Broliai Lavrinovičiai švenčia 42-ąjį gimtadienį: ko vienas kitam linki garsiausi Lietuvos dvyniai?

Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai / Asmeninio albumo nuotr.
Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-01 09:02
AA

Bene garsiausi Lietuvos dvyniai, krepšininkai, šou pasaulio atstovai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai lapkričio 1 d. mini savo 42-ąjį gimtadienį. Šiemet jų šventė – išskirtinė, tad ir gimtadieniniai pokalbiai kitokie. Žmonės.lt portalui žinomi broliai atskleidė, kaip seniau apgaudinėdavo draugus, kodėl vaikai nenorėdavo dalyvauti jų gimtadieniuose ir kuri brolio savybė juos labiausiai erzina.

Ilgasis savaitgalis broliams Lavrinovičiams ypatingas ne tik dėl progos pailsėti, bet ir dėl galimybės kartu atšvęsti savo gimtadienį. Į sodybą Trakuose sugužėjo ne tik Darjušo ir Kšištofo šeimos, bet žada atvykti ir jų tėvai – Janas ir Vanda Lavrinovičiai.

Anot brolių, tokios šventės – retas reiškinys. Daugybę gimimo dienų profesionalūs krepšininkai praleido aikštelėje, treniruodamiesi arba dalyvaudami varžybose. Dideliems vakarėliams jie tiesiog nebūdavo galimybių, tad šventė apsiribodavo vakaru su šeima.

„Tortą suvalgai, arbatytės išgeri ir viskas, eini ilsėtis – juk kitą dieną laukia varžybos. Dabar, kai žaidžiame tik mėgėjiškai, galime sau leisti pabūti visiems drauge“, – sako Darjušas.

Kodėl vaikai vengdavo dvynių gimtadienio?

Šių metų šventė yra tarsi sugrįžimas į dvynių vaikystę, kai dideli gimtadienio minėjimai su svečiais būdavo įprastas dalykas.

„Gi šventes reikia švęsti, kaip brolis pasakytų. Na, tai ir švęsdavom, tik ne visada pavykdavo tai padaryti lapkričio pirmą. Taigi, nors kartais tekdavo šventę atidėti savaitgaliui, stengdavomės sukviesti artimuosius, draugus, kad mūsų nepamirštų“, – prisimena Darjušas.

Vis tik Kšištofas juokais priduria, kad jų gimtadienyje dalyvauti niekas nenorėdavo. Tai jiems būdavo nuostolinga: gimtadienis vienas, o dovanų reikia dviejų. Krepšininkas pasakoja, kad kai kurie vaikai rasdavo išeitį – atnešdavo vieną dovaną abiems broliams.

Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai su tėvais / Asmeninio albumo nuotrauka

„Jei tai būdavo knyga, džiaugdavomės – mums nereikdavo skaityti visos knygos: vienas perskaitydavo pirmą pusę, kitas – antrą“, – juokiasi Kšištofas.

Vis tik jis pabrėžia, kad dėl dovanų stygiaus jie neliūdėdavo: vienas kitam jie yra geriausios dovanos ir labiau mėgsta duoti nei gauti. 

„Mūsų santykiai tokie: geriau nuskriausime save, bet broliui padėsime. Pavyzdžiui, jei aš matau, kad broliui labai reikia konkretaus daikto, tai nelaukiu, kol jis jo paprašys – pats jį padovanoju“, – apie draugiškus santykius pasakoja D.Lavrinovičius.

Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai magistro diplomų įteikimo šventėje/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Brolius visuomet vienijo ir humoro jausmas. Darjušas juokiasi, kad būdami 20-25 metų amžiaus jie kartais apgaudinėdavo žmonės jiems pasakodami vieną akivaizdų gimtadienio melą, kuriuo... jie patikėdavo.

„Kalbant apie gimtadienį brolis pareikšdavo, kad jo gimtadienis lapkričio 1-ąją, o aš pasakydavau, kad mano – gruodžio ar sausio 1 d. Nors tie žmonės žinodavo, kad mes dvynukai ir nusistebėdavo, kad dvyniai gali gimti mėnesio ar dviejų skirtumu, jie vis tik tuo patikėdavo! Su broliu nesuprasdavom, ar jie nesusikoncentravę, ar tiesiog dundukai biški“, – kikena krepšininkas ir priduria, kad dabar jie – labiau subrendę ir apgaudinėja kitaip.

Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai / Stop kadras

„Brolis – arti idealo“, tačiau kai kurios savybės erzina

Tiek Darjušas, tiek Kšištofas, paklausti, kokią brolio savybę vertina labiausiai, negali išsirinkti vienos. Abu patikina, kad brolis panašus į idealų žmogų.

„Kšištofas turi daug gerų savybių, bet vieni didžiausių jo pliusų – patikimumas, atsakomybė ir vyriškumas. Tu visada gali juo pasikliauti ir viską jam patikėti. Su juo eičiau bet kur, net kare jausčiausi drąsiai ir saugiai. Manau, kad šios savybės gyvenime jį ir veda į priekį“, – tikina Darjušas.

Tatjana ir Kšištofas Lavrinovičiai su vaikais / Akvilės Razauskienės nuotr.

„Mėgstamiausia Darjušo savybė – sąžiningumas, gerumas ir atsakomybė. Manau, kad abu esame labai sąžiningai – visada laikomės savo žodžio“, – užtikrintai sako Kšištofas.

Gali pasirodyti, kad brolių santykiai – kone tobuli: jiedu nekovoja dėl dėmesio, niekada nesivaržė dėl merginų, vienas kitame stengiasi įžvelgti tik pliusus. Vis tik Kšištofas priduria, kad jie neretai pasipykdavo, dažniausiai – krepšinio aikštelėje. Pykčio pasitaiko ir dabar.

„Jei matau, kad brolis nori įrodyti savo tiesą, leidžiu jam. Vis tik gyvenimiška patirtis lemia, kad ilgai pykčio nelaikome – po penkių minučių vėl tampame geriausiais draugais“, – sako Kšištofas.

Vyras priduria, kad daug ydų brolyje neįžvelgia.

Darjušas Lavrinovičius su šeima / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Aš labai laimingas, kad turiu tokį brolį. Nė vienas nėra idealus, bet vertinu visas jo savybes ir labiau koncentruojuosi į pliusus – minusus juk galima pataisyti“, – įsitikinęs K.Lavrinovičius.

Vis tik Darjušas įvardija vieną brolio savybę, kuri jį kartais suerzina.

„Jam būdinga koncentracijos stoka. Būna, tu pasakai kažką, jis tik pamurma po nosimi ir toliau savo mintyse skęsta. Reikia dar kartą perklausti, prisiminti. Norėčiau duoti per ausį vieną plefkę, bet tokią brolišką“, – juokiasi D.Lavrinovičius.

Negana to, abu broliai pajuokauja, kad Kšištofas galėtų būti gražesnis ir aukštesnis.

Kšištofo ir Darjušo Lavrinovičių gyvūnai / Asmeninio albumo nuotr.

Labiausiai linki vieno dalyko 

Darjušas pasakoja, kad anksčiau gimtadienio proga visiems linkėdavo meilės, laimės, sėkmės, pinigų ir tik pačiame gale palinkėdavo sveikatos. Dabar jis elgiasi visiškai priešingai ir akcentuoja būtent ją.

„Linkiu sveikatos, sveikatos ir dar kartą sveikatos. Ji – svarbiausias dalykas gyvenime. Kaip profesionalus sportininkas žinau, kad negaluojant nieko nesinori – nei meilės, nei sėkmės, nei pinigų, o kada esi sveikas ir drūtas, atsiranda ir visų šių dalykų.

Taigi, kadangi jis protingas, šeima – laiminga, belieka palinkėti jam sveikatos kaip žirgo“, – akcentuoja Darjušas.

Kšištofo vertybės – labai panašios, tik jis išryškina ir kitą svarbų dalyką.

„Atsižvelgiant į mūsų amžių ir dabartinę situaciją, svarbiausia palinkėti sveikatos. Taip pat linkiu, kad džiugintų vaikai, mylėtų žmona ir kad nepamirštų brolio“, – pabrėžia Kšištofas.

Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai (52 nuotr.)
+46