Būgininkas Kasparas Petkus sugalvojo žavų būdą, kaip užsidirbti pinigų išsvajotoms studijoms

Būgnininkas Kasparas Petkus / Asmeninio albumo nuotr.
Būgnininkas Kasparas Petkus / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-08-06 15:33
AA

Bilieto kaina – auka studijoms Amsterdamo akademijoje. Tokią idėją sumanė būgnininkas iš Klaipėdos Kasparas Petkus. Jis rengia koncertą, o tikintys vaikinu ir jį palaikantys turi galimybę tai išreikšti materialiu dosnumu. Kasparą palaiko ir Klaipėdos pilies dżiazo festivalio komanda, padedanti jam organizuoti labdaros koncertą.

Kada pirmą kartą į rankas paėmei būgnų lazdeles?

Pirmą kartą būgnų lazdeles į rankas paėmiau būdamas vienuolikos metų, kai buvau penktoje klasėje. Tai įvyko Vilniuje, krikščionių protestantų bažnyčioje, kurią lankiau. Ten būgnais grojo Vygintas Vyšniauskas – jis ir buvo pirmasis žmogus, kuris man pravedė instruktažą apie būgnus bei vėliau buvo mano mokytojas. Dar iki šiol atsimenu momentą, kai pirmą kartą atsisėdau prie būgnų komplekto, tai man padarė didžiulį įspūdį!

Koks buvo pirmas sąlytis su muzika?

Gimiau muzikantų šeimoje, mano tėvai yra muzikantai: tėtis operos dainininkas, koncertavęs daugumoje pasaulio valstybių, o mama chorvedė bei kompozitorė, kuri turi daugybę nuopelnų Lietuvos muzikos pasaulyje. Galiu sakyti, jog esu muzikantas nuo gimimo, nes namuose visąlaik grodavo muzika, o aš visada surasdavau būdą, kaip jai pritarti. Būdamas penkerių pradėjau dainuoti bei groti pianinu.

Būgnininkas Kasparas Petkus / Asmeninio albumo nuotr.

Kas tave įkvėpė žengti muzikos keliu?

Manau, kad įkvėpimas muzikuoti man buvo gamtos dovana. Muzikoje esu nuo mažens, o būdamas septynerių įstojau į nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos pirmąją klasę. Ten mokiausi septynerius metus, tačiau vangiai grodavau bei turėjau mažai noro muzikuoti. Bet septintoje klasėje, kuomet taip nenorėdavau groti, kad net bėgdavau iš specialybės (mušamųjų) atsiskaitymų ir egzaminų, vienu momentu pajutau kažką, ko dabar negaliu paaiškinti. Atsimenu, jog tada pradėjau klausyti džiazo muzikos. Man tai atrodė taip įspūdinga bei įdomu, jog pradėjau mylėti muziką ir jau savo noru grodavau ne po vieną ir ne po dvi valandas per dieną. Nuo tada nesustoju...

Esi labai jaunas, bet jau nemažai pasiekei. Papasakok didžiausius ir įsimintiniausius projektus bei festivalius, kuriuose esi dalyvavęs.

Jau vienuoliktoje klasėje pradėjau groti su Klaipėdos džiazo orkestru (vad. Kęstutis Sova), taip pat grojau su žinomais muzikantais: Tevet Sela (Izraelis), Hudson Knott (Amerika), Francisco Angel Blanco „Latino“ (Ispanija), Lietuvos funk’o grupė Gin’gas ir Remigijus Ruokis, Eugenijus Jonavičius, Saulius Šiaučiulis, Donatas Bukauskas, Leonardas Bėkša, Algis Kilis, Arnoldas Jankūnas, Eugenijus Kanevičius ir daug kitų. O dalyvauti tenka visur ir nuolat. Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje gana anksti pradėjau groti įvairiuose koncertuose, festivaliuose. Esu laimėjęs trečią bei antrą vietas tarptautiniame būgnininkų konkurse Tamsta Drum day, 2 vietą tarptautiniame konkurse Jazz Fontanas Panevėžyje, 1 vietą respublikiniame Juozo Pakalnio pučiamųjų ir mušamųjų konkurse, geriausio būgnininko nominaciją jaunų grupių festivalyje Gargžduose, metų muzikanto nominaciją Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje.

