Beata Tiškevič. Kaip „nesuėsti“ savo partnerio per karantiną?
Mums į Nebegėda.lt žmonės vis parašo, klausdami, kaip nesuėsti savo partnerio per šį karantino laikotarpį. Jie skundžiasi įvairiais dalykais: nesutampa dienotvarkės, nuobodu kartu būti, nes trūksta veiklų, partneris nesuplauna indų, įkyri nuolat girdėti darbo pokalbius, kai yra vienoje patalpoje.
Ir aš puikiai jus suprantu. Jeigu pirmomis dienomis džiugiai ir jaukiai glaudžiausi mylimojo glėbyje, dėkodama, kaip smagu, kad tokiu sunkiu metu esame kartu, tai jau po kelių dienų urgzdami vienas ant kito braižėmės teritorijas kambaryje, o dar po kelių keikdamiesi burnojom: „***, aš jau nebegaliu." Nepaisant visų kintančių nuotaikų, tikiu, kad išgyvensime ir tai, o šiandien su jumis pasidalinsiu tuo, kaip mes bandome nesuėsti vienas kito šiuo laikotarpiu.
1. Dienotvarkės aptarimas
Vakare arba ryte vienas su kitu pasidaliname savo dienotvarke. Ką veiksime valandomis. Pasideriname, kad galėtume turėti pietus kartu ir ieškome išeičių, kaip turėti susiskambinimus su kolegomis darbe taip, kad netrukdytume vienas kitam (nueinam į mašiną). Aiškiai nusibrėžiame valandas, kada būsime kartu ir kada būsime atskirai.
2. Žinios
Aš esu jautrus žmogus ir nepakeliu blogų žinių dideliais kiekiais. Mano partneris mėgsta žinoti VISKĄ. Tad mes apsitarėme, kad jis su manimi dalinsis informacija tik tuomet, kai jos paprašysiu ir tokia, kuri gali man kažkuo padėti.
3. Ribos
Pastebiu, kad kai kuriems žmonėms labai sudėtinga iškomunikuoti savo ribas mylimiems. Atrodo, kad jeigu myli žmogų, tai turi priimti iš jo viską, visada ir su džiaugsmu. Aš taip nemanau.
Labai svarbu iškomunikuoti savo ribas partneriui tinkamu tonu, ypač šiomis dienomis, kai dauguma mūsų leidžia laiką ribotame plote.
Kai partneris ar partnerė jums pasakos, ką girdėjo per radiją, galima pasakyti: „Ačiū, meile, tačiau šios informacijos girdėti šiuo metu nenoriu.", galima paprašyti ramaus laiko sau, galima atsisakyti bendravimo ar fizinio kontakto. Tai nereiškia, kad nustojote mylėti, – tai reiškia, kad jums reikia laiko sau.
4. Susitarimai
Užuot kaupę nuoskaudas dėl neišplautų indų, susitarkite, kada kas gamins ir kada kas juos plaus. Susitarkite, kada siurbsite kilimus ar plausite grindis. Pasiskirstykite darbus tolygiai, sugalvokite, kaip save apdovanoti arba kaip praskaidrinti buities darbus: pavyzdžiui, klausytis bosanova melodijų (jos labai gerai nuteikia).
5. Pagarba jausmams
Šiame laike visi jaučiamės skirtingai – vieni gali jausti padidėjusį nerimą, kiti – pyktį, treti – dar kitokius jausmus. Jeigu jūsų partneris ar partnerė nesijaučia taip, kaip jūs, tai nereiškia, kad jis ar ji jaučiasi neteisingai. Priimkite vienas kito jausmus su pagarba ir nesistenkite jų nuneigti, pakeisti ar sumenkinti.
6. Santykių gerinimas
Šis laikas gali būti puikus metas aptarti bendras svajones ir tikslus. Galima sugalvoti, ką norite tobulinti santykiuose, aptarti, ar žvelgiate ta pačia kryptimi.
Galite kasdien skirti bent pusvalandį laiko savo santykių gerinimui: emociniam ar fiziniam suartėjimui. Platformos Nebegėda sekėjai dalinosi, kad jau seniai taip karštai nesimylėjo, kaip dabar.
O kodėl ne? Orgazmai nuramina ir šiek tiek sumažina stresą.
Pabaigai
Netikiu, kad yra tobulų porų, kurios niekada nesipyksta, kurie niekada nesusinervina ir nenori pasiųsti savo partnerių velniop. Ne tai apsprendžia, ar mes galime būtų kartu. O tai, ką mes darome po to, kai susinerviname ar susipykstame – tai aiškiau nei visos astrologinės prognozės ar taro kortos parodo, ar turime bendrą ateitį, ar ne.
Užsukite į Nebegėda.lt ir paskaitykite daugiau apie tai, kaip kurti gražų tarpusavio ryšį.