Bėgime „ZomBėk“ – šimtai persirengusių zombių ir „Anties“ išzombinimo apeigos

Renginio akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Renginio akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-10-25 19:15
AA

Šeštadienio vakarą Vilniaus Vingio parkas virto bėgikų ir juos persekiojančių zombių lauku. Čia vyko smagus, artėjančiai Helovino šventei skirtas, bėgimas „ZomBėk“.

Vilniaus Vingio parką okupavo bėgikai ir juos persekiojantys zombiai (36 nuotr.)
+30

Bėgimas nuo zombių – tai pasaulyje jau spėjęs išpopuliarėti, tačiau Lietuvoje pirmą kartą organizuojamas renginys, kurio metu bėgama distancija su persekiojimu. Norėdami sėkmingai įveikti distanciją, bėgikai turi išvengti susidūrimo su zombiais.

Keli šimtai entuziastingų aktyvaus laisvalaikio mėgėjų galėjo pasirinkti vieną iš trijų vakaro vaidmenų: bėgiko, persekiojančio arba tykančio zombio. Bėgikai taip pat savo jėgas įvertino vienoje iš dviejų galimų distancijų – 2,5 arba 5 kilometrų.

Renginio akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Zombiai į siaubo mišku virtusį Vingio parką rinkosi dar gerokai anksčiau, nei apšilimą prie starto linijos ėmę daryti bėgikai. Jiems buvo atliktas profesionalus makiažas, pravestas specialus instruktažas, kaip gaudyti kliūčių pilną trasą bandančius įveikti bėgikus. Dar savaitės pradžioje visiems zombiams buvo surengti specialūs mokymai – visa tai tam, kad renginys būtų kuo geriau organizuotas, o spalio 25-osios vakaras taptų kuo įsimintinesnis.

Vieną arba du ratus bėgti pasirinkę bėgikai turėjo įveikti „juodąsias skyles“, vadinamuosius „rave“ ir mirties kubus, tariamą gyvačių lauką, jiems teko užuosti ir „tikro“ zombio kvapą. Kiekvienam dalyviui prie juosmens buvo pritvirtintos trys vėliavėlės – jas reikėjo išsaugoti ir neatiduoti trasoje atakuojantiems zombiams.

Renginio akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Sėkmingai tai padarę, pergudravę zombius ir kirtę finišo liniją bėgikai gavo „išlikusiojo“ medalį, o praradę vėliavėles buvo „įkrikštyti“ į juos gaudžiusius persekiotojus – jie gavo „zombio“ medalį.

Ši atrakcija sudomino įvairaus amžiaus publiką. Čia buvo galima sutikti ir moksleivių, ir garbaus amžiaus žmonių, tiek bėgikai, tiek zombiai dalyvavo ir šeimomis.

Geros nuotaikos nesugadino net atvėsę orai ir lauke spaudžiantis šaltukas. Greičiausi ir sumaniausi bėgikai buvo apdovanoti specialiais prizais, čia buvo renkama ir aktyviausių zombių komanda.

Renginio akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Įveikę trasą visi mėgavosi šilta arbata ir grupės „Antis“ koncertu. „Zombiai visada veikia minioje, jiems patinka taisyklės ir nurodymai. Savo viduje zombiai visiškai tušti ir mirę, bet jų fizinė jėga – neišsenkanti, todėl bėgimo kova – labai įdomi“, – sakė grupės lyderis Algirdas Kaušpėdas.

„Antis“ prie netradicinės zombių bėgimo iniciatyvos prisijungė neatsitiktinai. Grupė ruošiasi jubiliejiniams koncertams, kurie įvyks dar šių metų pabaigoje. Filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ režisieriaus Emilio Vėlyvio organizuojamoje koncertinėje programoje „Zombiai atrieda atidunda!“ skambės populiariausios visų laikų „Anties“ dainos, be muzikinio šou, jie žada ir įspūdingus ugnies ir fejerverkų šou.

Renginio akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.