Baras Kanadoje ieško donorų – firminiams kokteiliams pritrūko žmogaus didžiųjų kojos pirštų

Mumifikuotas kojos pirštas / „Youtube“ stop kadras
Mumifikuotas kojos pirštas / „Youtube“ stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-09-08 20:01
AA

Kanadoje, Dosono mieste įsikūrusį viešbučio barą „Downtown Hotel“ praėjusį mėnesį aplankė nesėkmė. Mat šią vietą, garsėjančią savo firminiu kokteiliu „Sourtoe“ (liet. prarūgęs kojos pirštas) – gėrimu, kuriame plūduriuoja mumifikuotas žmogaus kojos pirštas – nusiaubė vietinis padauža, geriau žinomas kaip Joshas iš Naujojo Orleano. O dar tiksliau, ėmė ir prarijo bene paskutinį mumifikuotą ir bare akylai saugomą pirštą.

Keistokas ir, reikia pripažinti, šlykštokas kokteilis buvo pradėtas gaminti 1973-iaisias. Už papildomus 10 Kanados dolerių, bare apsilankęs žmogus į bet kokį kokteilį galėjo (ir tebegali - red. past.) paprašyti įdėti šį kiek neįprastą ingredientą. Tradiciškai, kokteilį geriantis žmogus neturėtų jo praryti, o bebaigiant gėrima jis turi lūpomis paliesti pajuodusią ir, susiraukšlėjusią piršto odą.

Tačiau Joshui iš Naujojo Orleano tradicijos – nė motais. Paprašęs piršto į savo viskio taurę, jis tėškė ant stalo 500 Kanados dolerių – baro nustatytą baudą už piršto praryjimą – ir dingo be pėdsako.

Būtent todėl viešbučio darbuotojai ėmėsi įnirtingai ieškoti galimų kojos pirštų donorų, praneša ABC žinių tarnyba. Viešbučio atstovas Adamas Gerle patikino, kad baras dar vis turi vieną pirštą, tačiau „nepaisant to, ieško naujų kojos pirštų donorų“.

Štai kaip skamba viešbučio internetiniuose namuose patalpinta reklama: „Nepagydomai nušalo koja? „Downtown Hotel” Dosono mieste, Jukone ieško kojų pirštų, skirtų visame pasaulyje garsiam kokteiliui „Sourtoe“ daryti. Piršto donorui bus skirta vieta „Sourtoe“ šlovės alėjoje.“

A.Gerle žinių tarnybai patikino, kad jiems jau keli žmonės pasiūlė savo kojos pirštus. Dauguma jų – nukentėjusių avarijoje arba laukiančių operacijos, kurios metų jiems bus pašalintas kojos pirštas.

Originalusis pirštas, su kuriuo ir prasidėjo kokteilio „Sourtoe“ darymas priklausė kailinių žvėrelių medžiotojui. Pastarasis savo piršto neteko nušalęs. Pirmasis pirštas 1980-aisias buvo atsitiktinai prarytas ir nuo to laiko viešbutis nusprendė turėti kojos pirštų atsargas - bent 12 tokių sudžiūvusių kojos pirštų.

Visi pirštai, naudojami bare, yra paaukoti. Kol jų nenaudoja klientai kokteiliams, jie laikomi sandariame stiklainyje su druska. Baro atstovas tikino, kad pirštas naudojamas tik su itin stipriais alkoholiniais gėrimais, tad jis visuomet sterilus. Na, nepaisant to, kad per vieną naktį jį gali paliesti mažne 20-ies žmonių lūpos ar liežuviai.

Jūsų dėmesiui – štai taip atrodo kokteilio su žmogaus kojos nykščiu paruošimo procesas: