Brazilijoje dėl koronaviruso atidedamas San Paulo karnavalas

San Paulo karnavalas Brazilijoje šiais metais nevyks / Vida Press nuotr.
San Paulo karnavalas Brazilijoje šiais metais nevyks / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-07-25 12:29
AA

Koronaviruso pandemijos epicentru tapusios Brazilijos didžiausias miestas San Paulas penktadienį paskelbė, kad 2021 metų karnavalas dėl epidemiologinės padėties atidedamas neribotam laikui.

„Tiek sambos mokyklos, tiek karnavalo „blocos “(gatvių karnavalo grupės) supranta, kad nerealu organizuoti karnavalą kitų metų vasarį,“ – spaudos konferencijoje sakė miesto meras Bruno Covasas (Brunas Kovasas). Panašų žingsnį svarsto ir Rio de Žaneiras, kurio karnavalas – didžiausias Brazilijoje ir vienas garsiausių pasaulyje. Brazilijoje patvirtinta per 2,3 mln. koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, 85 tūkst. žmonių mirė.

Pagal šiuos rodiklius šalis yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų. Beveik ketvirtadalis visų Brazilijoje registruotų mirčių nuo koronaviruso buvo užregistruotos San Paule. Rio de Žaneiras taip pat smarkiai nukentėjo nuo pandemijos. San Paulo meras naujos karnavalo datos nepaskelbė.

Anot jo, tai galėtų būti „gegužės pabaiga arba liepos pradžia“. San Paulo karnavalas, nors ir ne toks garsus kaip Rio de Žaneiro, pastaraisiais metais tapo masiniu įvykiu, į 12 mln. gyventojų turintį miestą pritraukiančiu dešimtis tūkstančių pramogautojų. Sausakimšose gatvėse pandemijos metu šėlstantis karnavalas tikriausiai būtų tikras košmaras epidemiologams. San Paule jau atšauktas birželį turėjęs įvykti gėjų paradas – vienas didžiausių tokių renginių pasaulyje, iš liepos į lapkritį perkeltas milijonus žmonių kasmet sutraukiantis „Maršas už Jėzų“. San Paulo valstijos valdžia penktadienį paskelbė dar dviem savaitėms – iki rugpjūčio 10 dienos – pratęsianti karantino priemones.