Britų rokerių „Bastille“ dainos vainikavo pirmąją „Granatos Live“ dieną

Grupės „Bastille“ koncertas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Grupės „Bastille“ koncertas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-08-01 20:45
AA

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Rumšiškių muziejaus teritorijoje startavo festivalis „Granatos Live“. Keturios scenos, per 30 atlikėjų ir grupių, įspūdinga gamta, puikus maistas ir gėrimai, atviros menų dirbtuvės, kokybiška muzika ir geras laikas idiliškoje aplinkoje – taip festivalininkus penktadienį pasitiko tris dienas truksiantis festivalis.

Jau dieną Rumšiškėse netilo žmonių keliamas šurmulys, o muziejaus teritorijoje po truputi augo palapinių miestelis. Teritorijoje buvo paskaitytos dvi didžiosios festivalio scenos.

Pirma „Granatos Live“ diena: „Saulės kliošas“, „Freaks On Floor“, „Biplan“ ir „G&G Sindikatas“ (97 nuotr.)
+91

Šalia pramogų zonos įrengtoje jaunųjų atlikėjų scenoje per tris festivalio dienas ketina pasirodyti 18 jaunų ir perspektyvių Lietuvos grupių ir atlikėjų.

Pirmieji penktadienį sceną išbandė „Monkey Tank“. Šokti iki paryčių susirinkusius kvietė Lietuvos ir užsienio didžėjų desantas, pasiruošęs elektroninės muzikos garsais drebinti DJ sceną.

Pirmąjį festivalio vakarą didžiosiose scenose koncertavo ir populiarios Lietuvos grupės „Saulės kliošas“, „Freaks On Floor“, „Biplan“ ir „G&G Sindikatas“.

Pirma „Granatos Live“ diena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje koncertavo britai „Bastille“

Pirmosios dienos „vinimi“ tapo britai „Bastille“, kurie į sceną lipo po vidurnakčio. Ši Londono ketveriukė „Granatose“ surengė įsimintiną pasirodymą gerbėjams Lietuvoje.

Pirma „Granatos Live“ diena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Festivalio „Granatos Live“ žvaigždės – britų rokeriai „Bastille“ (37 nuotr.)
+31
 

„Bastille“ Lietuvoje koncertavę nėra, bet jau yra lankęsi mūsų šalyje – pernai Vilniuje ir Kėdainiuose atlikėjai kartu su lietuvių aktorių komanda nufilmavo dainos „Things We Lost In The Fire“ vaizdo klipą, kuriame įsiamžino vilnietė Aušrinė Abramaitytė. Beje, mergina penktadienio vakarą nepraleido grupės pasirodymo Rumšiškėse.

Pirma „Granatos Live“ diena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Vilnietė Aušrinė Abramaitytė šėlo „Bastille“ koncerte (11 nuotr.)
+5

Šiltus prisiminimus ir smagius įspūdžius iš Lietuvos parsivežę „Bastille“ prieš pasirodymą džiaugėsi galėsiantys grįžti į Lietuvą ir surengti pirmą pasirodymą mūsų šalyje. Festivalyje britai pristatė savo koncertinę programą „Bad Blood“.

Grupės nariai scenoje pasirodė laiku ir nevėlavo pradėti savo pasirodymo. Minia jau buvo išjudinta prieš tai grojusių „G&G Sindikato“, todėl pasigirdus pirmiems dainų akordams, visi šėlo iš širdies. „Bastille“ surengė valandos trukmės koncertą, kurio metu skambėjo dainos iš jų pirmojo ir vienintelio albumo. Daugelio dainų žodžius gerbėjai publikoje dainavo drauge su atlikėjais. Britai nenustojo dėkoti tokiai šauniai publikai, o kiekvieną kartą jiems ištarus „ačiū“ lietuviškai, nuvilnydavo plojimų ir šūksnių banga.

Pirma „Granatos Live“ diena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Grupė „Bastille“ susikūrė 2010 m. Londone ir dar tais pačiais metais sulaukė pasiūlymo dirbti su įrašu kompanija „Virgin Records“. Dar iki debiutinio albumo išleidimo grupė pradėjo savo sėkmingą turą Didžiojoje Britanijoje, kur akimirksniu išpopuliarėjo interneto vartotojų dėka.

2013 m. išleistas jų singlas „Pompei“ iškart šoko į aukščiausias pasaulinių topų vietas, o jo vaizdo klipo „YouTube“ peržiūrų skaičius viršijo 60 mln. Debiutinis „Bastille“ albumas „Bad Blood“ tik išleistas Didžiojoje Britanijoje užėmė pirmąją vietą ir netrukus tapo platininiu. Britų muzikos apdovanojimuose grupė „Bastille“ laimėjo britų metų proveržio apdovanojimą.

Pirma „Granatos Live“ diena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Tuzinas pramogų

Kol buvo laukiama grupių pasirodymų, pramogų festivalininkams netrūko. „Granatos Live“ kvietė mėgautis ne tik kokybiška muzika, tačiau ir pramogauti iki nukritimo, mat specialiose erdvėse festivaliautojų laukė menai, sportas, aktyvios ir pasyvios pramogos.

Mėgstantys judėti ir kokį raumenį patreniruoti savo sugebėjimus futbolo, badmintono, tinklinio varžybose šeštadienį, kurios startuos vidurdienį, kuomet visi bus pabudę po naktinių šėlionių.

Netradicinio sporto gerbėjai turėjo progą išmėginti jėgas susirungdami su Lietuvos sėdimojo tinklinio rinktine. O pašėlti nevengiantys šiais metais susirungė linksmojoje estafetėje. Joje teko dalyvauti „varliagyvių“ lenktynėse, labiau pavargusį draugą vežti karutyje, lakstyti su „ląstais“ ir atlikti kitas keistas bet labai smagias užduotis. O visų tikrų kovotojų laukė vandens karas ar mūšis su kuokomis antrąją dieną.

Pirma „Granatos Live“ diena / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.