Mes galime palengvinti savo senjoro kaimyno buitį, galime gelbėti likimo valiai paliktus gyvūnus, taip pat galime remti inovacijas, finansiškai pažeidžiamus žmones, onkologinėmis ligomis sergančius ar be tėvelių likusius vaikus ir dar daugybę kitų, kuriems reikalinga mūsų pagalba.
Tokie darbai ne tik skatina gerumą ir žadina pačius tauriausius jausmus, tačiau ir labai reikšmingai keičia mūsų pasaulį. Tokiu požiūriu vadovaujasi ir milijonierius bei mecenatas Benediktas Gylys. Sėkmingai iki to laiko savo verslą plėtojęs verslininkas 2013 metais nusprendė įkurti ir savo vardu pavadintą fondą.
LNK laidos „Sėkmė tavo rankose“ vedėjas Audrius Bružas domėjosi, kokia veikla užsiima Benedikto fondas, koks yra verslininko sėkmės receptas ir kaip jam esant jaunam pavyko tiek daug nuveikti.
Benediktas papasakojo, kad jo gyvenime buvo įvairiausių etapų – tiek asmeniniame gyvenime, tiek ir versle. Tačiau į visa tai jis žvelgė kaip į patirtis ir pamokas, kurias tiesiog reikėjo išmokti. Vis tik, svarbiausia, anot jaunojo verslininko, nepamesti ir neišdalinti savęs, tada ir sėkmė ateis lengviau. Disciplina ir susikurtos dienos režimo taisyklės – pagrindas, kurio jis laikosi kasdien.
„Prieš eidamas miegoti, visada susitvarkau namus. Ne idealiai, maždaug kokiam aštuonetui, bet jie būna tvarkingi. Ryte keliuosi anksti ir dar valandą po pabudimo neišjungiu savo telefone skrydžio režimo, nes noriu, jog niekas netrukdytų. Dieną aš pradedu nuo šalto dušo ir ramiai papusryčiauju, tik po to kimbu į darbus“, – pasakoja Benediktas.
Šiuo metu visas mintis ir jėgas Benediktas Gylys skiria savo vardo paramos fondui.
„Paramos fondą įkūriau norėdamas daryti gerą kitiems. Tai man buvo įrankis atrasti prasmę, galbūt, gauti iš kitų žmonių meilės“, – pripažins laidos herojus. Benedikto fondas remia mokslą, verslumą, kūrybiškumą, laisvą saviraišką. Labiausiai tai atspindi projekte „pOrtal“. Pasak jaunojo verslininko, tai tarsi tiltai į pasaulio vienybę, kviečiantys pamiršti praeities nesutarimus ir prisiminti, jog mes visi esame neišskiriamai susiję bei kartu skrendame viename erdvėlaivyje – Žemėje.
„Jei mums atrodo, kad degantys Amazonės miškai yra ne mūsų, o ten gyvenančių žmonių reikalas, tai mes labai klystame, nes tai liečia mus visus. Juk gyvename vienoje žemėje, ir visų pirma, mes esame žmonės, tik po to lietuviai, brazilai, lenkai ar pan.“, – įsitikinęs Benediktas.
Vieną tokių portalų jau galime pamatyti ir Vilniuje, prie geležinkelio stoties. Kitas yra Lenkijoje, ir visai netrukus dar daugiau portalų turėtų pasirodyti visame pasaulyje.
Visi žinome posakį – mažiau kalbų, daugiau darbų. Tad pirmyn – pasaulį mažais žingsniais į gerą keiskime kiekvienas. Nebūtinai savo pagalba turime nuversti kalnus, kartais pakanka geros minties, kuri virsta geru darbu.
Laida „Sėkmė tavo rankose“ per LNK – šeštadienį 9 val.