Batų šėlsmas: ką avėsime šį pavasarį?

Gatvės stilius
Gatvės stilius
2018-03-30 14:18
AA

Kuri moteris, artėjant pavasariui, nesvajoja įsispirti į lengvučius batelius. Sukluskite – pristatome šio sezono tendencijas, o jos margos kaip besiskleidžiantys gėlių žiedai.

Šiais metais dizainerių kolekcijose dominuoja išskirtinė avalynė: plastikiniai, kaubojiški, dekoruoti kailiu, įmantrių formų batai... Skirtingos medžiagos, raštai, smulkios detalės, puošmenos – svarbiausia nebijoti eksperimentuoti. Neabejojama, kad šį pavasarį bus kur paganyti akis ir kuo pačioms pasipuošti. Visai nesvarbu, ar mėgstate aukštakulnius ar sportinius batelius, – privalote stebinti.

„Miu Miu“ / Vida Press nuotr.

Tegyvuoja kailis

Atrodytų, tik pamanykite, kailis – anokia naujiena. Tačiau kai jis atsiduria ant lengvų pavasarinių batelių ar net basučių, tuomet visos sukrunta. Pavasariniai batai, puošti kailiu, tiesiog pakeri. Šiemet dizaineriai siūlo net kailines basutes. Vos tik papūs šiltesnis vėjelis, įsispirkite į tokias ir derinkite prie plazdančio ilgo sijono. Puiku, jei jis bus šių metų išrinktosios violetinės spalvos. Nepamaišys, jei ir drabužiuose atsiras keletas kailinių detalių. Beje, spalvoti kailiukai puikiai dera prie sidabro, aukso detalių. Sportiniai bateliai su kailio detalėmis taip pat vis dar madingi.

Batai / Vida Press nuotr.

Švelnusis aksomas

Aksomas – bene populiariausia 2018-ųjų avalynės medžiaga. Dizaineriai pristato ne tik įspūdingus ilgus aukštakulnius, pagamintus iš aksomo, bet ir lygiapadžius laisvalaikio batelius. Pavasarį nesunkiai rasite ir aksominių sportinių batelių, kurie padeda suderinti, atrodytų, du priešingus dalykus: patogumą ir subtilią eleganciją. Švelnūs aksominiai batai, puošti siuviniais, gėlių dekoracijomis – štai, ko jums reikia šį pavasarį.

Batai / Vida Press nuotr.

Kaubojiška mada

Jei seniai laukiate akimirkos, kada galėsite nešioti kaubojiško stiliaus batus, sveikiname – ji išaušo. Beje, šiemet tokie batai ne tik odiniai ir vienspalviai, bet ryškūs, išsiskiriantys: siuvinėti ornamentais, lakiniai. Dizaineriai puošia tokius batus karoliukais, kniedėmis, užtrauktukais, bando žaisti ir gamina su permatomais kulnais. Šįmet kaubojiškas, romantinis ir rokeriškas stilius tarsi sujungiamas, todėl sukuriamas išskirtinis įvaizdis. Kaubojiški batai puikūs tuo, kad juos lengva derinti su įvairiais drabužiais: tiek prie suknelių, kelnių ar šortų.

Batai / Vida Press nuotr.

Pirmenybė patogumui

Šiemet sportiniai bateliai dar tikrai neužleis madingiausiųjų pozicijų. Pirmenybė teikiama ryškioms spalvoms (raudonai, geltonai, mėtinei, žaliai, levandų, mėlynai), taip pat baltai. Beje, labai madingi tarsi iš seno lagamino ištraukti sportiniai bateliai. Taip pat į madą grįžta masyvūs storapadžiai sportiniai bateliai, tokius, kokius nešiojo 90-aisiais.

O jei kalbame apie patogumą ir grožį, reikia paminėti, kad šį sezoną vis dar madingi oksfordai (klasikiniai suvarstomi batai), kuriuos jau spėjo pamėgti daugelis moterų, nes jie puikiai atrodo tiek prie kelnių, tiek prie suknelių ar sijonų.

Batai / Vida Press nuotr.

Plastikas, virvelės, dirželiai

Permatoma medžiaga, dažniausiai plastikas, tinkleliai, virvelės, dirželiai, sagtys, blizgios detalės – štai kaip puošiami šio sezono batai. Beje, jei nusprendėte, kad jums reikia elegantiškų batų, rinkitės tokius, kurie būtų su didesniu liežuvėliu – tokie šįmet itin madingi. Kitaip tariant, kuo daugiau dekoracijų, tuo geriau. Kad ir kokius batus išsirinksite, nepamirškite, kad šįmet svarbus ryškumas ir išskirtinės detalės: rinkitės puoštus akmenėliais, stiklo akutėmis, gyvatės odos. Kitaip tariant, kvieskite pavasarį drąsiai!

Londono mados savaitės gatvės stilius / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.