Beatos Nicholson Naujieji Tokijuje: maistas už 6 eurus, „auksinė“ sėkmė ir netikėtumas su princese

Beata Nicholson su vyru / Asmeninio archyvo nuotr.
Beata Nicholson su vyru / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Televizijos laidų vedėja, knygų autorė ir verslininkė Beata Nicholson naujus metus sutiko tolimojoje Japonijoje. Egzotiškame krašte keliaujanti žinoma moteris neslepia, šioje išvykoje netrūksta naujų patirčių ir nuotykių.

Japonijoje viešinti B.Nicholson socialiniame tinkle „Instagram“ dalijasi nuotraukomis bei įspūdžiais iš kelionės.

Jais ji sutiko pasidalinti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

Kaip teigia žinoma moteris, ji į Japoniją vykti nenorėjo, tai buvo jos vyro svajonė. Ji tuo tarpu daugiau galvojo apie Singapūrą arba Australiją, tačiau praleidus keletą dienų čia suprato, kad tai nuostabi šalis į kurią norėtų grįžti vėliau su vaikais.

Iš B.Nicholson pasakojimų, akivaizdu, kad kelionė išties neeilinė. Jai pasisekė pamatyti net pačią Japonijos princesę.

„Tikrą Japonijos princesę pamatėm vakar! Ir pasisek tu taip žiopliams pirmą kartą Tokijoj – ėjom pasivaikščiot iki imperatoriaus rūmų. Saulė šviečia, dangus žydras, bėgikai skuodžia… Einam aplink parką, nes jis uždarytas, ir prieinam pagrindinius vartus. Ten japonai rikiuojasi – na, galvoju, kas čia bus? Pastovim ir po minutės visi nutaiko kameras – iš automobilio pro langą mojuoja princesė!

Kas ji? Vyresnės japonės linksi – „Princess!“ Visagalis internetas ir Andrius išaiškino – tai princesė Kako, imperatoriaus Naruhito brolio dukra. Ji labai komunikabili, net gestų kalbą moka! Jos vyresnė sesuo, Mako, atsisakė titulo ir privilegijų dėl meilės – ištekėjo už teisininko ir atsisakė net milijono eurų išmokos.

Ši sistema, kad moterys negali paveldėti sosto, tokia tradicinė… Dabartinis imperatorius turi tik dukrą, tad eilėje į sostą – brolis ir jo sūnus. O fun fact – princesė Kako yra net 11 metų vyresnė už savo brolį Hisahito!

Tai tokie mūsų pirmo apsilankymo Tokijuje nuotykiai – ir dar princesės gimtadienis buvo vakar, jai sukako 30!

Ar jums kada teko pamatyt princesę?“, – sekėjų klausė B.Nicholson.

Ji taip pat papasakojo ir apie naujų metų sutikimą Japonijoje. Pasirodo, jis visiškai kitoks nei Europoje.

Pasak B.Nicholson, japonai naujuosius sutinka be fejerverkų, tačiau turi daugybę kitų unikalių tradicijų.

„Kaip švęsti Naujuosius Japonijoje?

Visiškai kitaip nei pas mus! Nauji metai atėjo 7 valandomis anksčiau nei Lietuvoje, ir… jokių fejerverkų! Vietoj to – kelionė į šventyklą, kad pasitiktum ateinančių metų sėkmę ir laimę. Fejerverkai Japonijoje yra vasaros reikalas, o žiemą Naujiems metams skirti smilkalai, talismanai ir loterijos, kuriose „išsitrauki“ savo metų laimę.

Japonai Naujuosius pasitinka šventyklose ir prie televizijos ekranų, stebėdami specialias šventines programas su populiariausiomis žvaigždėmis. Be to, vyksta tiesioginės transliacijos iš šventyklų! Mes visai netyčia šventėme viešbutyje, esančiame šalia garsiosios Zojo-ji šventyklos.

Ši šventykla – viena svarbiausių Japonijoje. Joje vyko ir velionio premjero Shinzo Abe laidotuvės. Aplankyti šventyklą per Naujuosius metus – svarbi tradicija, sujungianti visą Japoniją.

Kaip vyksta šventyklos ritualai?

Pirma – malda ir auka. Į metimo dėžę žmonės meta 5 ar 50 jenų monetas (bet gali ir daugiau). Po to – trumpa malda ir nusilenkimas Budai.

Tada traukiama sėkmės loterija: įmeti 200 (apie 1,5 e) jenų ir išsitrauki metų pranašystę. Yra 7 sėkmės kategorijos – nuo geriausios iki prasčiausios. Jei trauki blogesnę, užriši lapelį prie šventyklos, ir dievai pasirūpins tavo negandomis. Man iškrito „auksinė“ sėkmė – antra geriausia kategorija! Mano metų patarimas: būti tvirtai kaip akmuo, kuris tūkstančius metų nepajudinamas.

Smilkalų dūmuose taip pat pabuvau – sakoma, kad jie valo ir apsaugo . Dar galima pirkti medines lenteles norams užrašyti arba talismanus apsaugai.

Ir, žinoma, maistas! Gatvės maisto Japonijoje apstu – ragavome Hiroshima stiliaus blynelių su daržovėmis ir kiaušiniu. Porcija kainavo 6 eurus, o skonis super!

Man šie Naujieji buvo ypatingi – kupini ramybės, tradicijų, pagarbos ir dėkingumo. Ir, žinoma, džiaugsmo ištraukus gerą bilietą loterijoje! Bet juk viskas priklauso nuo mūsų pačių – kaip galvosim, taip ir bus.

Linkiu visiems sėkmės ir džiaugtis SAVO gyvenimu šiais metais! #kelioniųreportažas ačiū Andriui geriausiam Japonijos guru!“, – įspūdžiais dalijosi B.Nicholson.