Atgimstanti bandažinė mada – rafinuotam moters seksualumui išryškinti
Retkarčiais viena vienintelė sukurta suknelė dizainerį vos per naktį gali užkelti tiesiai į mados olimpą. Taip nutiko ir Prancūzijoje gimusiam Herve Legeriui, sukūrusiam ikoniškąją ir į mados istoriją įėjusią bandažinę suknelę.
Paryžiuje skulptūrų ir meno istoriją 1957-aisiais baigęs Herve Legeris netrukus po studijų sulaukęs vos 23-ejų tapo tuo metu dar ne itin žinomo dizainerio Karlo Lagerfeldo asistentu. Mados dievu šiuo metu vadinamas dizaineris pastebėjo ankstyvą H. Legerio talentą ir pradėjo jį mokyti. Karlas Lagerfeldas su savo asistentu tuo metu kūrė tokiems garsiems mados namams kaip „Chanel“, „Lanvin“, „Fendi“, „Diane von Furstenburg“, „Chloe“ ir „Swarovski“.
1985-aisiais, būdamas 28-erių, Herve Legeris pajuto poreikį dirbti savarankiškai ir sukūrė savo pirmąją drabužių mados liniją. Po ketverių savarankiško darbo metų, įkvėptas maudymosi kostiumėlių mados tendencijų, jaunasis dizaineris sukūrė šiuo metu jau mados ikona tapusią bandažinę suknelę, kuri tapo finaliniu akcentu jo 1989 metų kolekcijoje. Moters figūrą tobulai apglėbianti ir visus privalumus išryškinanti, tarsi iš daugybės siaurų juostelių (bandage – angl. tvarstis) sudurstyta suknelė netrukus tapo tikra mados sensacija, o H. Legeris vos per vieną naktį virto gerbiamu ir žinomu aukštosios mados dizaineriu.
H. Legerio sukurta speciali medžiaga, sudaryta iš vilnos ir šilko audinio su elastano priemaišomis, tvirtai ir struktūriškai apglėbia moteriškuosius figūros privalumus, tad nenuostabu, kad šį kūrinį ganėtinai greitai pamėgo to meto įžymybės – nuo Cindy Crawford iki pačios Tyros Banks. Figūrą išryškinanti suknelė tapo mėgstamiausiu ir garsių modelių stiliaus elementu, pabrėžiančiu tobulą ir nepriekaištingą jų figūrą.
Taip pat skaitykite: 10 ryškiausių rudens sezono pirkinių
Po ilgos pertraukos, kai šių suknelių gamyba buvo pristabdyta, Herve Legeris vėl sugrįžo. Tik šįkart jo bandažinė mada tapo kiek universalesnė – paprasta figūrą formuojanti bandažinė suknelė patyrė tikrą evoliuciją, vintažo elementais papildytose šių ir praėjusių metų dizainerio kolekcijose rasti galima ir sijonų, taip pat ilgų suknelių ar netgi meistriškai sukurtų kombinezonų.
Nuo pirmosios bandažinės suknelės pasirodymo praėjus 25-eriems metams, Herve Legeris sugrįžo ir siūlo pasižvalgyti į naująją jo mados kolekciją, kuri sulaukė tokio pat didelio populiarumo tarp žvaigždžių ir kolegų dizainerių, kaip ir pradžioje. Ir vakar, ir šiandien, ir rytoj – Herve Legerio bandažinė mada visuomet turės vietą mados istorijos puslapiuose.