Brangiausia kosmetika pasaulyje

Aukso kaukė veidui / Fotolia nuotr.
Aukso kaukė veidui / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Skundžiatės, kad per mėnesį gražinimuisi iššvaistote daugokai pinigų, o per metus susidaro apvali sumelė? Norime jus nuraminti – esate be galo taupi ir kosmetikai išleidžiate niekingus centus. Tik pažvelkite, kiek gali kainuoti grožio priemonės.

Aukso kaukė veidui

Auksą savo grožiui puoselėti pradėjo naudoti Egipto karalienė Kleopatra. Be odą dailinančių pieno vonių, kiekvieną naktį ji užsidėdavo iš gryno aukso nulietą kaukę.

Šiandien tokias jauninančias kaukes mielai išbando pramogų verslo atstovės. Stiliaus ikonai dizainerei Victoriai Beckham 24 karatų aukso dribsnių kaukė padeda išsaugoti jaunystę. Tekančios Saulės šalyje aukso kaukės apskritai tapo kone mados klyksmu. Japonijos kosmetikos pramonė vos spėja gaminti šiuos stebuklingus produktus.

Neseniai gryno aukso kaukės atkeliavo ir į Didžiąją Britaniją. Tiesa, daug patogesniu pavidalu nei karalienės Kleopatros laikas. Britėms nebereikia ant veido laikyti ne vieną šimtą gramų sveriantį aukso luitą. Aukso su kitomis jauninančiomis medžiagomis (vitaminu E, eteriniu rožių aliejumi, elastinu, kolagenu ir kt.) įmaišoma į veido bei kaklo odos kremą. Prabangios kosmetikos gamintojai tvirtina, kad „auksinis“ kremas dešimteriopai veiksmingesnis. Kiek kainuoja naujasis jaunystės eliksyras? Kremo pakuotė, kurios pakanka vos penkioms veido kaukėms, kainuoja apie 200 litų.

Beje, dermatologai tvirtina, kad norint turėti 10–15 metų jauniau atrodantį veidą, aukso kauke reikia teptis kelis kartus per savaitę ištisus metus. Ką gi, paskaičiuokime. 200 litų pakuotės kainą padalykime iš 5 kartų, gausime 40 litų kainuojančią vienadienę procedūrą. Gautą sumą padauginkime iš 3 kartų per savaitę – jau 120 litų. Metai turi 52 savaites. Aukso kaukė metams – 6240 litų... Iš tiesų aukso vertės grožis.

 

Deimantinis nagų lakas

„Azature“ deimantinis nagų lakas
„Azature“ deimantinis nagų lakas / vaultmagazine.com nuotr.

Brangiausias pasaulyje nagų lako buteliukas kainuoja 250 000 JAV dolerių. Jį sukūrė Los Andželo juvelyrikos gamintoja Azature. Kuo ypatingas naujasis nagų lakas, kad jo kaina tokia milžiniška? Juvelyrai, padedami kosmetikos gamintojų, į lako masę įmaišė 267 karatų juodųjų deimantų. Pasaulyje kol kas pagamintas tik vienas tokio nagų lako buteliukas, bet gamintojai žada kiek taupesnėms klientėms deimantinį laką supilstyti ir į mažesnius, kad pakaktų vieną kartą nusilakuoti nagus. Jo buteliukas kainuos kelis tūkstančius JAV dolerių.

Ar verta lakuoti nagus tokiu brangiu laku? Kosmetologai tvirtina, kad nagų priežiūros gaminiai, kuriuose yra bent šiek tiek deimantų dulkių, daro tiesiog stebuklingą poveikį pažeistiems nagams.

Jau kelerius metus profesionalų manikiūro priemonėse naudojamos deimantų dulkės. Visos žinome, kad deimantas yra kiečiausia natūraliai Žemėje susidaranti medžiaga. Kas geriau gali atkurti ir sutvirtinti nagus, jei ne iš pačios gamtos gaunamas produktas? Taigi serumai, aliejukai, dildės su deimantų dulkėmis idealiai tinka nagų priežiūrai.

Tačiau pakalbėkime apie deimantinį nagų laką. Kyla rimtų dvejonių, ar, nusilakavus nagus, deimantų veikliosios savybės paveiks nago paviršių ar gilesnius sluoksnius, juk vis dėlto lakas sumaišytas su daugybe nagams žalingų medžiagų. Negana to, po kelių dienų dešimtis tūkstančių kainavusį manikiūrą tektų nuvalyti drauge su visais deimantais... Tikriausiai ir milijonierių žmonos, dukterys ar draugužės neišspaudusios gailios ašaros deimantinio nagų lako nenusivalys. Ką jau kalbėti apie mus, paprastas mirtingąsias.

 

Prabangūs kremai

Aukso kaukę, anot specialistų, galima užsitepti kelis kartus per savaitę, deimantais tviskantį manikiūrą pasidaryti ypatingomis progomis, o dieninius kremus ant veido būtina teptis kasdien. Pateikiame šiuo metu brangiausių kremų trejetuką.

„Azature“ deimantinis nagų lakas
„Azature“ deimantinis nagų lakas / vaultmagazine.com nuotr.

Už pirmojoje vietoje besipuikuojantį La Prairie Cellular Cream Platinum Rare tektų pakloti 1 000 JAV dolerių. Tokią gaminio kainą lemia viena sudedamoji medžiaga. Kaip sufleruoja kremo pavadinimas, jis gaminamas iš daugelio komponentų ir platinos – brangiausio metalo. Ji, kaip ir auksas, turi stebuklingą jauninamąjį poveikį. Deja, už tai susimokėti gali toli gražu ne kiekviena moteris.

