Bavarijos princas į karališko gėrimo pristatymą Lietuvoje atvyko po neseniai vykusios įspūdingos šeimos šventės
Lietuvoje viešinčios Jo Karališkosios Didenybės Luitpold Prinz von Bayern vizitas tikslas šįkart labai ypatingas – monarchas pirmasis įvertino pagal unikalią jo šeimos receptūrą mūsų šalyje pradėtą virti karališką gėrimą. Teisė gaminti šimtmečius Bavarijoje žinomą tradicinį gėrimą suteikta „Volfas Engelman“ bravorui.
Iškilmingam susitarimui tarp dviejų šalių gamintojų pažymėti ketvirtadienį Kaune, neseniai duris atvėrusioje „Volfas Engelman Galerijoje“ surengta nuo viduramžių puoselėjamų bavariškų tradicijų kupina šventė.
Ši moderni miesto erdvė iškilmingą vakarą tapo išties karališka – garbingus renginio svečius pasitiko žirgus pabalnoję riteriai ir tradiciniais vokiškais valgiais nukrauti stalai. Prie bavariškos karkos, veršienos dešrelių, šnicelių, brecelių, bavariško gėrimo ir sūrio užtepėlės, maltos mėsos kukulių bei, mėsos pyrago patiektas ir karališkas gėrimas, kurio pirmoji taurė įpilta garbingiausiam vakaro svečiui – Jo Karališkajai Didenybei Luitpold Prinz von Bayern.
„Šįmet Lietuvoje lankausi ne pirmą kartą ir tiek, kiek spėjau susipažinti su jūsų kraštu, galiu tvirtinti – jis man patinka. Norėčiau daugiau visko pamatyti, patirti, pajusti ir paragauti. „Volfas Engelman“ šventėse būna išskirtinių detalių, kurios šįkart mane nukėlė į visai neseniai patirtas svarbias akimirkas“, – sako Bavarijos princas, užsimindamas apie prieš tris savaites vykusias savo sūnaus vestuves.
Tąkart pasaulio spauda rašė, kad Bavarijos princas Liudvikas (40), paskutinio Bavarijos karaliaus Liudviko III proproanūkis, susituokė su Singapūre gimusia olandų ir kanadiečių kraujo turinčia Sophie-Alexandra Evekink (32). Metų Vokietijos karališkuoju įvykiu pavadinta ceremonija vyko Šv. Cjetano bažnyčioje Miunchene, o joje dalyvavo 800 svečių.
Apie asmeninį gyvenimą įprastai nepasakojantis Jo Karališkoji Didenybė Luitpold Prinz von Bayern šįkart su zmones.lt portalu, kalbėdamas apie dovaną, įteiktą naujai šeimai, pajuokavo įteikęs bučinį per labai gražią šventę.
Įsimintina dovana įteikta ir jam – tik jau kita proga ir ne gimtinėje: knygą, kurioje pasakojama Bavarijos ir Lietuvos kilmingųjų giminystės istorija svečiui padovanojo „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačiauskas.
Apie Vokietijos ir LDK valdovų giminystės sąsajas Kaune vykusiame šventiniame vakare įkvepiančiai ir su didele pagarba istoriniam paveldui pasakojo televizijos laidų vedėjas Saulius Pilinkus. Jo žodžius palydėjo scenoje pasirodę bavariškos muzikos atlikėjai – grupė „Allegretto“. Muzikantai pasirūpino pakilia svečių nuotaika, kuria alsavo visas vakaras, įkvėptas geriausių, per šimtmečius Vokietijos monarchų išpuoselėtų, karališkų tradicijų.
„Aludarystės tradicijas puoselėdami beveik aštuonis šimtmečius, visada laikėmės pozicijos, kad kiekvienas gėrimas turi turėti sielą ir namus. O jų negali būti be paties skaniausio vokiško maisto. Tai yra mūsų kultūrinis identitetas, kurį didžiuodamiesi perduodame į savo bičiulių, „Volfas Engelman“ aludarių, rankas. Bravoras nuo šiol oficialiai tampa geriausių Bavarijos tradicijų puoselėtoju Lietuvoje. Bavariški papročiai šiandien jau turi namus Kaune, kuriuose ir pradėtas virti naujasis karališkas gėrimas“, – sakė Bavarijos princas.
Anot „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko, įmonės „König Ludwig International“ suteikta teisė Lietuvoje virti naująjį karališką gėrimą rodo išskirtinį šalies aludarių meistrystės pripažinimą.
M.Horbačausko teigimu, karališkoji šeima šį verslą pradėjo dar 1253 m., nes hercogas Liudvikas Griežtasis, vyriausias hercogo Otono II sūnus, aludarystės meną laikė labai svarbiu ir pavedė dvare įkurti alaus daryklą. 1516 m. Wittelsbachų šeimos atstovas, kunigaikštis Vilhelmas IV išleido Bavarijos grynumo įstatymą, ir jis tapo etalonu visam alaus pasauliui. Šio dokumento originali kopija buvo eksponuojama ir ketvirtadienį vykusiame renginyje.
„Šiandien „König Ludwig International“ yra vienas labiausiai pripažintų privačių bravorų pasaulyje, gaminantis tik aukščiausios kokybės gėrimus. Švęsdami savo 170-ąjį jubiliejų, balandį sulaukėme Jo Karališkosios Didenybės Luitpold Prinz von Bayern vizito. Tuomet su Bavarijos princu pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, kuri oficialiai patvirtino, kad gavome Vokietijos monarchų šeimos atstovo pasitikėjimą ir galėsime virti bavarišką karališką gėrimą.
Tai – išties svarbus dokumentas, įrodantis bravoro aludarių įvertinimą. Taigi šiandien ši užmegzta unikali partnerystė jau turi rezultatą – rinkai pristatome mūsų pagamintą produkciją. Su šia naujiena kartu džiaugiamės, kad tampame ir Bavarijos princo pripažintais Vokietijos aludarystės ambasadoriais šalyje. Bravoras jau ne vienus metus Lietuvoje skleidžia geriausias bavariškas tradicijas, o jas dabar galėsime pakelti į visiškai naują lygmenį“, – pabrėžė M.Horbačauskas.