Biografės Colin Campbell versija: karalienę motiną pagimdė prancūzė virėja

Colin Campbell / „Scanpix“ nuotr.
Colin Campbell / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Didžiosios Britanijos karalienė motina iš tiesų buvo jos aristokratiškos šeimos prancūzės virėjos dukra, teigiama naujoje biografijoje, apie kurią paskelbė dienraštis „The Daily Telegraph“.

Šios knygos autorė skandalinga rašytoja ledi Colin Campbell tvirtina, kad būsimąją karalienę konsortę Elizabeth pagimdė virėja Marguerite Rodiere pagal susitarimą, kuris knygoje įvardijamas kaip „ankstyvoji surogatinės motinystės atmaina“.

Rašytoja teigia, kad toks scenarijus nebuvo neįprastas tų laikų aukštuomenėje ir kad jam buvo ryžtasi, nes būsimosios karalienės motinos mama Cecilia, jau pagimdžiusi aštuonis vaikus, nebegalėjo jų daugiau susilaukti.

Tai paaiškina pravardę Kuki (Cookie – „sausainiukas“ arba žodžių žaismas su anglų kalbos žodžiu „cook“ – „virėjas“), kurią karalienei motinai buvo davę Vindzoro kunigaikščiai, rašo C.Campbell.

Ji taip pat tvirtina, jog būtent dėl šios priežasties būsimajai karalienei motinai Elizabeth Angelai Marguerite Bowes Lyon buvo suteiktas prancūziškas vidurinis vardas.

Ši teorija išdėstyta C.Campbell naujausioje knygoje „Karalienė motina. Elizabeth Bowes Lyon, kuri tapo karaliene motina Elizabeth, neatskleista istorija“ (The Queen Mother, The untold story of Elizabeth Bowes Lyon, Who became Queen Elizabeth the Queen Mother), kuri bus pradėta pardavinėti ateinantį mėnesį.

C.Campbell rašo: „Karališkuosius ir aristokratų sluoksnius dešimtmečius uždegdavo istorija, kad Elizabeth Bowes Lyon, neabejotina 14-ojo Stratmoro ir Kinghorno grafo dukra, nebuvo jo žmonos Cecilios vaikas – kaip ir jos jaunesnysis brolis Davidas, gimęs beveik dvejais metais po jos, 1902 metų gegužės 2 dieną.“

„Abu Benjaminai, kaip jie buvo žinomi Bowes Lyon šeimoje (dėl biblinės aliuzijos į Juozapo brolį, kuris pats buvo jo tėvo ir motinos tarnaitės santykių vaisius), matyt, buvo Marguerite Rodiere – patrauklios ir malonios prancūzės, kuri dirbo virėja Šv.Pauliaus Valdenberio dvare – vaikai. Ji turėjo parūpinti lordui ir ledi Glamisams du vaikus, kurių jie taip troško, kai Ceciliai jos gydytojai uždraudė susilaukti daugiau palikuonių, – aiškina autorė. – Iš to kilusi pravardė Cookie, kurią Vindzoro kunigaikštis ir kunigaikštienė pasirūpino paskleisti tarptautinėje visuomenėje, kai Elizabeth tapo jų aršiausia prieše.“

Karališkosios šeimos ekspertai smerkė sprendimą išleisti šią knygą penktadienį, kai karalienė Elizabeth II dalyvavo pamaldose, minint jos motinos mirties 10-ąsias metines.

Istorikas Hugo Vickersas parašęs karalienės motinos biografiją, sakė dienraščiui „Daily Mail“: „Nemanau, kad padoru skleisti tokio pobūdžio teorijas tokiu laiku.“

„Ledi Colin Campbell jau kurį laiką stūmė šią keistą teoriją pokalbiuose, ir turiu pasakyti, jog manau, kad tai visiška nesąmonė“, – pridūrė jis.

Jam pritarė knygų apie Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą autorius Michaelas Thorntonas: „Absoliučiai netikiu šiuo jos teiginiu. Jis skirtas sukelti sielvartą karalienei.“