 

 

„Azature“ deimantinis nagų lakas
„Azature“ deimantinis nagų lakas / vaultmagazine.com nuotr.

Antras brangiausias dieninis kremas – Kanebo Sensai Collection Premier The Cream, kainuojantis 650 JAV dolerių. Jis drėkina, maitina ir stangrina odą. „Kaip ir kiekvienas kremas“, – gūžtelėjote pečiais. Negalime per daug su jumis ginčytis. Vis dėlto kreme yra kai ko daugiau nei kituose panašaus poveikio gaminiuose. Kanebo Sensai Collection Premier The Cream gamyboje naudojamas pats prabangiausias šilkas, kuris daug metų buvo auginamas tik Japonijos karališkosioms šeimoms.

 

 

„Azature“ deimantinis nagų lakas
„Azature“ deimantinis nagų lakas / vaultmagazine.com nuotr.

Dar vienas kiek daugiau nei 600 JAV dolerių kainuojantis kremas, kuriuo reikia teptis kasdien, gaminamas iš 24 karatų aukso ir... bičių nuodų. Nors Amerikos dermatologų draugija šią prabangią kosmetikos prekę paskelbė „Metų alergenu“, Holivudo garsenybės šluote šluoja Orlane Creme Royale iš parduotuvių lentynų. Pasirodo, kas rytą pasitepus veidą šiuo kremu, gaunamas efektas kaip į raukšleles prišvirkštus botulino injekcijų. Žinoma, per dvylika valandų bičių nuodai absorbuojasi, bet juk išaušta kitas rytas ir vėl galima pastebimai atjauninti veidą ir kaklo sritį.

 

Milijonų vertės rinkinys

„Azature“ deimantinis nagų lakas
„Azature“ deimantinis nagų lakas / vaultmagazine.com nuotr.

Jokios kitos kosmetikos priemonės kaina nepranoks paties brangiausio rinkinio – už 14 mln. JAV dolerių galite įsigyti vos vieną blakstienų tušą ir lūpdažį. H. Couture‘s The Socialite Collection gaminiai verti tokios sumos tik dėl pakuotės ir klientų aptarnavimo sistemos. Paaiškiname išsamiau. Blakstienų tušo ir lūpdažio indeliai pagaminti iš 24 karatų aukso ir rankomis dekoruoti Swarovski kristalais. Gamintojai negali atsidžiaugti, kad jų blakstienų tušas ir lūpų dažai sudaro brangiausią kada nors pasaulyje pagamintą kosmetikos rinkinį. Beje, siekdami pateisinti milijoninę vertę, greta paties produkto siūlo ir tam tikrą kliento aptarnavimo programą.

Savaime suprantama, kad tokią sumą kainuojanti kosmetika gaminama tik pagal konkretų užsakymą. Įsigijęs blakstienų tušą ir lūpų dažus, klientas gauna asmeninę ID kortelę su konkrečiu numeriu. Šią kortelę tikrai „apsimoka“ saugoti: ji garantuoja, kad visą gyvenimą jūsų blakstienų tušo ir lūpų dažų indeliai niekada neištuštėja. Besibaigiant prabangiajai kosmetikai, tereikia susisiekti su asmeniniu aptarnavimo specialistu, parodyti ID kortelę, ir milijonus kainuojantys indeliai pripildomi. Tai mažų mažiausia, ką gali pasiūlyti kosmetikos kompanija: ji kelerius metus verčiasi iš pelno, kurį gavo pardavusi vos vieną gaminį. Tiesa, apie jo sudedamąsias medžiagas ir daugiau ar mažiau stebuklingą poveikį informacijos rasti nepavyko. Visai galimas dalykas, kad, skirdami tiek dėmesio pakuotei tobulinti, kosmetikos gamintojai kiek apleido indelio turinį...

 

Tūkstančiai už aromatą

„Azature“ deimantinis nagų lakas
„Azature“ deimantinis nagų lakas / vaultmagazine.com nuotr.

Už kosmetikos priemones pakloti apvalias sumas ne taip gaila, nes matomas akivaizdus efektas, o mokėti už kvepalus 215 000 JAV dolerių yra skausminga net ir turtingiausiam žmogui. No. 1 Imperial Majesty yra pats brangiausias aromatas pasaulyje (2007 m. tai pripažino ir Gineso rekordų knyga).

Kuo šis nedidukas 50 ml buteliukas toks ypatingas? Jis saugomas nuo tiesioginių saulės spindulių juodmedžio dėžutėje, puoštoje aukso ir platinos detalėmis. Kvepalai laukia pirkėjo „patogiai įsitaisę“ ant  gryniausio aksomo pagalvėlės. Buteliukas pagamintas iš gryniausio Baccarat kalnų krištolo, uždengtas 18 karatų aukso kamšteliu ir papuoštas 5 karatų baltuoju deimantu. Kiekvienam, kuris panoro įsigyti tokius kvepalus, gamintojai ant kamštelio išgraviruoja pirkėjo vardą, o prekė į milijonieriaus namus pristatoma Bentley“ ir nemažomis šampano atsargomis. (Ko gero, kad būtų lengviau susitaikyti su beprotiškomis išlaidomis...)

Kokį gi kvapą galima nusipirkti už daugiau nei 0,5 mln. litų? Jazminų, kardamono, citrinų ir bergamočių gaivos dvelksmą. Ar verta už kiekvieną purkštelėjimą pakloti dešimtis tūkstančių – spręsti jums.