Bjelle užaugo su roko muzika: ruošia ypatingą pasirodymą

Raminta Naujanytė-Bjelle
Raminta Naujanytė-Bjelle
Šaltinis: Žmonės
2019-06-10 10:13
AA

„Su roko muzika užaugau, subrendau ir praleidau savo paauglystę“, – šypteli ukmergiškė atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Liepos 19-22 dienomis su trenksmu grįžta muzikos festivalis „Rockmergė“, subursiantis šiai muzikai neabejingus atlikėjus ir gerbėjus.

Ir nors Bjelle išgarsėjo TV3 projekte „Lietuvos talentai“ jautria balade apie brolelį, retas, kuris žino, kad jos venomis teka tikras rokas.

„Dar prieš susipažįstant su grupe „Requiem“ turėjau kelias paauglystės roko grupes, kuriose tekdavo dažniausiai dainuoti ir groti gitara. Nuo 15 metų turbūt moku visą „Requiem“ grupės repertuarą, kurį girdėdavau gyvai, žinojau visas „Afiša“ grupės lyderio Jono Lietaus Takarevičiaus dainas, „Rebealheart“ populiariausius hitus.

Mano grojaraštyje skambėjo pop muzikos ir roko grupės – „Offspring“, Pink, „Blink182“, „Limp Bizkit“, „Linkin Park“, „Blue Man Group“. Labiausiai mėgau „Radiohead“ ir Sigur Ros. Kiek vėliau atradau klasikinį roką, klausiau „ACDC“, „Metallica“, sportuodavau su „Led Zeppelin“, mokydavausi iš „Pink Floyd“ ir vis dar mėgaujuosi „The Kills“ dueto hitais“, – sakė Bjelle.

Raminta Naujanytė-Bjelle

Susiformavo muzikinis skonis

Ne paslaptis, kad roko muzika, su kuria ir užaugo Raminta, turėjo nemažai įtakos jos muzikinio skonio susiformavimui. „Roko muzika įsidiegė mano genuose ir dabar transformuojasi, mutuoja. Kurdama įvairaus žanro kūrinius – chorinė muziką, elektroninę eksperimentinę, kino, šokio ar teatro spektaklių garsus – jaučiu tą neakademinę mokyklą, kuri visada buvo ir liks girdima mano kūrybos estetikoje“, – šypsojosi R. Naujanytė.

Atlikėja taip pat pabrėžė, kad tiek gyvenime, tiek muzikoje nemėgsta vienodumo, todėl jai sunku įvardyti, kokia muzika ar grupės jai šiuo metu labiausiai patinka.

„Mano gyvenime dažniausiai skamba pusė „LRT Opus“ grojaraščio ir lietuvių kuriamos naujienos. Dar klausau mokymuisi skirtos medžiagos bei tos šalies, kurioje keliauju, muzikos. Daug skyriau dėmesio islandų, japonų ir pietų korėjiečių muzikos klausymui“, – pridūrė ji.

Raminta Naujanytė-Bjelle / Asmeninio albumo nuotr.

Rengia ypatingą pasirodymą

R. Naujanytė sakė, kad pasirodydama „Rockmergės“ festivalio scenoje ji taip pat liks ištikima roko muzikai, o klausytojus nukels į neįprastą erdvę: „Keliausime į planetą „B“. Sukūriau garsų pasaulį, kuris gilią vasaros naktį skandins mintis arba jas kels į kosmosą. Pristatysiu dainas iš savo naujojo albumo „Planet B“. Daug elektronikos, spooky creepy pasakų ir svaiginančių dainų. Rokas be gitarų. Beatai, stygos, klavišai, o svarbiausia – laisva meilė“, – kalbėjo atlikėja.

Bjelle šyptelėjo, kad ir nors daugeliui klausytojų savo lyrinėmis dainomis atrodo itin rami ir švelni asmenybė, visgi užgesus kameroms ir šviesoms ji yra visiškai kitokia: „Girdėjau tik tai, kad mano dainos ramios. Apie savo charakterį girdėjau ką kitą. Jei kitiems atrodo, kad tavo gyvenimo būdas – rokenrolas – tai tegul taip ir atrodo. Kol kiti apie tai galvos, aš mėgausiuosi gyvenimu.“

Rokenrolo gerbėjai liepos 19-22 dienomis linksminsis gamtos apsuptyje, ant Šventosios upės kranto įsikūrusiame „River Camp" kempinge (Vidiškių seniūnija, Ukmergės raj., 83 km nuo Vilniaus).

Festivalyje veiklos ras ne tik roko muzikos mylėtojai, bet ir tie, kurie neįsivaizduoja vasaros be aktyvių pramogų, skirtų visai šeimai. Išpuoselėtoje ir saugioje Kempingo „River camp" teritorijoje yra lauko tinklinio ir badmintono aikštelės, vaikų žaidimų aikštelė, batutas, galima išsinuomoti baidares ir plaustus arba mėgautis puikiu paplūdimiu prie upės bei nuostabia gamta.

Muzikos festivalis „Rockmergė" suburs aibę gyvos muzikos gerbėjams žinomų scenos žvaigždžių: meilę, laisvę ir muziką jums dovanos BIX, Rebelheart, Arbata, Makchu Pikchu, TurboReanimacija, Gytis Ambrazevičius ir grupė, Bjelle, Wolfsome, Weekends ir daugelis kitų.