Baltijos Baleto Teatras pradeda naują sezoną šventiškai – mini 10 metų jubiliejų naujoje studijoje

Baltijos Baleto Teatras pradeda sezoną naujoje studijoje/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Baltijos Baleto Teatras (BBT) naujo sezono pradžią pasitinka jubiliejinėmis sukaktimis ir naujienomis. BBT skaičiuoja 10-us veiklos metus ir pirmą kartą visuomenei atveria savo šokių studijos duris, norintiems mokytis šokti baletą su profesionaliais šio amato meistrais ir žinoma režisiere, choreografe, pedagoge Marija Simona Šimulynaite.

„Prieš 10 metų, kai tik ėjome pirmuosius teatro žingsnius, kūriau spektaklį pagal Depeche Mode muziką „Kitas Pasaulis”, tada tiek aš, tiek baleto profesionalų kolektyvas, buvome jauni, ambicingi ir net minties nebuvo apie pedagoginę veiklą, tačiau ateina diena, kada supranti, jog nori pradėti dalintis savo patirtimi įgyta tiek Lietuvoje, tiek užsienio teatruose bei aukštosiose mokyklose”, – prisimena teatro ir studijos įkūrėja.

Baltijos Baleto Teatras pradeda sezoną naujoje studijoje/Asmeninio archyvo nuotr.

Teatro vadovė M. S. Šimulynaitė ne vienerius metus dirbusi ir tobulinusis Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje bei gretimose šalyse nė nedvejojo, kad BBT studijoje bus laikomasi Skandinaviškos edukacinės sistemos pavyzdžiu, kuris yra labiausiai vertinamų pasaulyje ir suteikia visapusišką (tiek kokybinę , tiek ir vertybinę) pagalbą asmenybės vystymuisi ir tobulėjimui. Dėl pastarosios priežasties lankyti baleto klases galės ne tik vaikai ir profesionalūs šokėjai, bet ir patirties neturinčios jaunos ir vyresnės moterys.

Baltijos Baleto Teatras pradeda sezoną naujoje studijoje/Asmeninio archyvo nuotr.

Kadangi baletas visų pirma asocijuojasi su gracingumu ir kone tobula koordinacija, užsiėmimų metu didžiausias dėmesys bus skiriamas šių savybių ugdymui. Tai įvairios mankštos ant grindų, darant kūną stiprinančius jėgos, tempimo, kvėpavimo pratimus, taip pat prie „lazdos“ atliekant baleto pagrindų trenažą ir kt.

Pasak M. S. Šimulynaitės, norinčioms turėti gražią laikyseną bei graciją transliuojančias kūno linijas apsirinkama renkantis užsiėmimus sporto klubuose. Pastaruosiuose tradiciniai pratimai yra skirti raumenų auginimui – masei, kas aktualiau vyrams, tačiau ne moterims. Baletas apima daug plačiau: padailinamos kūno linijos, ugdoma disciplina ir meilė šokiui.

Baltijos Baleto Teatro naujas sezonas startuoja naujose patalpose visai šalia miestiečių pamėgtų poilsio ir pramogų zonų bei verslo centrų – Upės g 5, Vilniuje.

 

Skaitykite daugiau