Biurams tinkamiausi augalai
Jau ne kartą esame kalbėjusios apie tai, kad augalai veikia aplinką, keičia interjerą ir netgi patalpos mikroklimatą. Šįkart siūlome pasidomėti, kokius augalus verta auginti darbe, kad jame būtų smagiau ir mieliau dirbti...
♦ Susikaupti, sutelkti jėgas į pasirinktą tikslą padeda krotonas. Jo poveikis prilygsta kofeino poveikiui – augalas stimuliuoja smegenų ląstelių veiklą. Todėl labai gerai jį auginti įstaigose, kurių darbuotojai priversti nuolat dalyvauti profesinėse protų kovose.
Tik būtų gerai, kad patalpoje, kurioje ši kambarinė gėlė stovės, nebūtų per daug didelio temperatūros svyravimo ir pernelyg sausa (krotonui labai patiks, jei jį kartkartėmis apipurkšite minkštu kambario temperatūros vandeniu ir nepamiršite gana gausiai lieti).
♦ Oleandrą patariama kabinete auginti ūmiems vadovams, linkusiems ką nors pasakyti ar padaryti neapgalvotai – laikui bėgant, ši gėlė transformuoja pasąmonę. Tik nepamirškite, kad oleandras – nuodingas augalas, todėl juo rūpintis turėtumėte mūvėdama pirštines.
♦ Visuomenės veikėjams, labdaros fondų darbuotojams, socialiniams darbuotojams savo kabinete verta turėti citrinmedį. Šio augalo poveikis bemaž stebuklingas: jis padeda atsikratyti iliuzijų, skleisti altruizmą, įgyvendinti savo siekius per naudingus darbus, dar šis augalas stimuliuoja proto ląstelių veiklą.
Žiemą citrinmedžio svarbu neperlaistyti ir prisiminti, kad jis puikiai jaučiasi gana vėsioje vietoje – esant 10–15 °C temperatūrai.
Šis tas apie fitoncidines augalų savybes
Fitoncidai – augalų išskiriamos lakiosios medžiagos, kurios geba naikinti kai kuriuos mikroorganizmus (bakterijas, grybus, virusus), taip pat padeda gryninti orą. Šių dalykų šiuolaikiniuose biuruose, kuriuose darbuojasi daug žmonių, reikia verkiant.
Daugiausia fitoncidų kambariniai augalai išskiria kaip tik žiemą ir pavasarį, kai rizika susirgti peršalimo ligomis padidėja keletą kartų. Užtenka visai nedaug fitoncidų, ir kenksmingų mikroorganizmų veikla sustabdoma. Taigi ant jūsų biuro palangės (ir ne tik) puikiai pravers keletas paprastučių gėlyčių. Kokių?
Dar 17 a. prancūzų amatininkai labai pamėgo kvapiąsias pelargonijas dėl jų nuostabaus gebėjimo neutralizuoti nuodingus garus dažytojų ir batsiuvių dirbtuvėse. Šiuolaikiniai mokslininkai nustatė, kad ši gėlė įveikia net radionuklidus. Taigi šios gėlės puikiai dezinfekuoja orą, jų verta turėti ne tik darbe, bet ir namuose, ypač jei šeimos nariai dažnai serga peršalimo ligomis, daug dirba kompiuteriu.
Žmogus, įkvėpęs pelargonijų aromato, aprimsta, atsipalaiduoja – šios kvapios gėlės sumažina streso poveikį, padeda įveikti depresiją, slopina migreną, gerina kraujotaką.
Pelargonijos laistomos tik tada, kai žemės gumulas visiškai išdžiūva. Jei nori, kad šios gėlės keras būtų gražus, neištįstų, nepamiršk jos genėti.