Bjelles muzikiniai atradimai: užsimanysite atnaujinti savo grojaraštį

Raminta Naujanytė-Bjelle / Marius Bendzelauskas Photography
Šaltinis: Žmonės
AA

Kompozitorė, atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle (28) mėgsta netradicinius sprendimus. Jos albumas „PLANet B“ išleistas komiksų pavidalu – dainų galima klausyti nuskanuojant QR kodus. Dainas ji kūrė studijuodama Islandijoje, o dabar – karantino metu – muzikos studiją perkėlė iš darbo aplinkos į svetainę, kurioje ne tik gimsta nauji projektai, bet ir mėgaujamasi klausantis mėgstamų atlikėjų kūrinių.

ŠIŲ METŲ ATRADIMAI
Islandų grupė „aYia“ ir jos albumas „Water Plant“. Šią grupę atradau tik nuvykusi į Reikjaviką ir išgirdusi juos gyvai. Man tai puikus pulsuojančios muzikos, mistikos, švelnumo ir modernumo junginys. Nei per daug, nei per mažai.

Michaelas Kiwanuka ir jo „Love and Hate“. Gaila, kad atradau tik dabar. Ši daina man skamba lyg muzikantų himnas, lyg ieškojimas santykio su sceniniu menu, su žiūrovais. Dainos nuostabi struktūra, nestandartinis priedainis.

Andersono .Paak „Then There Were Two“ (atliekamas kartu su Mark Ronson) ir visas 2019 m. albumas „Ventura“. Andersoną .Paak žinau seniai, bet tik dabar pradėjau klausyti dažniau. Pozityvumo bangą skleidžiantis būgnininkas, vokalistas. Jo teksto ritmika ir groovas šiuo metu man labai artimi. Tarp R&B ir repo, visiškai skaniai skamba! Ne veltui 2018 m. Andersonas .Paak laimėjo Grammy už geriausią repo performansą, o pernai su albumu „Ventura“ laimėjo geriausio R&B albumo ir performanso nominacijas.

KAI NORISI PASIKRAUTI ENERGIJOS
Kai turiu energijos per daug arba stengiuosi neužmigti prie vairo, jungiu senus gerus „Led Zeppelin“, pvz. albumą „Mothership“. Kai norisi pakrauti smegenis, tai jungiu instrumentinę muziką, pvz. elektroninės muzikos projektą – „Oval“, arba Amon Tobin albumą „ISAM“. Pastarasis man visiškai nurovė stogą, bet jau kiek anksčiau, ne šiemet.

MUZIKA, TINKANTI ROMANTIŠKAM PASIMATYMUI
José Jameso
bet kuri daina, nors mano mėgstamiausia „Bird of Space“. Pirmą kartą išgirdau jį muzikos klube „Tamsta“ ir įsimylėjau dėl tembro. Romantiškam vakarui nesugalvočiau nieko geriau. „Bird of Space“ pats José Jamesas apibūdina kaip labai liūdną, ilgesio namams dainą, bet man ji labai romantiška ir puikiai skamba prietemoje.

SVAJONIŲ FESTIVALIS: KĄ KVIESTŲ, JEI GALĖTŲ
Nepaisant to, kokias grupes ir atlikėjus išvardinau, aš labai mėgstu lietuvių kūrybą. Todėl daryčiau festivalį, kuriame kviesčiau pasirodyti visos Lietuvos grupės bei atlikėjai. Absoliučiai visų žanrų, visokiausių lygių. O geri lietuvių atlikėjai, kurie jau išėjo, būtų atkurti hologramomis. Festivalis vyktų Neringoje, kormoranų išgražintame slėnyje. Kadangi visų į vieną vietą vienai dienai sukviesti nepavyktų ir turbūt neapsimokėtų, mano festivalio idėja lieka fikcinė.

Temos:
Skaitykite daugiau