jų akivaizdoje pasityčioti iš juos mylinčių tėvų. Ir čia, Ispanijoje, niekas niekada to nedarė. Net mažame miestelyje! Tėvų susirinkimuose sėdėdavo jie abu, ligoninėse sėdėdavo taip pat du vyrai, miestelio kavinukėje savaitgaliais matydavome juos visus keturis, tad SILENCIO visiems, kurie išdrįstų nors akimirką suabejoti šita šeimyna.“

TAIP PAT SKAITYKITE: „Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės svečiai aukojo LGBT eitynėms Vilniuje

„Baltic Pride 2016“ eitynėse „Už lygybę!“ – ir žinomi žmonės (17 nuotr.)
+11

Vyko prieš trejus metus

Pirmosios LGBT eitynės Lietuvoje įvyko 2010 m. ir pasižymėjo neramumais. Tada jos vyko Upės gatve, jose dalyvavo apie 100 dalyvių. Nuo minios protestuotojų dalyvius saugojo didžiulės policijos pajėgos. Dalyviai į eitynių zoną buvo saugiai atvežti autobusu, kad būtų išvengta susidūrimų su priešininkais, apsiginklavusiais akmenimis ir buteliais.

Antrosios LGBT eitynės Lietuvoje vyko 2013 m. Gedimino prospekte. Nors tąkart nebuvo tokios akmenų ir butelių krušos kaip prieš trejus metus, o patys dalyviai pripažino, kad renginys vyko kur kas tolerantiškesnėje atmosferoje, policija vis tiek turėjo nemažai darbo.

Eitynių dalyviai iš Lukiškių aikštės žygiuos Gedimino prospektu į Bernardinų sodą, kur bus sakomos

Eitynės yra pagrindinis lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų (LGBT) bendruomenės rengiamo festivalio „Baltic Pride“ renginys. Šis festivalis kasmet pakaitomis vyksta vienoje iš Baltijos šalių sostinių.

„Baltic Pride 2016“ eitynės „Už lygybę!“ (115 nuotr.)
+109
„Baltic Pride 2016 Gala“ vakarienės akimirkos (53 nuotr.)
+47