Baracką Obamą nuo kėdės pakėlęs Rufusas Wainwrightas Vilniuje atliks savo geriausias dainas

Rufusas Wainwrightas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Amerikiečių daininkas ir kompozitorius Rufusas Wainwrightas, kuris jau kovo 20-ąją pirmą kartą koncertuos Vilniaus kongresų rūmuose, turi daug įžymių gerbėjų. Dar daugiau – po neseniai Vašingtone surengtos Kennedy centro garbės apdovanojimų ceremonijos. Jos baigiamąjį pasirodymą surengęs Rufusas sulaukė ovacijų stovint – kartu su pramogų pasaulio garsenybėmis dainininkui plojo JAV prezidentas Barackas Obama ir jo žmona Michelle.

Nuo 1978-ųjų kasmet Vašingtone rengiamoje Kennedy centro ceremonijoje pagerbiami žmonės, pasiekę įspūdingų aukštumų atlikimo mene – muzikos, kino, šokio pasaulio atstovai. Šįkart laureatais paskelbti dainininkas Billy Joelas, džiazo žvaigždė Herbie Hancockas, gitaristas Carlosas Santana, operos dainininkė Martina Arroyo ir aktorė Shirley MacLaine.

Šventiniam renginiui, kuriame apsilankė ir JAV prezidentas su žmona, buvo suburta tikra įvairių žanrų žvaigždžių rinktinė. Į sceną kilo džiazo legendos Chickas Corea ir Arturo Sandovalis, reperis Snoop Doggas, grupių „The Eagles“, „Rage Against The Machine“ ir „Panic! At The Disco” nariai, dainininkas Tony Bennettas, populiariausias „country“ stiliaus atlikėjas Garthas Brooksas ir bliuzo gigantas Buddy Guy.

Tačiau viena pagrindinių vakaro žvaigždžių tapo dainininkas Rufusas Wainwrightas, kuriam buvo patikėtas ceremonijos finalas. Pasirodyme, kurį žurnalas „Rolling Stone“ pavadino vienu įspūdingiausių ir jausmingiausių šou momentų, Rufusas atliko dvi Billy Joelo dainas - „New York State Of Mind“ ir „Piano Man“. Skambant pastarajam kūriniui, į sceną žengė visi vakaro dalyviai, o  pasibaigus šiam numeriui, kartu su visa sale stovėdami plojo ir Barackas Obama su žmona.

„Kaip jaučiausi? Įsivaizduokite, kad olimpinėse žaidynėse jūsų laukia šuolis į vandenį, o šalia kažkas laiko į jus nutaikytą ginklą. Turi viską padaryti tobulai arba mirsi“, - savo jaudulį dienraščiui „Washington Post“ nupasakojo Rufusas Wainwrightas, po pasirodymo sulaukęs daug komplimentų iš paties Billy Joelo.

Artėjant Rufuso Wainwrighto pirmajai viešnagei Lietuvoje, paaiškėjo, kokią programą jis ketina atlikti Vilniuje. Paprastai į naują muziką susitelkiantis atlikėjas šį kartą apžvelgs visą savo karjerą. Kovo pradžioje bus išleistas jo geriausių dainų albumas „Vibrate“.

Albume –  geriausi Rufuso kūriniai nuo pat pirmojo disko, išleisto 1998-aisiais. Taip pat – nauja daina, įrašyta kartu su Robbie Williamso dainų bendraautoriumi, prodiuseriu Guy Chambersu. Beje, būtent su Rufusu Wainwrightu Robbie Williamas įrašė titulinę savo naujausio albumo „Swings Both Ways“ dainą.

