Būdai, padėsiantys išlaisvinti savo seksualumą

Moters kūnas / Shutterstock nuotr.
Moters kūnas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-02-14 21:00
AA

Seksuali ne ta, kuri maskatuoja didžiausiomis krūtimis ar vaikšto vos prisidengusi savo kūną kuklutėmis medžiagos skiautėmis. Ir ne ta, kurios veide šviečia ryškiausias makiažas, o ant kūno gali rasti įvairiausių priklijuojamų keistenybių. Seksualumas prasideda nuo mūsų tikėjimo savimi ir gebėjimo į pasaulį žvelgti atvirai. Kaip išlaisvinti savo moteriškumą ir seksualumą?

Pamirškite įtampą

Šiais laikais žmones dažniausiai kamuoja nepaaiškinamas nerimas, todėl įtampa tampa nuolatine palydove. O juk tam, kad jaustumėtės laimingos, reikia atsikratyti visų neigiamų emocijų. Pasistenkite atsiriboti nuo darbinių reikalų, rūpesčių, atsakomybės, o susikoncentruokite į save ir savo mylimą žmogų.

Visada puikiai savo vaidmenį atlieka aromatinės vonios, malonūs kvapai, kvapiosios žvakės, romantiška muzika. Raskite laiko saldžiam miegui ir nepamirškite nuolatos rūpintis savimi – gera fizinė sveikata yra puikus būdas suaktyvinti savo seksualines galias.

Taip pat skaitykite: Situacija: seksas be įsipareigojimų

Atnaujinkite garderobą

Sakoma, kad apspirkinėjimas moterims gali išgydyti net sudaužytą širdį. Ir tam būtų sunku paprieštarauti. Nebūtina kardinaliai savęs keisti, tačiau kai kada visai smagu iš patogių plačių kelnių ir marškinėlių įšokti į dailią, figūrą išryškinančią suknelę, apsiauti dieviškus aukštakulnius, kurie kojas ilgina ir grakština, palepinti save nauju seksualiu apatiniu trikotažu... Patikėkite, tikrai švytėsite!

Raudoni apatiniai / „Shuterstock“ nuotr.

Keiskite elgseną

Stebėkite save iš šono. Kaip jūs elgiatės? Kaip judate? Gestai, eisena, mimika gali užburti daug labiau nei tobula išvaizda. Tačiau nebūtina į tai žvelgti primityviai ir kvailai koketuoti, vartyti akis, pūsti lūpas it paauglei. Sukurti moteriškumo aurą padeda ir laikyseną formuojanti mankšta, sportas, o labiausiai – šokiai. Juose savaime telpa tikras jausmingumo užtaisas.

Fantazijų galia

Kartais mes susikuriame visai kitą gyvenimą savo mintyse. Sutikite, fantazuoti nėra blogai, jeigu nepersistengiame atsidurti iškreiptoje realybėje. Trumpai tariant, nereikėtų varžyti savo seksualinių fantazijų, juk visa tai tik padės pagerinti jūsų intymų gyvenimą.

Kalba ne apie tai, jog reikėtų savo partneriu įsivaizduoti kitą žmogų, tačiau apie tai, kad būtina išlaisvinti savo jausmus, pasąmonę, vaizduotę, leisti sau galvoti apie tai, ko norime, kas mums patiktų. Itin gerai fantazijas įprasmina kūryba, tad atsiduokite tam su malonumu – nuo rašymo iki piešinių...

Taip pat skaitykite: Kaip tapti geidžiama?

Kalbėkite apie seksualumą

Jausmingumas prasideda mūsų viduje, o jeigu apie seksą niekada negalvojame, nekalbame, kodėl jis turėtų būti tobulas ir aistringas? Kur kas dažniau linkstame apkalbėti kitų seksualinius įpročius, kas su kuo susitikinėja, tačiau ar ne svarbiau galvoti apie jūsų pačių poros malonumus?

Pradėkite nuo paprasčiausių dalykų: paklauskite, kas išrinktajam labiausiai patinka intymiame gyvenime, ir laukite atsakymo. Visa tai tik padės pažinti geriau save ir jį.

Duokite sau laiko

Raudoni apatiniai / „Shuterstock“ nuotr.

