Bėgimas žiemą populiarėja: sportas sudomino ir garbaus amžiaus gyventojus

Žiemos bėgimas/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Bėgimas žiemą daug kam atrodo kaip neįmanoma misija. Tačiau šią žiemą jaunimo užimtumo programa „Jaunimas gali“ kartu su bėgimo organizatoriais „Tarptautinis maratonas“ bendruomeniškas bėgimo varžybas surengė ne tik Vilniuje, bet ir 16-oje Lietuvos miestelių.

Žiemos bėgimas suvienijo mažus šalies miestelius sportui

Kazickų šeimos fondo programa „Jaunimas gali”, veikianti įvairiuose šalies miesteliuose, suvienijo jėgas su sostinėje vykstančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo” organizatoriais vardan bendro tikslo – ne tik didinti fizinį aktyvumą mažuose miesteliuose, bet ir ugdyti regionuose gyvenančių žmonių suvokimą apie sportiško laisvalaikio naudą bei teikiamą džiaugsmą.

Šventiniai bėgimai įvyko net 16-oje Lietuvos miestelių ir pritraukė virš tūkstančio dalyvių. Pagrindinis Kalėdinis bėgimas įvyko gruodžio 15 d. Vilniuje. „Jaunimas gali” programos dėka miestelių jaunimas bėgo savo bendruomenėse Pumpėnuose, Joniškėlyje, Simne, Miroslave, Raguvėlėje, Veliučionyse, Liudvinave, Alsėdžiuose, Ariogaloje, Šaukėnuose, Kamajuose, Aukštelkėje, Pandelyje, Lentvaryje, Vandžiogaloje, Kybartuose.

„Seniai norėjome įgyvendinti projektą, kuris ne tik paskatintų miestelio bendruomenes sportuoti, tačiau ir pakeistų žmonių požiūrį į sportišką laisvalaikį. Itin džiaugiamės bendradarbiavimu su Vilniuje vykstančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ organizatoriais, kurie suteikė puikų startą projektui įgyvendinti visoje Lietuvoje“, – sakė „Jaunimas gali“ programos vadovas Arminas Vareika.

Žiemos bėgimas/Organizatorių nuotr.

Lietuviai mėgsta bėgioti – stereotipus laužė didelis dalyvių skaičius ir įvairus amžius

„Dažnai matome kaip įvairūs bėgimai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet pamatyti didelį būrį bėgikų mažame miestelyje tikrai nėra įprasta, juo labiau žiemą. Džiaugiamės, jog ir mūsų programos dalyviai, ir miestelių bendruomenės iniciatyviai įsitraukė ir į bėgimų organizavimą, ir patys juose dalyvavo“ – kalbėjo A. Vareika, akcentuodamas sportinių renginių aktualumą regionams.

Didelio populiarumo sulaukę bėgimai miesteliuose pritraukė daugiau kaip 1150 dalyvių. Ištvermės reikalaujantis sportas sudomino ir ypač jaunus, ir garbaus amžiaus gyventojus: jauniausias dalyvis buvo vos ketverių metų, o vyriausiam bėgikui – septyniasdešimt penkeri.

Medaliai dalyviams – ypač vertingi

Didžiausia staigmena visiems dalyviams buvo oficialūs bėgimo medaliai: išskirtiniu dizainu pasižymintys, sunkaus metalo, puošti raudonu kaspinu. Virš 1000 bėgimų dalyvių buvo apdovanoti lygiai tokiais pat medaliais, kaip ir finišavę bėgikai sostinėje.

„Nepamirštamas buvo pirmasis bėgimas Joniškėlyje, kuriame praeiviai ir sirgaliai smalsiai stebėjo bėgikus – jų susirinko daugiau nei šešiasdešimt. Žiūrovai, pastebėję, kad visi bėgikai buvo apdovanoti unikaliais medaliais, neslėpė apmaudo nusprendę patys nebėgti“, – renginio emocijomis dalinosi A. Vareika.

Žiemos bėgimas/Organizatorių nuotr.

Nematoma nauda – sudarytos sąlygos jaunimui kurti savo bėgimo šventę 

Bėgimų iniciatorių tikslas ne vienas. Žiemą vykę sporto renginiai regionuose ne tik keitė gyventojų suvokimą apie aktyvaus laisvalaikio ir sporto svarbą. Sporto šventės įtraukė miesteliuose gyvenantį jaunimą į jų organizavimą: jaunuoliai patys kvietė svečius, dėliojo bėgimo trasą, registravo bėgikus, fotografavo ir, žinoma, dalyvavo bėgimuose.

„Jaunimas gali“ programos atstovų teigimu didžiausia regionų problema – jaunimo pasyvumas, savarankiško užimtumo trūkumas. Įvykę žiemos bėgimai buvo efektyvus problemos sprendimas: „Tokia veikla – puikus užimtumo būdas jaunimui, lavinantis jų socialinius, planavimo įgūdžius, atsakomybę, taip pat skatinantis įsitraukti į aktyvų laisvalaikį“, – socialinius renginių pliusus vardino A. Vareika.

Programa „Jaunimas gali” vykdo veiklą visuose 16-oje bėgimus organizavusių miestelių – juose suburia jaunimą į kassavaitines sporto treniruotes. Jų metu jaunimas ne tik sportuoja, bet ir mokosi gyvenimiškų įgūdžių. Suorganizuoti bėgimą savo miestelyje buvo viena iš praktinių pamokų jaunimui, kurios metu visi pasiskirstė pareigomis. 

Jaunimas ir toliau bėgs

Po sėkmingai įgyvendintų žiemos bėgimų organizatoriai nestokoja entuziazmo tęsti šią bėgimų iniciatyvą.

Bendradarbiaujant su VšĮ „Tarptautinis maratonas“, programa „Jaunimas gali” planuoja 2020 metų birželio 13 d. programos mergaites įtraukti į Vilniuje vyksiantį Moterų bėgimą, o rugsėjo 13 d. visus programos auklėtinius iš 16 miestelių pakviesti į Vilniuje organizuojamą didžiausią bėgimo šventę Lietuvoje –„Danske Bank Vilniaus maratoną”. Renginių metu jaunimas ne tik bėgs skirtingose distancijose, bet ir semsis patirties prisidedant prie bėgimų organizavimo.

Skaitykite daugiau