Birželio mėnesio darbai sode ir darže
Jau greit džiaugsimės pirmuoju braškių derliumi / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A
Jus sveikina pirmasis vasaros mėnuo! Vadinasi, artėja tikras darbymetis, ypač, jeigu puoselėjate vilčių šiais metais sulaukti kuo gausesnio derliaus...
Pasidomėkime, kokiems darbams neverta gailėti nei laiko, nei jėgų.
- Rūpinkitės sodo ir dažo aplinka: apgenėkite krūmus, medžius, sugrėbstykite lapus, pjaukite žolę, išravėkite piktžoles, supurenkite žemę. Kadangi didžiausios galimos šalnos jau praeityje, galite ramiai laukti saldaus darbo vaisių, tik būkite atidūs ir atkreipkite dėmesį į orų prognozes.
- Birželio pabaigoje pradeda nokti vyšnios, trešnės ir kitos uogos, kurias itin mėgsta paukščiai. Jeigu nenorite likti be derliaus, pasirūpinkite apsauga, t. y., medžius galite pridengti tinklais, kurie ne itin patinka mažiesiems paukšteliams.
- Sausas ir vėjuotas oras gali pridaryti žalos žemuogėms, braškėms, juodiesiems serbentams, avietėms, kopūstams, įvairiausioms šakninėms daržovėms, vaismedžiams. Taigi, negailėkite šiems augalams vandens. O aviečių viršūnes apgenėkite, kad užaugintų daugiau uogų.
- Birželio pradžioje galite sėti vėlyvąsias morkas, juoduosius ridikus, krapus, žirnelius, pupeles, lauke pasodinti agurkus, pomidorus, moliūgus, burokėlius, paprikas, baklažanus, Pekino kopūstus, patisonus, vienmetes gėles, jurginus, gladioles, šilumą mėgstančias daržoves.
- Patręškite bijūnus, vilkdalgius, astrus, flioksus bei kitas daugiametes gėles paprasčiausiais pelenais arba trąšomis. Pelenus berkite ant drėgnos dirvos ir tuo pačiu supurenkite žemę. Nepamirškite bijūnų apjuosti viela ar aptverti, kad jie neišsiklaipytų į šalis.
- Mėgaukitės pirmuoju derliumi: salotomis, ridikėliais, prieskoninėmis žolelėmis, braškėmis, žemuogėmis, serbentais ir pan. Nepamirškite darže išravėti piktžolių, pašalinti nereikalingus daigus ir t. t.
- Sutvarkykite ir nugenėkite nužydėjusias vienmetes ir daugiametes gėles, tarkime, tulpes, narcizus, hiacintus, lubinus, snieguoles, krokus...
- Pasirūpinkite augalais šiltnamyje – naudokite priemones nuo kenkėjų ir profilaktiškai jomis apipurkškite pomidorus bei agurkus. Gausiai liekite, atsižvelgdami į temperatūrą, taip pat vėdinkite šiltnamį. Supurenkite bulvių lysves.
- Išneškite kamabrinius augalus į lauką.