Borisą Johnsoną pasivijo nemalonumai: gavo baudą už vakarėlį per karantiną

Borisas Johnsonas ir Rishi Sunakas / Scanpix nuotr.
Borisas Johnsonas ir Rishi Sunakas / Scanpix nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-04-12 18:19
AA

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir iždo kancleris Rishi Sunakas turės sumokėti baudas už COVID-19 karantino tvarkos pažeidimus Dauningo gatvėse, antradienį pranešė premjero biuro atstovė.

„Ministras pirmininkas ir iždo kancleris šiandien gavo pranešimą, kad Londono policija ketina skirti jiems fiksuoto dydžio baudas“, – nurodė atstovė.

Policija anksčiau antradienį pranešė dėl B.Johnsono ir jo darbuotojų įvykdytų karantino tvarkos pažeidimų iš viso skyrusi daugiau kaip 50 baudų.

Iš pradžių, kovo mėnesį, Londono policija paskelbė apie 20 baudų, bet nenurodė, kiek asmenų ir kokie asmenys jas gavo.

Pranešimai priminė apie vakarėlių Dauningo gatvėje skandalą, kuriam kilus B.Johnsonui teko kovoti dėl politinio išlikimo, nes virtinė jo valdančiosios Konservatorių partijos parlamentarų nuo premjero nusigręžė.

Po pirmųjų baudų B.Johnsono atstovas sakė, kad Jungtinės Karalystės lyderio tarp baudas gavusių asmenų nėra, bet opozicijos politikai vis tiek reikalavo jo atsistatydinti.

Londono policija tiria pranešimus, kad B.Johnsonas ir vyriausybės pareigūnai 2020-aisiais ir 2021-aisiais organizavo mažiausiai tuziną vakarėlių su alkoholiu ir juose dalyvavo, taip pažeisdami tuo metu galiojusias griežtas kovos su COVID-19 priemones.

„Tyrimas dėl įtariamų COVID-19 taisyklių pažeidimų Vaithole ir Dauningo gatvėje tęsiasi, – sakoma policijos pareiškime. – Iki antradienio, 2022 metų balandžio 12-osios, perdavėme [informaciją dėl] daugiau kaip 50 baudų... už COVID-19 taisyklių pažeidimus.“

„Dedame visas pastangas, kad šis tyrimas sparčiai tęstųsi... Tai apima reikšmingo tyrimo medžiagos kiekio tolesnį vertinimą“, – priduriama pranešime.

Borisas Johnsonas / SCANPIX nuotr.

B.Johnsonas jau atsiprašė už tuos vakarėlius, įskaitant Kalėdų šventę ir pasisėdėjimą prie alkoholio taurių princo Philipo laidotuvių išvakarėse.

57 metų ministras pirmininkas, kuris iš pradžių neigė, kad komplekse, kuri jis gyvena ir dirba, kokie nors renginiai vyko pažeidžiant karantino taisykles, ne kartą tvirtino, kad pats nesielgė netinkamai.

Bauda premjerui buvo skirta jam nesugebėjus deramai paaiškinti, kodėl jis atrodo dalyvavęs kai kuriuose vakarėliuose, kai jo vyriausybė visuomenei tokius dalykus draudė.

B.Johnsono biuras vasario mėnesį patvirtino, kad jis pateikė savo atsakymą į policijos apklausos lapą, bet šaltiniai sakė, kad tyrimą atliekantys pareigūnai jo asmeniškai neapklausė.

Rusijos invazija į Ukrainą sumažino politinį spaudimą B.Johnsonui – ši tarptautinė krizė iš laikraščių puslapių beveik išstūmė vakarėlių skandalą.