Birutės Petrikytės namas su sklypu Giruliuose prie jūros atsidūrė varžytinėse

Birutė Petrikytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dainininkės Birutės Petrikytės namas su sklypu puikioje Klaipėdos vietoje – Giruliuose prie jūros – atsidūrė varžytinėse. Iki ketvirtadienio 15 val. žinomos atlikėjos areštuotą turtą galėjo įsigyti didžiausią sumą pasiūlęs asmuo. Pradinė kaina siekė 1 milijoną 200 tūkstančių litų. Tačiau norinčių tapti šio turto savininku neatsirado, praneša Žmonės.lt.

Tai jau antras kartas, kai šį namą su žemės sklypu mėginta parduoti varžytinėse. Pirmasis bandymas vyko praėjusių metų rudenį, tąsyk B.Petrikytės turto pradinė kaina varžytinėse siekė 1 600 000 Lt – 400 tūkst. daugiau nei šįkart. Tačiau net ir mažesnė kaina pirkėjų nesudomino.

8,33 arų žemės sklypas su 210.99 kv.m. bendro ploto gyvenamuoju namu priklauso dainininkei B.Petrikytei-Karžickajai ir jos vyrui Igoriui Karžickiui, tačiau dėl skolų bankui šis turtas buvo areštuotas.

Varžytinėse atsidūrusi namų valda yra Klaipėdos miesto šiaurės vakarinėje dalyje, Girulių gyvenamajame kvartale, apsuptame miško. Teritorija nuo Baltijos jūros nutolusi vos per kilometrą. Gyvenamasis namas yra vieno aukšto su mansarda.

Varžytinės – kraštutinumas

Kaip portalui Žmonės.lt paaiškino „Danske Bank“ Komunikacijos tarnybos projektų vadovė Karolina Kažukauskaitė, priverstinis skolos išieškojimas per antstolius pradedamas, kai paskolos gavėjas nevykdo sutartimi numatytų mokėjimų, net ir laikinai sumažinus ar atidėjus paskolos dengimus, pratęsus terminą ir pan.

„Kiekvienas varžytinių ratas susideda iš dviejų varžytinių. Varžytinių ratų skaičius nėra apribotas įstatymais. Neribojama ir paties skolininko teisė dalyvauti varžytinėse bei nusipirkti turtą. Deja, tokie atvejai labai reti – jei turto savininkas turi pakankamai lėšų, tuomet paprastai jis neturi problemų dėl paskolos mokėjimų laiku“, – rašoma „Danske Bank“ atsiųstame paaiškinime.

Antstolių rūmų atstovė spaudai Dora Petkauskaitė portalui Žmonės.lt sakė, kad pirmose varžytinėse parduodamas turtas yra įvertinamas 80 procentų rinkos kainos, antrose – ne mažiau kaip 60 procentų parduodamo nekilnojamojo turto rinkos kainos.

„Jei po antrųjų varžytinių turtas neparduodamas, varžytinių procesas yra baigiamas. Po kurio laiko gali būti skelbiamas naujas“, – portalui Žmonės.lt sakė D.Petkauskaitė.

Skaitykite daugiau