Britų karališkosios šeimos Velykos: šventė – be Elizabeth II, bet su Kembridžo hercogų vaikų debiutu

Kate Middleton, princas Williamas, princas George'as ir princesė Charlotte / „Vida Press“ nuotr.
Kate Middleton, princas Williamas, princas George'as ir princesė Charlotte / „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-17 19:13
AA

Šį sekmadienį visas krikščioniškas pasaulis švenčia Velykas. Jas mini ir Britų karališkoji šeima – ji dalyvavo tradicinėse Velykų pamaldose Vindzoro pilyje esančioje Šv.Jurgio koplyčioje. Tiesa, šiemet šventė – kitokia: dėl sveikatos problemų ją praleido karalienė Elizabeth II, tačiau joje pasirodė nauji dalyviai – princo Williamo ir hercogienės Catherine vaikai princas George'as ir princesė Charlotte.

Britų karališkosios šeimos Velykų tradicija – mišios Vindzoro pilyje esančioje Šv.Jurgio koplyčioje. Šiemet dėmesio centre atsidūrė Kembridžo hercogai Williamas ir Catherine bei jų vaikai – princas George'as ir princesė Charlotte. Šio sekmadienio pamaldos buvo jų Velykos šventės debiutas.

Kate Middleton ir princas Williamas savo vyresniuosius vaikus vis dažniau vedasi į karališkuosius renginius. Kovo 29-ąją princas George'as ir princesė Charlotte dalyvavo savo prosenelio princo Philipo atminimui skirtame renginyje. Vestminsterio abatijoje padėkos pamaldos surengtos nuo Edinburgo hercogo mirties praėjus beveik metams.

Jauniausias Kembridžo hercogų sūnus Lousas, kuriam šį mėnesį sukaks 4 metai, su tėvais, broliu ir seserimi oficialiose šventėse dar nedalyvauja.

Kate Middleton, princas Williamas, princas George'as ir princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.

8 metų princas George'as ir 6 metų princesė Charlotte Šv.Jurgio koplyčioje lankėsi ne pirmą kartą. 2018-aisiais jie dalyvavo dvejose vestuvėse: gegužę – princo Harry ir Meghan Markle, spalį – princesės Eugenie ir Jacko Brooksbanko.

Į Velykų pamaldas Kembridžo hercogų šeima atvyko pasipuošusi žydrų ir mėlynų atspalvių drabužiais. Princesės Charlotte gėlėta suknelė, žydros pėdkelnės ir tamsiai mėlynas megztinis puikiai derėjo su Kate Middleton suknelės ir galvos apdangalo atspalviu. Princas Williamas ir princas George'as šventinėms pamaldoms rinkosi tamsius kostiumus.

Britų karališkosios šeimos Velykos (6 nuotr.)

Dėl judėjimo problemų prie karališkosios šeimos šiemet neprisijungė karalienė Elizabeth II, kitą savaitę minėsianti 96-ąją sukaktį. Vis tik tikėtina, kad karalienė sulaukė svečių – šiuo metu ji gyvena savo apartamentuose Vindzoro pilyje, todėl šeimos nariai galėjo sustoti ir palinkėti jai linksmų švenčių.

Velykų pamaldas praleido ir Velso princas Charlesas su Kornvalio hercogiene Camilla. 

Šiuo metu Nyderlanduose vieši nuo britų karališkosios šeimos atsitraukęs princas Harry ir jo žmona Meghan Markle.

Penktadienį pirmą kartą nuo to laiko, kai prieš dvejus metus atsisakė svarbių karališkosios šeimos narių pareigų ir persikraustė į Šiaurės Ameriką, jie drauge pasirodė viešame renginyje Europoje.

37 metų Harry ir jo 40 metų žmoną britų bulvariniai laikraščiai kritikavo už tai, kad jiedu praėjusį mėnesį nedalyvavo karalienės velioniui sutuoktiniui princui Philipui skirtose pamaldose Vestminsterio abatijoje. Philipas mirė pernai balandį, kelios savaitės iki savo 100-ojo gimtadienio.

Princas Harry ir Meghan Markle / „Vida Press“ nuotr.