Rytų praktikos siūlo ne vieną būna sužadinti seksualumą, pavyzdžiui, sutelkti dėmesį į procesą, o ne į laukiamą rezultatą. Stebėkite savo partnerį, savo jausmus, neskubinkite įvykių, leiskite seksui vykti savaime, pereinant visas stadijas. Tantra moko, jog konktaktas prasideda nuo žvilgsnio – atviro ir tiesaus. Tai simpatijos ir nuoširdumo demonstracija.

Taip pat skaitykite: Tantrinis seksas: kas tai yra?

Susilaikymas – dorybė

Kai kada sekso nesinori, tad mylėtis vien tik todėl, kad vienas bus patenkintas, o kitas atliks pareigą, kažin ar protinga. Susilaikymas moko, jog seksas turėtų būti suvokiamas ne tik kaip fiziologinis aktas, bet ir kur kas daugiau. Todėl kartais tikrai neverta eikvoti savo jėgų ir energijos vien tam, kad užsidėtumėte pliusą. Seksualumas slypi ne tik sekse, bet ir jūsų elgesyje, todėl susitelkite į esminius dalykus, o ne tik į fiziologiją.

Lavinkite jausmingumą

Eksperimentuokite ne tik psichologiškai, bet ir su fiziniais pojūčiais. Prisilietimai išties daro didelę įtaką geram seksualiniam gyvenimui. Dažniausiai santykių pradžioje, kai siaučia intensyvi aistrų audra, seksas būna nekontroliuojamas, o štai išlavintame seksualume slypi pusiau prislopintų ir nuolat augančių, gilių pojūčių žaidimas. Žaiskite su minkštais audiniais, plunksnomis, šalčiu, šiluma, mylėkitės užrištomis akimis ir pamatysite, kaip keisis jūsų reakcijos ir potyriai.

Raudoni apatiniai / „Shuterstock“ nuotr.

Taip pat skaitykite: Vyrai atvirauja apie savo seksualines fantazijas

Plėskite interesų ratą

Taip, tai taip pat susiję su seksualumu. Lyg voverės įsisukusios rate – namai – šeima – darbas – valgio gaminimas – buitis, greičiausiai pajusite, kad neliko jokio gyvenimo džiaugsmo. Kai esame patenkintos daugelyje sričių, kuo daugiau patiriame, tuo tai geriau atsiliepia seksualiniam gyvenimui. Taigi, nestovėkite vietoje, tobulėkite ir atraskite, kas jums suteikia daugiausia džiaugsmo.

Neeikvokite energijos konfliktams

Retai kam pavyksta pykčio energiją nukreipti į malonias akimirkas lovoje. Dažniausiai konfliktai išsemia energines galias, o tarp meilužių išauga didžiulė siena. Bandykite bėdas spręsti konstruktyviai, atrasdami bendrus sąlyčio taškus, o ne svaidydamiesi įžeidimais ar puodais ir lėkštėmis.

Būkite savimi

Atsiverkite ir liaukitės save slopinti. Būdamos savimi moterys pražysta, tad kam reikia žudyti savo individualumą? Taip darome iš baimės, ką pagalvos kiti, todėl neslėpkite savo emocijų ir reakcijų, o leiskite savo jausmams lietis laisvai.

Atsikratykite baimių

Kiekvienas mūsų slepia skeletą spintoje. Turime baimių, nuodėmių, poelgių, kuriais nesididžiuojame, tačiau gyventi praeitimi – kvaila. Net ir patys sunkiausi dalykai atleidžiami, tačiau dar svarbiau atleisti sau ir pripažinti klaidas, kurios tapo pamokomis.

Taip pat yra ir sekse – reikia išmokti pamiršti gėdą, kuklumą, drovumą, baimę, pasirodyti pernelyg nepatyrusiai ar pernelyg patyrusiai. Su partneriu, su kuriuo jus sieja ne akimirkos aistra, galite patirti pačius geriausius išgyvenimus.

Taip pat skaitykite: Keli patarimai moterims, kurioms per 40

Šypsokitės

Išgyvendinkite iš savo gyvenimo neigiamas emocijas. Ir verčiau tegu nuo jūsų veido nedingsta kad ir kvaila šypsena, nei kad įsirėžia pykčio žymės. Moteriškas seksualumas – tai jausmų, poelgių, požiūrio, išgyvenimų dėlionė. Išlaisvinkite tai, ką turite geriausio. 

Raudoni apatiniai / „Shuterstock“ nuotr.