Beyonce prekės ženklo drabužius siuvančios moterys dirba nežmoniškomis sąlygomis: apribota netgi jų laisvė

Beyonce / „Scanpix“ nuotr.
Beyonce / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-08-03 20:57
AA

Popmuzikos dievaitės Beyonce prekės ženklo „Ivy Park“ bendradarbiaujančio su britų gatvės mados tinklu „Topshop“ skatina moteris tobulėti, veržtis į priekį ir mylėti savo kūną.

Tačiau toli gražu ne kiekviena moteris yra gerbiama Beyonce pasaulyje. Paaiškėjo, kad Pietų Azijoje, Šri Lankoje popdievaitės prekės ženklo drabužius siuvančios moterys dirba nežmoniškomis sąlygomis.

Britų spauda neseniai paskelbė, kad siuvėjos gaminančios feministinius, moteris įkvėpti skirtus drabužius dirba tik už 64 centus per valandą.

Tuo tarpu „TopShop“ „Forbes“ turtingiausiųjų sąraše – 107 vietoje. Šis prekės ženklas vertas kiek daugiau nei 7,5 milijardų eurų.

Siuvėjomis dirbančioms moterims ne tik mažai mokama – jos gyvena siaubingomis sąlygomis. Moterys ir vyrai dalijasi tuo pačiu dušu, neturi virtuvės, ribojama netgi jų laisvė – joms galioja komendanto valandos. Joms yra uždrausta burtis į profsąjungas, kurios turėtų užtikrinti žmogiškas darbo sąlygas.

Deja, praktika yra pakankamai įprasta trečiojo pasaulio šalyse.

„Ivy Park“ į tokius kaltinimus atsakė labai nekonkrečiai. Pasak ženklo atstovų, jie didžiuojasi tuo, kad gamykla yra dažnai tikrinama inspektorių, auditorių. Jie taip pat tikisi, kad tiekėjai laikysis jų elgesio kodekso, tačiau, kad su darbuotojais būtų elgiamasi etiškai – jie iki galo neužtikrina.

„Ivy Park“ taip pat pareiškė, kad kol neturės tikslių tyrimo duomenų – jokių veiksmų imtis nežada. Pasak daugumos masinių prekės ženklų drabužių kuriančių ženklų atstovų, etišką elgesį su darbuotojais turi užtikrinti ne jie, o gamyklos.