Barzdos meistrai dalijosi žiniomis, kaip prižiūrėti vyrų atributą
Vyrai daugiau dėmesio skiria išvaizdai. Tad siekdama praplėsti šiuolaikinio vyro stiliaus žinias ir skatindama dialogą apie tikrąjį vyriškumą dabartiniame pasaulyje kompanija „Femina Bona“ į Lietuvą pakvietė barzdaskučius Tom Chapman ir James Beaumont iš Jungtinės Karalystės.
Šis meistrų tandemas renginyje „1922 autentiško vyriškumo istorijos“ pristatė gilias barberių kultūros tradicijas bei vyriškų kirpimų ir barzdų stiliaus tendencijas.
Šįkart plaukų stilistams skirtame renginyje dėmesys buvo skiriamas ne tik išorinei vyro stiliaus išraiškai, bet ir asmenybės unikalumui. Drąsiai savo patirtimi, gyvenimo būdu dalijosi įdomios asmenybės, kurios atskleidė autentiško vyro prigimtį. Barberių kėdėse bei įspūdingo performanso scenoje pademonstruotos vyrų istorijos sujaudino ir įkvėpė susirinkusius plaukų stilistus bei kitus renginio svečius.
Kaip per šimtmetį pasikeitė vyriškumo sąvoka?
Renginio idėjos autorė, „Femina Bona“ ir „Harmoningos asmenybės institutas“ įkūrėja Rasa Baltė Balčiūnienė paklausta kaip kilo „1922 autentiško vyriškumo istorijos“ renginio idėja atskleidė, kad: „Įkvėpimas atėjo iš „KEUNE Haircosmetics“ kompanijos, kuri kurdama savo naują vyrišką plaukų priežiūros liniją „1922 by J.M. KEUNE” grįžo prie įmonės įkūrimo šaknų – 1922 m. klasikos. Norėjosi išplėsti šią temą ir neapsiriboti tik stiliumi, o pažvelgti giliau, bandant suprasti kas slypi už to laikmečio džentelmenų elegancijos, analizuojant, kaip vyriškumas atsiskleidžia šiandien.“
Šiuolaikinio moteriškumo standartai gana aiškūs – veikli, drąsi, savarankiška, pasitikinti savimi. O apibūdinti šių dienų vyrą daug sunkiau. Tai ženklas, kad vyriškumo tema – itin aktuali.
Autentiškas vyriškumas ir vyrų pasaulio estetika
Rasa Baltė Balčiūnienė papasakojo, kas pasak jos yra autentiškas vyriškumas: „Žodis autentiškas reiškia tikrumą, gyvumą. Šiame amžiuje mūsų galvose, informacinio triukšmo gausybėje, glūdi daug skirtingų vaizdinių, kuriems įtaką daro reklama, kinas, mada, tad nėra lengva suprasti kas yra tikra, o kas ateina iš socialinės kultūros. Taigi siekėme pabrėžti, kad šiame laikmetyje reikia ieškoti to pamesto vyriškumo.“, – savo mintimis dalijosi antreprenerė.
Dažnai estetiką ir grožio industriją esame įpratę sieti su moterimis, tačiau gyvenant XXI a., tokią klišę reikėtų pamiršti. Šiandien vyrai skatinami būti drąsiais, ieškoti savęs nepaisant stereotipų, kurie gaubia vyriškumą.
Požiūris į autentišką vyriškumą iš vyriškos perspektyvos
Renginio metu vykusio performanso atlikėjas, O. Koršunovo kurso aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko išsakė savo požiūrį į vyriškumą: „Autentiškas vyriškumas sietinas su bendražmogiškomis vertybėmis. Dažnai pernelyg užsižaidžiame socialinėmis rolėmis, mums pradeda atrodyti, kad vyrai visada privalo būti stiprūs, siekti karjeros. Tokiais atvejais atimame iš žmogaus galimybę pilnavertiškai išgyventi jo gyvenimą. Autentiškas vyriškumas kaip sąvoka apibrėžia tai, kad vyrams taip pat gali būti būdingas jautrumas, dėmesys aplinkai, savo psichologinei higienai. Brandi emocinė išraiška – tai visiems žmonėms būdingos savybės, tad jomis gali pasižymėti ne tik moterys, bet ir daugybė vyrų“.
Aktorius pabrėžė estetikos svarbą vyro gyvenime: „Man artimas antikos požiūris, kad tai, kas estetiška yra ir etiška. Kad grožis ir gėris yra neatsiejami dalykai. Estetika yra labiau matoma, bet tai yra etinė išraiška. Aš absoliučiai tikiu posakiu Sveikame kūne, sveika siela.“