Broliai Lavrinovičiai nepamiršo savo skurdžios vaikystės

Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai / Mariaus Žičiaus nuotr.
Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai / Mariaus Žičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-04-25 17:36
AA

Broliai krepšininkai, Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, žino kas yra nepriteklius. „Užaugom su tėvais, mums labai pasisekė. Buvo ir tėvas, ir mama, bet jie sunkiai gyveno, tėvas dirbo ir naktimis, ir dienomis, kad mus išlaikytų“, – pasakojo broliai.

Dabar beveik viską sau leisti galintys garsūs Lietuvoje krepšininkai nepamiršo mažo bendrabučio kambariuko, kuriame užaugo. Nebuvo ten nei mylimų žaislų nei patogių baldų. Todėl broliai su entuziasmu ėmėsi BTV ir „SOS vaikų kaimų“ organizuojamos paramos akcijos „Raudonos nosies diena“ ambasadorių vaidmens.  

Lavrinovičiai labai laukė, kada galės nuvykti pas Augustiną ir jo mamą. Augustinas, paauglys turintis daug tikslų, norų bei vilčių, tačiau augantis siaubingame skurde, kuris gali sužlugdyti berniuko gražiausias svajones. Kaip gyventi paaugliui, jei jis neturi savo lovos, miega ant sofos, jam nuolat skauda galvą nuo mažučiame kambaryje tvyrančios drėgmės? 16-os kvadratinių metrų dydžio kambariuke sienos supelijusios, nėra net paprasčiausių patogumų – nei šildymo, nei dušo... Šios šeimos mėnesio biudžetas – 200 litų. Tad kaip atrasti viltį paaugliui, kuris norėtų turėti bent jau nesuplyšusius batus? Kaip jaustis mamai, kurios gyvenimo kelias buvo labai sudėtingas, ji užaugino šešis vaikus, ir todėl taip ir nesugebėjo išbristi iš skurdo. Auginant tokį būrį vaikų, tiesiog nebuvo laiko užsiimti kuo nors kitu...

Broliai krepšininkai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai pas šią šeimą atvyko nešini „Žalgirio“ plakatu. „Nežinom ar tu šios komandos fanas, bet jeigu ne – tai gali plakatą atiduoti draugams arba net suplėšyti“, – pokštavo krepšininkai stengdamiesi pralinksminti skurdžiai gyvenantį berniuką.

Nors paauglio bei jos mamos pečius slegia nepavydėtinos problemos, Augustino veidas, pamačius garsiuosius brolius, nušvito. Jie pažadėjo ir toliau rūpintis šia šeima. „Ir jūs galite padėti Augustinui bei jo mamai ir padovanoti berniukui šansą naujam gyvenimui“, – ragino broliai Lavrinovičiai. Plačiau apie tai – BTV žiniose jau šio ketvirtadienio vakarą.

Prisijungti prie šios smagios akcijos „Raudonos nosies diena“ gali ir tu! Padėti galite numeriais 1416 – auka 2 litai,  1419 – auka 5 litai. Labdaros ir paramos fondas “S.O.S vaikų kaimai“ ištisus metus teikia pagalbą socialiai remtinoms šeimoms, taip pat  konsultuoja tėvus, kad jie tinkamai rūpintųsi vaikais ir išmoktų gyventi savarankiškai. Tačiau to neužtenka. Reikia visų mūsų pagalbos, kad išsipildytų paprasčiausios Augustino svajonės: turėti tvarkingus namus, lovą, šildymo katilą, dušą, batus...