Bilietus į „Karklės“ festivalį pirkę, tačiau jį atšaukus pinigų neatgavę žmonės nepatenkinti siūlymu su tais pačiais bilietais atvykti į kitų metų renginį, todėl nutarė burtis bendram grupiniam ieškiniui į teismą. Festivalį organizuojantis „Renginių centras“ bilietų pirkėjams žada grąžinti pinigus, tačiau prašo kantrybės.
„Jau turime per 20 kreditorių, tarp kurių yra ir festivalio lankytojų, ir paslaugas renginio metu planavusių teikti įmonių, sumokėjusių dideles sumas už prekybines vietas. Šiuo metu rengiami dokumentai grupiniam ieškiniui, kuris bus pateiktas artimiausiu metu“, – sakė skolų išieškojimo įmonės „Skolų departamentas“ direktorė Simona Raudonytė.
Pasak jos, tokiais atvejais, kai įmonė bankrutuoja ar žlunga projektas, svarbiausia veikti kaip įmanoma greičiau, nes įprastai visiems kreditoriams pinigų nepakanka, lėšas atgauna anksčiausiai pareiškę teisėtus reikalavimus.
„Skolų departamentas“ duomenimis, festivalio „Karklė“ organizatoriai gautais pinigais jau dengia skolas, nesusijusias su atšauktu renginiu. Šiuo metu rengiamo grupinio ieškinio kreditoriniai reikalavimai sudaro iki 2000 eurų, tačiau neatmetama, kad suma gerokai padidės, jei prisijungs daugiau nuo „Karklės“ festivalio nukentėjusių asmenų ir įmonių.
Šiuo metu rengiamo grupinio ieškinio kreditoriniai reikalavimai sudaro iki 2000 eurų, tačiau neatmetama, kad suma gerokai padidės.
Simona Raudonytė ragina festivalio lankytojus ir dalyvius nenuleisti rankų ir bandyti susigrąžinti jiems priklausančius pinigus. Ji pataria suformuoti raštą fiziniam ar juridiniam asmeniui, iš kurio buvo pirktas bilietas.
Pranešime turėtų būti aiškiai nurodyta situacija, kokiu būdu pirkta, kiek sumokėta. Pateikti prašymą dėl pinigų grąžinimo. Turi būti nurodyta banko sąskaitą į kurią turi būti pervesti prarasti pinigai. Atlikęs tokią procedūrą, nukentėjusysis turi teisę kreiptis į teismą ir toliau atstovauti savo interesams.
„Renginių centras“ prašo kantrybės
„Reikia suvokti situaciją, kad šiuo momentu viskas taip neįvyks. Gal per mėnesį laiko, gerbiant žmonių teises, grąžinsime pinigus. Tie pinigai yra investuoti į atlikėjus, grupėms sumokėta už šių metų festivalį, plius, yra dengiamos skolos, kurios buvo. Tokia yra reali situacija. Žmonėms tie pinigai tikrai bus grąžinti, tik prašome kantrybės“, – Žmonės.lt anksčiau kalbėjo festivalio rengėjas Marius Tumšys.
TAIP PAT SKAITYKITE: Festivalis „Karklė 2016“ atšauktas: ką daryti su įsigytais bilietais?
„Renginių centras“ rugpjūčio 9 dieną paskelbė, kad Karklėje rugpjūčio 12–15 dienomis turėjęs festivalis šiemet atšaukiamas:
„Nors honorarai didiesiems festivalio hedlaineriams yra sumokėti, vis dėlto, dabartinė finansinė padėtis neleidžia surengti visavertiškos muzikos ir menų fiestos. Todėl bus dedamos visos pastangos, kad minėtų grupių ir atlikėjų pasirodymai Lietuvoje įvyktų kitų metų rugpjūčio 18-20 dienomis toje pačioje vietoje, Karklės kaime, ant jūros kranto. Visi įsigyti bilietai galios būsimai fiestai.
Anot organizatorių, tokios nesėkmės priežasčių reikia ieškoti dar 2014-aisiais, kai Karklės festivalis patyrė rimtų išbandymų gamtos stichijomis. Tąsyk Lietuvos pajūrį merkęs lietus ir talžęs vėjas sugadino muzikos šventę bei išgąsdino festivalio dalyvius.
2015-ųjų metų festivalis buvo itin nuostolingas. Anot organizatorių, prie to prisidėjo ir bendra pasaulinė tendencija, lemianti vis mažesnį muzikos festivalių dalyvių skaičių. Tai jau kelintus metus iš eilės patiria ne vienas žinomas Europos ir Baltijos šalių festivalis.
Šiuo metu visos išankstinės pajamos iš bilietų pardavimų yra panaudotos honorarų pagrindiniams hedlaineriams mokėjimui. Muzikos rinka yra tokia, kad iš anksto neužtikrinus honorarų pasaulinėms žvaigždėms, jas prisivilioti yra neįmanoma, tačiau renginiui neįvykus, susigrąžinti pinigus nebėra galimybių“, – rugpjūčio 9-ąją pranešime spaudai rašė „Renginių centro“ vadovas Marius Tumšys.