Teko dalyvauti Vilnius Mama jazz festivalyje, Kaunas jazz festivalyje, Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, Jazz park festivalyje Vilniuje, Nida jazz festivalyje, Šiaulių džiazo festivalyje, Šiaulių bigbandų festivalyje, l tarptautiniame džiazo ansamblių konkurse Liepojoje (1 vieta), džiazo festivalyje “Petro-jazz” Sank-Peterburge ir daug kitų. Taip esu įrašytas į „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“: autobiografinių apybraižų žinyną.

Būgnininkas Kasparas Petkus / Asmeninio albumo nuotr.

Kokios tavo svajonės ir ateities planai?

Tikrai turiu svajonių ir planų. Šiuo metu ruošiuosi studijuoti Amsterdame, tačiau pragyvenimas ten labai brangus ir planuoti būtinus išlikimui dalykus, tokius kaip gyvenamoji vieta, darbas, draudimas ir t.t yra labai sunku, nes viskas visgi atsimušą į finansų stoką. Mano svajonė yra sėkmingai mokytis ir kuo daugiau pasisavinti informacijos bei patirties iš Amsterdamo konservatorijos. Taip pat svajoju savo muziką plėsti po pasaulį garsindamas gimtinę – Lietuvą. Nuoširdžiai trokštu, jog muzikos ir apskritai kultūros lygis mūsų šalyje sparčiai augtų. Jaučiu lyg viduje turiu svajonę – įsipareigojimą visa savo širdimi stipriai prie to prisidėti .

Kaip sakė Einšteinas: tas kas nustoja mokytis – pradeda mirti. Papasakok apie Amsterdamo muzikos akademiją, kodėl į ją stojai ir ko tikiesi išmokti joje?

Muzikos konservatorija Amsterdame – viena labiausiai žinomų konservatorijų pasaulyje. Kiekvienas, kuris pasirenka studijuoti Amstedamo konservatorijoje, gauna universalią programą su daugybę galimybių asmeniniam tobulėjimui. Geriausių mokytojų patarimai bei skatinanti aplinka užtikrina, kad studentai taptų aukščiausio lygio muzikantais.

Daugybė specialių projektų bei stiprus santykis tarp teorijos ir praktikos studijų metu garantuoti. Aukšto lygio švietimo kokybė bei kultūrų įvairovė Amsterdame studentams duoda galimybę tapti ne tik geriausiais muzikantais ar mokytojais, bet ir plačių pažiūrų meno kūrėjais.

Maždaug apie tūkstantį du šimtus studentų iš Nyderlandų bei kitų pasaulio šalių dalyvauja Amsterdamo konservatorijos kursuose, kuriuos apima klasikinė muzika, džiazas, ankstyvoji muzika, opera, latino bei pop muzika. Daugybė įvairių projektų studijuojant yra tiesiogiai susiję su praktika. Pavyzdžiui: studentai koncertuoja ,,Concertgebouw’’ , ,,Bimhuis” , ,, Muziekgebouw aan 't IJ” , ,,Beurs van Berlage” , ,,Melkweg” ar ,,Paradiso”.

Atmosfera yra labai tarptautinė. Daug studentų iš užsienio atvyksta studijuoti Amsterdame tam tikrą laikotarpį, o daugelis mūsų studentų turi galimybę keliems mėnesiams arba vieneriems metams pasimokyti kitoje užsienio konservatorijoje. CvA (Amsterdamo konservatorija) bendradarbiauja su akademiniais kursais visame pasaulyje. Be to, kiekvienais metais yra kviečiama daug svečių mokytojų iš Nyderlandų ir užsienio įvairiems ,,workshopams”, paskaitoms ar ,, masterclassams”.

Jau gana seniai sužinojęs apie šios konservatorijos galimybes bei susipažinęs su dėstytojais ir studentais įstojau ir noriu pilnai pasinerti į šias nuostabias studijas bei padaryti nuostabų rezultatą.

Mokslas Amsterdamo akademijoje yra brangus malonumas. Tad nuoširdžiai kviečiu visus į mano paramos koncertą, kuriame gros Vykintas Jasaitis – gitara, Antanas Balsys – bosine gitara, Martynas Šiaulys – klavišiniai ir Kasparas Petkus – mušamieji.

Vieta: Klubas „Raketa“ - Bangų g. 5A, Klaipėda

Laikas: Rugpjūčio 10 dieną 20:00h

Bilieto kaina: Auka studijoms Amsterdamo akademijoje