Birutė ir Rimtautas Vizgirdos – apie neįprastą streso mažinimo būdą: „Atsitinka kažkas nepaprasto“

Birutė ir Rimtautas Vizgirdos / Laidos stop-kadras
Birutė ir Rimtautas Vizgirdos / Laidos stop-kadras
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-02-02 15:49
AA

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė žmonių mirties priežastis visame pasaulyje. Laidoje „Sveikas rytojus“ Amerikos lietuvė, operos solistė, labdaros fondų steigėja Birutė Vizgirdienė pasakojo, kad jai nuo mažų dienų buvo įteigta, kaip rūpintis savo sveikata.

Moteris pripažino, kad vienas svarbiausių jos ir vyro Rimtauto geros savijautos receptų – tinkama mityba, kurią pora atrado intuityviai.

„Rytais, išgėrus puodelį kavos, visuomet valgome vaisius, kuriuos dailiai supjaustau, kad būtų skaniau ir gražiau. Dienos eigoje stengiuosi gaminti sveikai: daugiau daržovių, mažiau mėsos. Beje, Rimtautas yra nepaprastai geras šefas“, – dalinosi B.Vizgirdienė.

B. ir R.Vizgirdos atskleidė, kad labai mėgsta Viduržemio jūros virtuvės patiekalus ir pabrėžė, jog vartoja labai daug daržovių, o patiekalus gardina prieskoninėmis žolelėmis.

„Daržovių ruošimo būdų yra labai daug ir įvairių, jas galima valgyti ir neapdorotas, ir keptas, gardinti visokiomis žolelėmis. Taip pat labai mėgstame česnaką, kurį valgome beveik kasdien. Česnaką maišome į medų, su riešutais – labai skanu!“, – kalbėjo pora.

Birutė ir Rimtautas Vizgirdos / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Mokslininkai yra nustatę, kad stresas, o ypač jo ilgalaikis poveikis, gali keisti ne tik žmogaus psichologinę būseną. Daugelis žmogaus organų sistemų, susidurdamos su stresu, ima aktyvinti gynybines reakcijas, kurios ilgainiui gali išbalansuoti ir širdies darbą. Todėl stresas yra priskiriamas prie vienų didžiausių rizikos faktorių.

Birutė Vizgirdienė, dalinosi turinti savo, iš Amerikos atsivežtą, būdą, kaip išsivaduoti nuo streso.

„Viskas gali priklausyti nuo vieno žmogaus. Kai mokiau šnekamosios anglų kalbos, pirmas žodis mano studentams buvo „hug“ (liet. „apsikabinti“). Apsikabinimas, net ir svetimo žmogaus, yra nuostabu. Mes nežinome, kodėl kitas žmogus yra piktas, liūdnas, kodėl jis nenori bendrauti, galbūt jo gyvenime vyksta kažkas labai blogo. JAV yra įprasta pamačius liūdną žmogų, nesvarbu, ar jį pažįsti, ar ne, paklausti: „Ar aš galiu tave apkabinti?“. Žinokit, tą akimirką atsitinka kažkas nepaprasto, jis nusišypso ir pasako: „Yes, I need that“ (liet. „taip, man to reikia“)“, – pasakojo moteris.

Birutė ir Rimtautas Vizgirdos / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Graikų virtuvės subtilybės

B. ir R. Vizgirdų taip mėgstama Viduržemio jūros virtuve dažniausiai vadinama kulinarinė tradicija, paplitusi Pietų Europos šalyse, kurių krantus skalauja Viduržemio jūra. Viena iš šalių – Graikija, skaičiuojanti savo ypatingą kulinarinį paveldą jau ne vieną tūkstantį metų.

Graikų restorano vadybininkas Deividas Samulionis laidoje dalinosi, kokie yra populiariausi Viduržemio jūros regiono patiekalai bei jų išskirtinėmis savybėmis.

„Graikijos virtuvėje yra labai populiarūs daržovių patiekalų, o žuvis, mėsa sudaro mažąją dalį. Viduržemio jūros virtuvė nuo kitų pasaulio virtuvių skiriasi natūralių produktų gausa. Pagrindinis padažas – tyras alyvuogių aliejus, kuris yra išgaunamas iš vietoje auginamų alyvuogių ir nėra toks sunkus kaip kiti padažai, ypač majonezas“, – pasakojo D.Samulionis.

Pasak restorano vadybininko, Viduržemio virtuvė yra pagarsėjusi gausybės įvairių žolelių bei česnako naudojimu patiekaluose.

„Jeigu mes, lietuviai, galvojame, kad valgome daug česnako, tai graikų virtuvėje česnakas yra naudojamas beveik visuose patiekaluose“, – atskleidė D.Samulionis.

Deividas Samulionis / Laidos stop-kadras

D.Samulionis atskleidė labai svarbią Viduržemio jūros skalaujamų šalių tradiciją, kuri padeda puoselėti kiekvieno šeimos nario tiek psichinę, tiek fizinę sveikatą, ir, galbūt, kaip tik čia slypinčią širdies sveikatos, o kartu ir ilgaamžiškumo paslaptį.

„Graikų vakarienės vyksta prie bendro stalo, tai suteikia labai daug džiaugsmo šeimoje. Net vykstant pačioms menkiausios šventėms, būtina sukviesti visus kartu, susėsti prie vieno stalo, pasidalinti puikiu maistu. Aš tikrai nuoširdžiai manau, kad tas ilgaamžiškumas atsiranda būtent iš to, kad maistas yra valgomas ne vieno žmogaus, o yra dalinamasi su visais. Kai daliniesi džiaugsmu su kitais, tas džiaugsmas grįžta ir tau“, – kalbėjo D. Samulionis.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!