Broliai Lavrinovičiai ruošiasi įspūdingam karjeros finalui: „Norime kovoti iki pergalės“

Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai / Teodoro Biliūno nuotr.
Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai / Teodoro Biliūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-06-17 11:35
AA

Krepšinis – neabejotinai mylimiausias sportas Lietuvoje, kuris jau šimtmetį įkvepia ir suvienija visą tautą. O prie svarbiausių mūsų šalies pergalių kartu su vyrų krepšinio rinktine, kurios ne vienos svarbios rungtynės laukia ir šią vasarą, praeityje stipriai prisidėjo du žinomi broliai – Kšištofas bei Darjušas Lavrinovičiai. Paskelbę apie savo karjeros pabaigą, jie nusprendė tai paminėti nepamirštamai – suorganizavo atsisveikinimo renginį „Broliai. Karjeros finalas“.

Broliai jau birželio 18-ąją žada įspūdingą renginį ir tiems, kurie jį Vilniuje stebės gyvai, ir tiems, kurie paskutinę krepšinio kovą rinksis žiūrėti per televizorių ekranus.

„Viską darome dėl žmonių, dėl žiūrovų. Jie mus palaiko, o tai yra priežastis, kodėl mes negalime jų nuvilti. Norime kovoti iki pergalės – kad žiūrovai pamatytų ne pasenusius krepšininkus, o tokius, kurie dar gali kažką parodyti“, – šypsosi krepšininkai.

Svarbiausi prisiminimai – su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine

Lavrinovičiai neslepia – jaudulį prieš šeštadienio renginį jautė visą savaitę, o profesionaliam krepšiniui tarti „sudie“ – ne taip paprasta. „Be abejo, širdį dar suskausta, tačiau mes suprantame, kad taip atsitinka visiems ir tai yra labai normalu – dabar mūsų laukia kitas etapas. Laikas prabėgo labai greitai – atrodo, kad ką tik savo karjerą pradėjome, o dabar jau reikia ją baigti. Bet nejaučiame depresijos – abu su broliu esame aktyvūs, ir toliau norime būti arti krepšinio“, – mintimis dalijasi Kšištofas.

Broliai Lavrinovičiai

Abu broliai vieningai sutaria, kad krepšinis jų širdyse visuomet užėmė labai didelę vietą. Jis ne tik leido patirti visas svarbiausias gyvenimo emocijas, bet ir atnešė didžiausias pamokas. Tiesa, prieš kitus krepšininkus, broliai visuomet turėjo vieną pranašumą – nuo pat mažens koja kojon šioje kelionėje jie dalyvavo kartu.

„Manau, kad viena iš priežasčių, dėl ko mus lydėjo sėkmė, yra mūsų brolystė. Mes visą laiką jautėme vienas kito palaikymą. Jaunystėje buvome konkurentai gerąja prasme – tai skatino dirbti, siekti savo tikslų. O vyresniame amžiuje išliko tik nuolatinis, broliškas palaikymas“, – sako Kšištofas.

O įsimintiniausiomis savo karjeros akimirkomis jiedu neabejotinai vadina tą laiką, kurį praleido su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine – visa tai nostalgiją kelia iki šiol. „Net jei ir nelaimėdavome ar neatsiveždavome medalių, mus grįžtančius visuomet pasitikdavo minios, kurios mumis tikėdavo. Žmonės visuomet žinojo, kad mes visą savo širdį palikome aikštelėje. Tokių akimirkų, kai visa tauta mumis didžiuodavosi, pamiršti neįmanoma“, – atvirauja Darjušas.

Brolių Lavrinovičių prisiminimai – tarsi įrodymas, kiek daug mūsų krepšininkams reiškia sirgalių palaikymas. Kšištofas ir Darjušas savo karjerą jau baigia, tačiau Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę sirgaliai kviečiami palaikyti ir toliau. Jau visai netrukus, birželio 22 ir 26 dienomis, krepšininkai stos į pirmąsias kovas pasiruošimo Europos čempionatui lango metu. Vėliau, liepą, jų lauks ir oficialūs mačai – FIBA Pasaulio taurės atrankos varžybos. O rudenį Lietuvos pasirodymą žiūrovai išvys ir „Eurobasket 2022“. Visoje šioje kelionėje, kaip įprasta, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę lydės TV3 televizija.

Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai / Asmeninio albumo nuotr.

Paskutinėse karjeros rungtynėse palaikys ne tik su garsūs krepšininkai, bet ir šeima

Broliai Lavrinovičiai šį šeštadienį Vilniuje į aikštelę išbėgs paskutinį kartą. Subūrę dvi priešininkų komandas, Darjušas ir Kšištofas susirungs tarpusavyje. Be Lavrinovičių, žiūrovai išvys daugybę esamų ir buvusių krepšinio žvaigždžių – Joną Valančiūną, Rimantą Kaukėną, Ramūną Šiškauską, Arvydą Macijauską, Mantą Kalnietį, Robertą Javtoką, Liną Kleizą ir daugelį kitų. O šias komandas į priekį ves du labiausiai tituluoti Lietuvos treneriai – Antanas Sireika ir Jonas Kazlauskas.

„Tai – ne tik galimybė dar kartą kartu sužaisti ir pasitikrinti savo jėgas, bet ir proga susimatyti, pabendrauti. Tai susibūrimas ne tik dėl krepšinio – galėsime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie mūsų kelio. Negalima pamiršti tų, su kuriais leidome laiką, kurie mus mokė ir iš kurių mokėmės patys. Tad į renginį pakvietėme visus – nuo trenerių iki masažuotojų“, – sako Darjušas.

Tiesa, be jau žinomų ir daug pasiekusių krepšininkų, kartu su broliais kiekvienoje komandoje žais ir jų vaikai. Anot Kšištofo, savo sūnums jis yra iškėlęs sąlygą – iki 17 metų sportuoti. Tačiau niekuomet neliepė rinktis krepšinio – tą jie pasirinko patys. Ir nors širdies gilumoje jam dėl tokio jų sprendimo yra gera, kartu jis sako suprantantis, kad krepšinis – ir malonumas, ir labai sunkus darbas, reikalaujantis tvirto fizinio ir psichologinio pasirengimo.

„Tai – šeimyninis renginys, tad jaudinamės visi. Tiesa, vaikai, matyt, labiau, nes dar niekuomet nėra to patyrę, žaidę prieš tokius žaidėjus, stebint tokiai didelei miniai. Daugelį žaidėjų jie matė

tik iš vaizdo įrašų, todėl jiems ši galimybė vis dar atrodo neįtikėtina. Jie tikrai nesitikėjo, kad įtrauksime juos į šio renginio žaidėjų sąrašus“, – šypsosi Darjušas.

Puikią nuotaiką viso renginio metu palaikys krepšinio komentatorius Karolis Tiškevičus ir muzikiniai, visuomet nuo kėdžių pakeliantys atlikėjo Vido Bareikio pasirodymai. Renginį vainikuos išskirtinė galimybė visiems norintiems nusifotografuoti su savo mylimiausiais krepšininkais. O dalis už bilietus surinktų lėšų bus paskirta kilniam tikslui – padėti nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems vaikams.

„Broliai. Karjeros finalas“ – šeštadienį, 19.30 val. per TV3 arba internetu, per tv3.lt.