Britų ambasadoje Vilniuje – priėmimas Charleso III garbei: damos puošėsi įmantriomis skrybėlėmis

Britų ambasadoje Vilniuje – priėmimas Charleso III garbei / Robertas Riabovas/BNS nuotr.
Britų ambasadoje Vilniuje – priėmimas Charleso III garbei / Robertas Riabovas/BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-13 20:15
AA

Ketvirtadienio vakarą pasipuošusi kviestinė publika rinkosi į Jungtinės Karalystės ambasadą Vilniuje. Čia surengta karaliaus Charleso III gimtadienio šventė.

Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brianas Olley su žmona Pascale Olley būrį svečių ketvirtadienio vakarą pakvietė į britų ambasados Vilniuje kiemelį.

Čia tradiciškai surengtas priėmimas Jungtinės Karalystės monarcho Charleso III gimtadienio proga.

Karaliaus gimtadienis / Robertas Riabovas/BNS nuotr.

Svečiai į šventę atvyko kaip reikiant pasipuošę. Vyrai šiai progai rinkosi kostiumus, o damos – dailias sukneles ir galvos apdangalus.

Skrybėlės – britų karališkajai šeimai svarbus atributas. Tradicija puoštis įmantriais galvos apdangalais puoselėjama dar nuo 1711 metų, kai Anglijoje buvo pirmą kartą surengtos Askoto žirgų lenktynės. Jose skrybėlė tapo būtina aprangos detale – to iki šiol reikalauja protokolas.

Fotogalerija:

Karaliaus Karolio III gimtadienio minėjimas (105 nuotr.)
+99

Tokios šventės Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje jau seniai tapo tradicija. Anksčiau, kai dar buvo gyva karalienė Elizabeth II, ambasadorius kasmet kviesdavo minėti jos gimtadienio. Tačiau po monarchės mirties 2022-aisiais tradicija nenutrūko – 2023-iaisiais britų ambasadoje Vilniuje paminėtas Elizabeth II sūnaus Charleso III karūnavimas, o dabar toliau švenčiamas ir jo gimtadienis.

Toma Vevelstad, Olga Jachimovič / Robertas Riabovas/BNS nuotr.

Tikroji karaliaus gimimo diena – lapkričio 14-oji, tačiau Jungtinė Karalystė jau nuo senų laikų monarcho sukaktį mini vasarą. Juk šaltas metų laikas – nepatogus paradams ir kitoms atvirame ore vykstančioms ceremonijoms.

Ne išimtis ir šie metai – šeštadienį, birželio 15-ąją, Londone vyks Charleso III gimtadienio šventė „Trooping the Colour“.

Lapkritį karaliui sueis 76-eri.

Žmonės.lt primena, kad pastarieji metai Charlesui III buvo nelengvi. 2024-ųjų vasarį pranešta, kad karaliui diagnozuotas vėžys.

Prieš tai jam buvo atlikta procedūra dėl padidėjusios prostatos. Tuomet gydytojai ir pastebėjo dar didesnę problemą.

„Neseniai ligoninėje karaliui atliekant procedūrą dėl gerybinio prostatos padidėjimo, buvo pastebėtas atskiras susirūpinimą keliantis dalykas. Vėlesniais diagnostiniais tyrimais nustatyta vėžio forma“, – teigta rūmų pareiškime ir pridurta, kad karalius pradėjo gydymą.

Bakingamo rūmai vėliau patikslino, kad tai – ne prostatos vėžys.

Tų pačių metų kovą paaiškėjo, kad onkologinė liga diagnozuota ir Charleso III sūnaus princo Williamo žmonai – Velso princesei Catherine. Jai vėžys buvo aptiktas pilvo operacijos metu sausio mėnesį.