Albumo „Vibrate“ kūrinius parinkti padėjo ištikimas Rufuso Wainwrighto kūrybos gerbėjas, britų dueto „Pet Shop Boys“ vokalistas Neilas Tennantas. Albume gerbėjai išgirs tokias populiarias Rufuso dainas kaip „Cigarettes And Chocolate Milk“, „The Art Teacher“, „Poses“, „The One You Love“, filmui „Šrekas“ įrašytą Leonardo Coheno dainos „Hallelujah“ versiją ir daugelį kitų kūrinių. Papildomame diske taip pat bus galima rasti ir retus koncertinius įrašus bei kūrinius, kuriuos Rufusas yra įrašęs populiariems kino filmams – „Mulen Ružas“, „Aš esu Semas“, „Kuprotas kalnas“.

Visą savo kūrybinį bagažą į šiuos koncertus pasiimsiantis dainininkas pirmą kartą rengia geriausių dainų gastroles, kurių metu pasirodys dvidešimtyje šalių. Kovo 4-ąją koncertų turas prasidės Dubline, o baigsis balandžio 25-ąją – Paryžiaus teatre „La Gaite lyrique“. Visiems pasirodymams dainininkas pasirinko nedideles, kamerines sales. Ne išimtis – ir Vilnius, kur į atlikėjo pasirodymą Kongresų rūmuose  jau parduoti daugiau nei pusė iš 800 bilietų.

Sero Eltono Johno geriausiu dainų kūrėju pasaulyje vadinamas Rufusas Wainwrightas groti pianinu pradėjo, kai jam buvo šešeri, o pirmąją savo dainą sukūrė paauglystėje. Būdamas vos 17-os, Kanadoje augęs Rufusas apdovanojimų ceremonijoje „Juno“ (kanadietiškas „Grammy“ atitikmuo) buvo nominuotas perspektyviausio vokalisto kategorijoje.

Dainininko albumai „Poses“, „Want One“ ir „Want Two“ įsitaisė daugybės kritikų geriausių įrašų dešimtukuose. Dainininkas žinomas ir kino pasaulyje - atliko vaidmenis filmuose „Aviatorius“ ir „Aukštumos“, tačiau dar labiau pasižymėjo kaip dainų filmams kūrėjas ir atlikėjas – jo balsas skamba kino hituose „Mulen Ružas“, „Kuprotas kalnas“, „Zulanderis“, „Šrekas“, „Aš esu Semas“ ir daugelyje kitų.

Vienas daugiausia kalbų sukėlusių menininko projektų – 2006-aisiais surengti pasirodymai prestižinėje Niujorko salėje „Carnegie Hall“, kur Rufusas sudainavo visus kūrinius, 1961-aisiais toje pačioje vietoje atliktus legendinės aktorės Judy Garland.

Visi bilietai į šiuos pasirodymus buvo išgraibstyti – dainininkas vėliau šį šou pakartojo Los Andžele, Londone ir Paryžiuje. Londone surengto koncerto įrašas buvo išleistas DVD, o Niujorke – muzikinės kompaktinės plokštelės pavidalu. Už pastarąjį albumą „Rufus Does Judy At Carnegie Hall“ atlikėjas buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Intelektualų ir meno pasaulio elito garbinamas atlikėjas šiandien kritikų atvirai vadinamas „genialiu“ ir lyginamas su muzikos legendomis – dainų kūrėjais George'u Gershwinu ir Cole'u Porteriu.

Bilietai į Rufuso Wainwrighto koncertą platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu. Bilietų kaina – nuo 79 litų.

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstančio Rufuso Wainwrighto koncertą rengia didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, šįmet kviečiantis pamatyti legendinių atlikėjų Peterio Gabrielio ir Tomo Joneso koncertus, Turkijos šokio meistrų „Fire Of Anatolia“, žymaus britų komiko Russello Brando šou, Ukrainos roko lyderių „Okean Elzy“, vieno žymiausių pasaulio džiazo gitaristų Pato Metheny, legendinės airių muzikos grupės „Clannad“, romantiškosios britų atlikėjos Katie Melua, patrakusios Niujorko grupės „Gogol Bordello“ koncertus ir daugybe kitų renginių.

Skaitykite daugiau