Būrėja Vaiva Budraitytė: „Netekau žado pamačiusi sunaikintą savo mylimų orchidėjų kolekciją“

Vaiva Budraitytė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Vaiva Budraitytė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Žinodami, kad garsi būrėja nemėgsta skintų gėlių, artimieji jai ėmė dovanoti augančias vazonėliuose. Taip prieš penkiolika metų gimė Vaivos aistra orchidėjoms. Deja, visai neseniai didžioji dalis jos taip mylimų gėlių išgyveno „pasaulio pabaigą“.

Lietuvoje orchidėjos prilygo stebuklui

Prieš porą dešimtmečių orchidėjos Lietuvoje dar buvo retenybė, o jei kas ir girdėjo šios gėlės pavadinimą, siedavo jį su erotine kino juosta „Laukinė orchidėja“. „Man šio filmo siužetas išvis neturi nieko bendro su orchidėjomis. Tokį filmą buvo galima drąsiai pavadinti ir „Laukinė varnalėša“. Seksas ar absurdiškos žemiausio lygio aistros niekaip negali asocijuotis su orchidėja – meilės jausmą simbolizuojančia gėle,“ – sako puikiai šiuos augalus pažįstanti astrologė.

Vaivai teko po truputį domėtis orchidėjų auginimo subtilybėmis, kuomet draugai, žinodami moters priešiškumą skintoms gėlėms, ėmė dovanoti vazonines. „Tuo metu orchidėjos prilygo stebuklui – jos buvo labai brangios, todėl eiline proga žmonės paprastai jų nedovanodavo. Pirmąsias penkias gėles teko numarinti, nes nieko neišmaniau apie jų priežiūrą“, – juokiasi V.Budraitytė, palaipsniui „perkandusi“ egzotiškų gražuolių būdą. Netrukus orchidėjų auginimas tapo Vaivos aistra

Didžioji dalis kolekcijos sunyko

Dar visai neseniai garsios astrologės kolekcijoje puikavosi net 74 orchidėjos. Deja, prieš pusmetį, kuomet Vaiva ir Gaudentas buvo išvykę į Australiją,  daugiau kaip pusė gėlių sunyko – iš gausios kolekcijos beliko vos trisdešimt. „Tikriausiai žmogus, likęs prižiūrėti mano gėlių, darbą atiko netinkamai. Labai skaudžiai sureagavau netekusi gėlių, bet vyras guodė mane, ramino“, – prisipažįsta V.Budraitytė. Šiuo metu jos sunykusią kolekciją papildė aštuonios naujos gėlės.

Vaivai gėles mielai dovanoja ir vyras Gaudentas, ir vaikai: „Vos pamatę kokią įdomesnę orchidėja, iškart nuperka“.

Orchidėjas atpažįsta „iš veido“

Tikriausiai žmogus, likęs prižiūrėti mano gėlių, darbą atiko netinkamai. Labai skaudžiai sureagavau netekusi gėlių, bet vyras guodė mane, ramino.

Orchidėja – prieštaringai apibūdinama gėlė. Vieni sako, kad tai ypač lepus augalas, o kiti stebisi, kad nieko nedarant, ši gėlė nuolat apsipila žiedais. Vaiva sako, kad apie tai jiedu su vyru irgi dažnai pasikalba. „Net nežinau, kodėl jos pas mane taip veši – gal dėl to, kad aš su jomis dažnai pasišneku. Netgi mačiau dokumentinį filmą, kuriame teigiama, jog augalai, su kuriais šnekamasi,  žymiai geriau auga. Neseniai išgirdau, kad saksofono muzika skatina gėlių augimą. Neslėpsiu – mes mėgstam tokią muziką, pasiklausom ir būtent toje erdvėje, kurioje gėlės auga. Kai gėlės laimingos, jos ir savo šeimininkams neša laimę“, – sako moteris.

Vaiva teigia, kad savo augintines „atskiria iš veido“ – net iš lapų sugeba pasakyti, kokios spalvos ar formos bus prasiskleidę gėlės žiedai. Vaiva žino, kad orchidėjos mėgsta bendrauti. Pažiūrėjusi į gėlę, moteris teigia iškart suprantanti, ko gėlei trūksta – vandens, saulės ar šviežio oro gūsio.

Kartais draugai, bandydami paerzinti Vaivą, pajuokauja, jog iš tikrųjų orchidėja – tikrų tikriausia piktžolė. „Na ir kas, kad piktžolė, bet užtat graži piktžolė. Ne visi turi būti mėlyno kraujo“, – tokiems „žinovams“ atšauna žodžio kišenėje neieškanti moteris.