Britų aktorius seras Ianas McKellenas serga prostatos vėžiu

Ianas McKellenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Ianas McKellenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2012-12-11 17:25
AA

Britų aktorius seras Ianas McKellenas atskleidė, kad jau „šešerius ar septynerius“ metus kovoja su prostatos vėžiu.

Iškart po biopsijos, kurios metu pas „Žiedų valdovo“ žvaigždę buvo aptikta vėžinių ląstelių, 73 metų aktorius bijojo blogiausio, bet jam buvo pritaikytas gydymas ir dabar jis privalo reguliariai tikrintis, ar liga neplinta.

„Išgirdęs šią naujieną tikrai netenki žado. Tai panašu lyg eitum darytis ŽIV tyrimo, bet ar tai kelio pabaiga? Pasakė, kad turiu prostatos vėžį, bet vėliau patikino, kad jį galima sustabdyti“, – sakė jis interviu „Daily Mirror“.

„Galima jį išpjauti, bet to nenori daryti. Tada pasidarai “laukiantis stebėtojas„. Jį jau turiu šešerius ar septynerius metus. Sirgdamas turi jį stebėti ir saugotis, kad jis neišplistų. Jeigu jis koncentruojasi tik prostatoje, tai nieko baisaus“, – sakė jis.

Nepaisant silpnos regos ir klausos, seras I.McKellenas sako besijaučiantis „visiškai gerai“, ir už tai yra dėkingas reguliariai mankštai.

„Esu laimingas, kad nejaučiu skausmų. Aš reguliariai darau pilateso pratimus, kurie susideda iš eilės tempimo pratimų. Juos rekomenduočiau visiems mano amžiaus žmonėms, nes su metais mes sunkiai atsispiriame pagundai nesimankštinti. O reikėtų. Aš visada lipu laiptais, nors stoviu ant eskalatoriaus (metropolitene) ir gyvenu name, kuriame taip pat daug laiptų. Tai suteikia progą daugiau mankštintis“, – kalbėjo aktorius.