„Biplan“ pristato ukrainietiškų dainų albumą: ukrainietiškai skamba gerai žinomi grupės kūriniai

Nuotraukos iš 2013 metų „Biplan“ koncerto Kyjivo Maidano aikštėje / Elenos Bozhko nuotr.
Nuotraukos iš 2013 metų „Biplan“ koncerto Kyjivo Maidano aikštėje / Elenos Bozhko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-24 13:17
AA

Šiandien, minint Ukrainos nepriklausomybės dieną, „Biplan“ muzikantai pristato Ukrainai skirtą minialbumą „Все буде Україна!“ (liet „Viskas bus Ukraina“). Ne kartą Ukrainoje koncertavę bei Ukrainos palaikymo renginiuose dalyvavę „biplanai“ šiuo įrašu siunčia padrąsinimo žinutę už šalies laisvę ir nepriklausomybę kovojantiems ukrainiečiams ir ukrainietėms.

Naujausiame grupės darbe ukrainietiškai skamba keturi gerai žinomi grupės kūriniai, tarp jų „Amore“ ir „O mes prie jūros“ ukrainietiškos versijos. Visos pajamos, gautos už šio albumo dainų perklausas, bus skirtos remti Ukrainai.

„Kaip muzikantai, pirmiausia išreiškiame savo palaikymą kūryba. Viskas prasidėjo dar 2013 metais, kai negalėjome ramiai stebėti įvykių Ukrainoje ir išvykome palaikyti ukrainiečių į Kyjivo Maidano aikštę. Tada koncertą pabaigėme daina „Amore“, kuri tapo pačiu pirmu mūsų ukrainietiškai atliktu kūriniu“, – pasakoja grupės vokalistas Maksas Melmanas.

Biplan – Amore – українською (live at Euromaidan, Kiyv):

Tuomet 2013 m. lapkritį lietuviškais „Ačiū!“ keliasdešimt tūkstančių žmonių Maidane dėkojo lietuvių grupei „Biplan“, surengusiai palaikymo koncertą pagrindinėje Ukrainos aikštėje, kur vyko protesto demonstracija prieš Ukrainos valdžios sprendimą nepasirašyti Europos Sąjungos asociacijos sutarties.

„Vėliau įrašėme dar kelias ukrainietiškas kūrinių versijas. Šiandien ukrainietiškai dainuojame vis dažniau. Deja, to priežastys liūdnos ir visiems gerai žinomos. Dėl karo Ukrainoje taip susiklostė įvykiai, kad dainas atliekame ne gyvai mūsų draugams ir klausytojams lankydamiesi Ukrainoje, o iš Lietuvos, dalyvaudami skirtinguose palaikymo Ukrainai renginiuose. Kaip tik palaikymo koncertui neseniai paruošėme ir sugrojome dainą „Дитинство“

„Дитинство“ (liet. „Vaikystė“) – naujausias ukrainiečių kalba įrašytas „Biplan“ kūrinys. Viso ukrainietiškame „Biplan“ minialbume (EP) klausytojai ras keturias dainas – „Amore“, „Дитинство“, „Hey Ya Ho“ ir „Ми вічно юні“. Visos šios dainos lietuvių kalba pirmą kartą buvo išleistos albume „Visi keliai veda prie jūros“ 2014 metais.

Dalis kūrinių jau yra gerai pažįstami Ukrainos klausytojams, nes skambėjo šios šalies radijo stotyse. „Amore“ tapo mėgstama Ukrainos radijo stočių, vienoje jų pakilo ir iki pirmosios vietos, o pačio didžiausio kaustytojų ir radijo stočių dėmesio sulaukė daina „Ми вічно юні“ – ukrainietiška kūrinio „O mes prie jūros“ versija“.

Biplan – Ми вічно юні (українською):

Anot „Biplan“ muzikantų, grupė šiuo metu labiausiai norėtų įrašyti ir kovojančiai Ukrainai skirti savo dainą „Už laisvę“. Šis kūrinys ypač svarbus grupei, o didžiausias džiaugsmas būtų – jei šios dainos išleidimas sutaptų su Ukrainos pergale kare.

Skaitmeninis „Biplan“ albumas „Все буде Україна!“ nuo šio trečiadienio yra pasiekiamas visose skaitmeninėse muzikos platformose.