Bankrutavo Birutės Petrikytės muzikos klubas: skola siekė 75 tūkst. eurų

Birutė Petrikytė
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Žlugo legendinės atlikėjos Birutės Petrikytės įkurtas koncertų organizavimo verslas. Dainininkės vadovaujamai ir jos vardu pavadintai įmonei paskelbta bankroto byla.

Klaipėdos apygardos teisme nutartis kelti bankroto bylą asociacijai „Birutės Petrikytės muzikos klubas“ paskelbta vasario 9-ąją.

„Ieškinį pateikė asociacijos prezidentė, bylą išnagrinėjus rašytine tvarka nutarta klubą pripažinti nemokiu, nes juridinio įsipareigojimai viršija turtą“, – BNS sakė teismo atstovė komunikacijai Dovilė Saulėnienė.

Bylos duomenimis, klubo turtas šiuo metu vertinamas 13 tūkst. eurų, o įsipareigojimai – 75 tūkst. eurų.

Bankroto iniciatorės manymu, muzikos klubas neturi galimybės atkurti įmonės mokumo bei toliau plėtoti vykdytą koncertų organizavimo veiklą, neatsiskaito su kreditoriais, yra suėję visi mokėjimų terminai, nustatyti tiek tarp šalių, tiek įstatyme.

Birutė Petrikytė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

B.Petrikytė ieškinyje nurodė, kad 1997 metais įkurtas klubas veiklos nevykdo nuo 2017-ųjų. 

Teismo nutartis dar neįsiteisėjo. 

Portalui Žmonės.lt susisiekus su B.Petrikyte,  ji bankroto situaciją komentuoti atsisakė.

„Koks dar bankrotas? Aš pirmąkart girdžiu apie kažkokius muzikos klubo bankrotus. Jau čia senas reikalas, jau seniai viskas pasibaigė. Nieko nežinau“, – portalui Žmonės.lt sakė ji ir atsisveikino.

Birutė Petrikytė ir jos vyras Igoris / Laimos Geležės nuotr.

Žmonės.lt primena, kad Birutė Petrikytė ir jos sutuoktinis Igoris Karžickis 2016 metais į teismą kreipėsi dėl fizinio bankroto. 

2008 metais nuosavam verslui – svečių namams ir restoranui Palangoje „Birutės uostas“ – iš bankų paimta paskola B.Petrikytei ir I.Karžickiui tapo nepakeliama finansine našta, siekusia kelis milijonus eurų. Tuomet pora kreipėsi į teismą prašydama leidimo paskelbti fizinį bankrotą. 

Įrodžius, kad išlaidos didesnės negu pajamos, teismas I.Karžickio ir B.Petrikytės prašymą tenkino. Tiesa, pora savo verslo, svečių namų ir restorano „Birutės uostas“, neprarado.

Skaitykite daugiau