Britų dainius Benjaminas Clementine'as grįžta į Lietuvą
Gerų koncertų banga Lietuvoje nežada nuslūgti. Jau kartą ašaras Vilniuje šluostęs ir vietos melomanų širdis „sudraskęs“ Benjaminas Clementine‘as grįžta į Lietuvą.
Antradienį britų atlikėjo socialiniuose tinkluose paskelbtas rudens koncertų turas. Lietuvos sostinė dar kartą pažymėta jo koncertų žemėlapyje. Taip pat internete pristatyta visiškai nauja B. Clementine‘o daina ir vaizdo klipas, kurio pagrindinė mintis – vaikų patyčios.
Paaiškėjo, kad „Mercury“ prizo laimėtojas ir „netikras“ Nina Simone brolis B. Clementine‘as lapkričio 15 d. surengs išskirtinį pasirodymą „Compensa“ koncertų salėje. Vienas įdomiausių šių dienų britų menininkų čia pristatys naujausią savo kūrybą. Tai bus vienintelis jo koncertas Baltijos šalyse ir antrasis jo pasirodymas Lietuvoje.
„Pirmas kartas buvo nuostabus. Koncertas, kurį buvo būtina pakartoti. Nuo – iki. Juk visi emociniai lūkesčiai buvo išpildyti ir viršyti. Sunku objektyviai vertinti tai, kas nutiko praėjusiais metais, bet tvirtai žinojom, kad jis pas mus dar užsuks. Nesitikėjom, kad taip greit teks dar kartą spausti dešinę Benjaminui ir tai – didelė privilegija. Šis koncertas skirtas ir vaikinui iš salės, kurio mergina negalėjo dalyvauti pirmajame atlikėjo pasirodyme. Jis tęsi pažadą, duotą nuo scenos tam vaikinui ir dar bent 2000 mūsiškių. Mūsų vienintelis pageidavimas vadybai buvo aiškus – nauja programa ir albumo pristatymas. Panašu, kad taip ir bus. Bet iki to dar reikia pagyventi. Teks pakentėti iki lapkričio“, - šypsojosi muzikos agentūros „8 Days A Week“ partneris Martynas Butkevičius.
Tokie tikri artistai įprastai nesikartoja ir nenusibosta. Kadaise benamio dalią patyręs britų muzikos grynuolis rudenį Vilniuje pristatys naują albumą. Šiame koncertų ture liūdesio ir vilties dainių lydės didelė muzikantų komanda. Vilniuje ant scenos užsilips net penki pritariantieji vokalistai, bosinės gitaros atlikėjas, būgnininkas, styginiais ir klavišiniais grojanti Barbara Leliepvre bei ant aukštos baro kėdės visuose savo koncertuose prie fortepijono sėdintis B. Clementine‘as.
„Phantom of Aleppoville“ – taip vadinasi naujasis B. Clementine‘o singlas ir antrojo albumo šauklys. Literatūrą ir poeziją su muzika derinantis kūrėjas parašė kūrinį, kuris įkvėptas britų psichoanalizės pionieriaus Donaldo Winicotto minčių. Video menininkė Masha Vasyukova ir fotografas Craigas Mcdeanas sukūrė dviprasmišką ir estetišką vaizdo klipą, kuriame vaidina keletas vaikų ir pats Benjaminas. Jis šiam darbui suteikė tokį pavadinimą – „mažasis Aleppo miestas“. Tai vieta, kur dauguma vaikų patiria patyčias ir niekas negali suprasti ir paaiškinti kodėl. „Patyčios namuose ar mokykloje ir jų poveikis vaikams yra toks pats blogis kaip ir karas“, - po vaizdo klipo premjeros internete sakė B. Clementine‘as.
Sunki vaikystė, patyčios mokykloje, nebaigti mokslai, laikotarpis be šeimos ir namų, skurdas, gyvenimas gatvėje, dėl Paryžiaus paliktas ir vėliau vėl įsimylėtas Londonas – tai tik keletas faktų iš tikrai spalvingos jo biografijos. Visa tai savotiškas atspindys to, apie ką rašė jau minėtas Donaldas Winicottas. Pats B. Clementine‘as taip pat rašo poezijos knygą, bet kol kas apie jos pristatymą nėra jokios informacijos.
B. Clementine‘o gerbėjų skaičius visame pasaulyje padidėjo šimtus kartų. Jam priklauso BBC, jo atvaizdas puikavosi ant „The New York Times“ viršelio, iš jo interviu imė pats „Talking Heads“ lyderis Davidas Byrne‘as. „The Guardian“ jį įvardino kaip vieną metų herojų, amerikiečių aktorius ir komikas Jimmy Fallonas jį rekomendavo savo draugams, „London Evening Standart“ jį įvardino kaip viena labiausiai įkvepiančių britų menininkų šiandienos pasaulyje. Metų pradžioje Damonas Albarnas ir „Gorillaz“ su juo įrašė albumo „Humanz“ singlą „Hallelujah Money" ir taip pašiepė JAV prezidentą Donaldą Trumpą. Pats B. Clementine‘as nusifilmavo šios dainos vaizdo klipe.
Pasirodymas Vilniuje - didelio rudens turo po Europą dalis. Į Lietuvos sostinę B. Clementine‘as ir jį lydinti komanda atvyks iš Rusijos, o po to keliaus į Lenkiją ir Vokietiją. Jau suplanuoti pasirodymai garsioje britų salėje „Brixton Academy“ ir kitose prestižinėse Europos koncertų salėse.