Besilaukianti Sotera Šveikauskaitė palengvino sau buitį: „Kone išbučiavau jį kaip brangiausią namiškį“
„Dar prieš įsikraustydama į naujus namus sakiau, kad pirmas pirkinys tikrai bus toks daiktas, kuris palengvins mano kaip mamos buitį“, – neslepia tinklaraščio „BabyBlog“ įkūrėja ir autorė Sotera ŠVEIKAUSKAITĖ (28). Todėl jos namuose apsigyveno net du robotai: siurbiantis iRobot Roomba i7+ ir plaunantis iRobot Braava m6.
Kovo viduryje, kelios dienos prieš karantiną, į šiuos namus atkeliavę robotai iškart pelnė didžiausias penkerių dukrytę Aretę auginančios ir antros mergaitės besilaukiančios tinklaraštininkės simpatijas.
„Skaitėme daug atsiliepimų internete, susirinkome nemažai nuomonių iš draugų ir pažįstamų, nes norėjosi tikrai kokybiško, inovatyvaus produkto. Kadangi turime išmaniuosius namus (smart house), stengiamės visus prietaisus įsigyti taip pat inovatyviausius ir kokybiškiausius, – pasakoja Sotera. – iRobot pasirinkome, nes ši bendrovė pirmoji pradėjo gaminti robotizuotus dulkių siurblius. Jos patirtis bei požiūris į savo produkciją ir klientą nulėmė, ką pasirinkti.“
Lyg nujausdama, kad artėja sunkesnis laikas, tinklaraštininkė rinkosi du skirtingus robotus – siurbiantį ir plaunantį. Po kelių mėnesių šeima sulaukė džiugios žinios, kad Aretė turės broliuką arba sesutę. Tačiau antrasis nėštumas ne toks lengvas kaip pirmas laukimas – buvo daug nerimo, nežinios ir pavojų. Dabar sunkiausi mėnesiai praeityje, bet Sotera neslepia, kad iki šiol trūksta energijos ir jėgų, augantis pilvukas trukdo lankstytis ir atlikti sunkesnius fizinius darbus. Tokios savijautos galvoti apie buitį – varginantį grindų siurbimą ir plovimą, norisi mažiausiai, tačiau apleisti naujų namų švaros taip pat negali. Juo labiau kad namuose gyvena tikras Garfildas – ilgaplaukis škotų nulėpausis – didelis, plaukuotas ir labai besišeriantis katinas Jimmy.
„Juokaujame, kad jo plaukų gali rasti visur: nuo lėkščių iki spintų viršaus, – neslepia Sotera. – Tik kai įsigijome siurblį robotą, supratome, kaip anksčiau be jo blogai gyvenome, įvertinome, koks didelis skirtumas, kai katino plaukai surenkami vos nukritę ant grindų: jie taip smarkiai nebekyla į orą vaikštant, bėgiojant po namus. Tikra nelaimė buvo, kai per neapsižiūrėjimą siurblys robotas įvažiavo į didelę balą vonioje ir sugedo. Dvi savaites jį remontavo. Štai tada aiškiausiai ir supratau, kaip jo trūksta. Jau po kelių dienų pradėjau jausti besikaupiančias dulkes ir katino plaukus namuose. Reikėjo vėl pačiai skirti daugiau laiko buities darbams. Todėl kai pagaliau namo sugrįžo robotas, kone išbučiavau jį kaip brangiausią, išsiilgtą namiškį.“
Pasak Soteros, kai laukiesi, namų oras be dulkių, grindys be trupinių ir smėlio – dar svarbiau. „Be to, esu labai alergiška žiedadulkėms. Kadangi robotas turi Hepa filtrus, jam pradėjus darbuotis namuose išties pasijuto, kad oras tapo švaresnis. Tikiuosi, kad ateityje atsiras ir tokių prietaisų, kurie nuvalys visus nešvarumus, žiedadulkes ir dulkes ne tik nuo grindų, bet ir spintelių bei spintų – kad visiškai nebereikėtų rankų darbo“, – juokiasi moteris.
