Belgijos karalius ir karalienė susitiko su Diana ir Gitanu Nausėdomis: damos puošėsi elegantiškai
Pirmadienį paženklino karališkasis vizitas – į šalį atvyko Belgijos karalius Philippe'as ir karalienė Mathilde. Valstybinis vizitas prasidėjo monarchų susitikimu su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene Prezidentūroje.
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdiene Prezidentūroje pasveikino į šalį atvykusį Belgijos karalių Philippe'ą ir karalienę Mathilde.
Susitikimui abi damos pasipuošė elegantiškai – vilkėjo sukneles, paltus ir skrybėlaites, o prezidentas ir karalius – tamsius kostiumus.
Apie Belgijos karaliaus vizitą G.Nausėda parašė savo feisbuko paskyroje.
„Šiandien su Diana pasveikinome į Lietuvą atvykusius Belgijos Karalių ir Karalienę.
Šiemet Lietuva ir Belgija minės santykių 100 metų jubiliejų, tačiau mūsų kultūriniai, diplomatiniai, ekonominiai ryšiai siekia gerokai giliau.
Šiandien mes kartu su Belgija esame ES ir NATO nariai, kartu siekiame spręsti didžiuosius XXI amžiaus iššūkius. Jaučiame pareigą užtikrinti tvarų ekonomikos augimą, taip pat sukurti pagrindą ilgalaikei taikai bei stabilumui Europoje.
Matome daug perspektyvų drauge plėtoti tvarius energetikos sprendimus, stiprinti bendradarbiavimą darnaus vystymosi, gyvybės mokslų, finansinių technologijų, lazerių pramonės, kibernetinio saugumo ir kituose aukštųjų technologijų sektoriuose.
Tikiuosi, kad šis karališkasis vizitas, prie kurio prisijungė Belgijos verslo ir aukštojo mokslo atstovų delegacijos, leis Lietuvai ir Belgijai ieškoti naujų galimybių bendradarbiavimui“, – rašė Gitanas Nausėda.
Fotogalerija:
Valstybinio Belgijos Karalių vizito Lietuvoje metu pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir Belgijos Karalienė Mathilde apsilankė Vilniaus Gaono žydų muziejuje, kur susipažino su litvakų dailininkų kūryba.
D.Nausėdienė ir Karalienė Mathilde aptarė Lietuvos ir Belgijos kultūrinį paveldą, istorinės atminties puoselėjimą bei akcentavo šalių bendradarbiavimo svarbą Lietuvą ir Belgiją siejančio kultūros paveldo srityje.
Vizito metu buvo atidaryta iš Šeduvos kilusio ir Belgijoje gyvenusio litvakų dailininko Kopelio Simelovičiaus darbų paroda. Eksponuojami darbai į Lietuvą atkeliavo iš Belgijos žydų muziejaus kolekcijos, kur netikėtai buvo atrasti tik šiemet. Šio muziejaus rinkiniuose yra ir daugiau reikšmingų eksponatų bei dokumentų, susijusių su Lietuvos žydų istorija.
Pirmosios ponios D.Nausėdienės teigimu, šis vizitas yra proga ne tik atkreipti dėmesį į kultūros paveldo išsaugojimą, bet ir į istorinę atmintį apskritai.
„Prasminga ir garbinga ne tik išsaugoti, bet ir aktualizuoti istorinę atmintį. Šiandien, vykdomos karinės agresijos prieš taikius Ukrainos gyventojus kontekste, tai nepaprastai svarbu. Litvakų menininkų kūriniuose užfiksuota istorija liudija Europą siejančius istorinius saitus ir leidžia geriau suprasti dabartį, įkvepia puoselėti svarbiausias žmogiškąsias vertybes“, – teigė D.Nausėdienė.
Per pirmosios ponios ir Karalienės apsilankymą, K.Simelovičiaus meno ir kitų, taip pat ir Lietuvos istorijai reikšmingų istorinių objektų atradimo pagrindu, tarp Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Belgijos žydų muziejaus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Ji leis užtikrinti tolesnį bendradarbiavimą tarp muziejų, keičiantis žiniomis ir istoriniais tyrimais.
Monarchai su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis iki trečiadienio. Po susitikimo su Diana ir Gitanu Nausėdomis Belgijos karalius vyks į Antakalnio kapines, kur prie paminklo žuvusiems kovose už Lietuvos Nepriklausomybę padės vainiką.
Fotogalerija: