Britai ruošiasi princo Louiso krikštynoms: paskelbti mažylio krikštatėviai

Princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi / „Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas su žmona Catherine ir sūnumi / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-09 12:13
AA

Liepos 9 dieną Londone bus pakrikštytas princo Williamo (36) ir Kembridžo hercogienės Catherine (36) jaunėlis princas Louisas (2 mėn.).

Mažasis princas Louisas turės šešis krikšto tėvus. Jais tapo Guy Pelly (princų Williamo ir Harry geriausias draugas), Nicholas van Cutsemas (princo Williamo bičiulis), ledi Laura Meade (princo Williamo artimo draugo žmona), Hannah Carter (Catherine ilgametė draugė) ir Lucy Middleton (Catherine pusseserė).

Nors Šv. Jokūbo rūmų koplyčios prieigose jau nuo ryto laukė gausus gerbėjų būrys, į pačią šventovę bus įleista tik saujelė svečių. Karališkoji šeima visuomet stengėsi, kad krikštynos būtų intymi ir ypač privati šventė. Jose dalyvaus kūdikio seneliai princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla, Michaelas ir Carole Middletonai, Catherine sesuo Pippa Middleton su sutuoktiniu Jamesu Matthewsu, Catherine brolis Jamesas Middletonas, princas Harry su žmona Sasekso hercogiene Meghan ir mažojo princo krikštatėviai su antrosiomis pusėmis.

Krikštynų ceremoniją vesti patikėta Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby. Tai tas pats šventikas, kuris gegužę sutuokė princą Harry ir Meghan Markle. Neoficialiai kalbama, kad J.Welby buvo tas asmuo, kuris prieš vestuves pakrikštijo Meghan.

Toje pačioje koplyčioje, kaip ir princas Louisas, buvo krikštijamas ir jo brolis princas George'as. Tuo tarpu princesės Charlotte krikštynos vyko Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje, kur kadaise buvo krikštyta ir jos močiutė Diana. Tiek George'ą, tiek Charlotte taip pat pakrikštijo J.Welby.

Yra dar vienas dalykas, siejantis visus tris vaikus, tai – krikštynų apdaras. Nėriniais puošti krikšto rūbeliai pasiūti pagal karalienės Viktorijos vyriausiosios dukters krikšto marškinėlius. Šie pirmą kartą buvo panaudoti per apeigas 1841-aisiais.

Princas Louisas gimė balandžio 23 d. 11 val. 01 min. Londono laiku (13 val. 01 min.). Apie kūdikio gimimą Kensingtono rūmai pranešė laišku žiniasklaidai ir žinute tviteryje. Kaip reikalauja karališkasis protokolas, pirmiausia apie mažylio gimimą sužinojo karalienė Elizabeth II – jai princas Williamas paskambino tiesiai iš ligoninės.

Berniukas eilėje į Jungtinės Karalystės sostą nustūmė savo dėdę princą Harry į šeštą vietą. Naujagimis yra penktas eilėje į sostą po savo senelio princo Charleso, savo tėvo bei brolio su seserimi.