Ir priduria, kad vienas didžiausių iRobot privalumų – jo nereikia pačiam net valyti. Išmanusis siurblys turi savaiminio išsivalymo funkciją: susiurbęs nešvarumus, jis grįžta į savo krovimo stotelę ir pats į specialų šiukšlių maišelį iškrauna visą „turtą“ – šio vienkartinio šiukšlių maišelio užtenka keletui mėnesių.
Mamoms tinklaraštį kurianti ir naujausiais atradimais besidalijanti Sotera džiaugiasi gera naujiena: „Artimiausiu metu besilaukiančios mamos iRobot siurblius galės įsigyti su nuolaida – reikės tik parodyti poliklinikoje išduodamą nėščiosios kortelę. Norisi, kad kuo daugiau moterų galėtų pasidžiaugti tokia vertinga pagalba namuose.“
Suprasdami, kad namų švara yra svarbus prioritetas, tačiau laukiantis ar kūdikiui gimus laiko palaikyti tvarką lieka vis mažiau, iRobot nusprendė padėti šeimoms: išmaniuosius siurbiančius ir plaunančius robotus su 12 procentų nuolaida gali įsigyti ir kūdikio besilaukiančios šeimos – tereikia pateikti Nėščiosios kortelę, ir tėveliai, jau sūpuojantys ant rankų naujagimį iki 1 metukų – reikia tik vaiko amžių įrodančio dokumento. Juk geriau daugiau laiko skirti kūdikiui ir šeimai nei varginančiam tvarkymuisi.
Soteros sumanymą turėti vieną ir siurbiantį, ir plaunantį robotizuotą prietaisą pakeitė iRobot specialistai. „Man svarbus pasirodė argumentas, kad bendrovė sąmoningai nekuria robotų „du viename“, nes geras prietaisas tikriausiai negali puikiai atlikti dviejų ar daugiau sudėtingų funkcijų. Ypač patogu, kad vienas robotas išsiurbia kambarius, o kitas iš paskos eina plauti grindų – kiekvienas atlieka savo darbą“, – patikina Sotera.
Drėgnai valantis iRobot Braava m6 dėl specialaus kampams pritaikyto dizaino lengvai patenka į sunkiausiai pasiekiamas kambario vietas, dirba ypač tyliai. Jis valo judėdamas pirmyn atgal efektyviausiu maršrutu, puikiai skiria baldus ir kilimus, o purkštukai nukreipti į grindis, tad vanduo nepatenka ant sienų, baldų ar kilimų.
Tinklaraštininkė ypač džiaugiasi funkcija, kad išmanieji pagalbininkai gali bendrauti tarpusavyje – siurblys robotas, baigęs darbą, praneša plaunančiam robotui, kad gali pradėti plovimą, nes labai svarbu, kad prieš šlapią valymą grindys būtų ypač kokybiškai išsiurbtos.
Mobiliajame telefone esančioje iRobot valdymo programėlėje ji yra nustačiusi, kad robotai kasdien dvyliktą valandą dienos išvažiuoja dirbti. Net būdama toli išvykusi gali lengvai valdyti prietaisus – nurodyti dar kartą išsiurbti ar išplauti svetainės grindis, nes už valandos ateis svečių.
„Vis tiek rankiniu siurbliu turbūt visų kampų neišvalyčiau taip gerai, kaip kiekvieną kamputį pasiekiantis, visas kėdžių ir stalo kojas apvažiuojantis robotas. Sutaupytą laiką galiu skirti šeimai ar mėgstamoms veikloms, o ne mechaniniam siurbliui, šluotai ir nuovargiui.
Technologijos kasdien tobulėja, atsiranda vis daugiau prietaisų, kurie palengvina buitį. Net sunku įsivaizduoti, kaip atrodys mūsų namai po penkerių ar dešimties metų, – svarsto Sotera ir patikina, kad kalbos, jog tokie pagalbininkai namuose rodo tik žmogaus išlepimą, yra visai nereikšmingos. – Tai rodo viena: žmogus vertina savo laiką ir nori jį skirti vertingesniems dalykams nei buities tvarkymas.“