Būsto renovacija: kokius darbus svarbu spėti iki rudens?

Vasara – vienas palankiausių sezonų būsto renovacijai
Vasara – vienas palankiausių sezonų būsto renovacijai
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-08-16 13:04
AA

Natūralu, kad vasara – vienas palankiausių sezonų būsto renovacijai. Mažesnis dienos ir nakties temperatūrų skirtumas, ilgesnės dienos bei šiltesnis oras turi kur kas daugiau privalumų tiek dedant naujus langus, tiek rūpinantis stogo izoliacija. Palankios oro sąlygos taip pat užkerta kelią statybinių medžiagų deformavimuisi ir vėlesniems jų pažeidimams. Būtent dėl šių priežasčių, savo namo renovacija ar elementariu remontu užsiimantys žmonės turėtų pasirūpinti darbų, priklausančių nuo klimato sąlygų, užbaigimu.

Prioritetas – sandarinimo ir šiltinimo darbai

Savaime suprantama, ne visi darbai priklauso nuo klimato sąlygų, tad pirmiausia pasirūpinti derėtų tais, kurių negalėsite atlikti lyjant ar spaudžiant bent minimaliam šaltukui. Pavyzdžiui, atnaujindami vėdinamą fasadą, netrikdomai galėsite darbuotis net ir šiltesnę žiemą.

Tuo tarpu renovacijos prireikus tinkuojamam fasadui, darbus derėtų suplanuoti taip, kad šie būtų užbaigti dar esant teigiamai temperatūrai. Ne mažiau svarbu iki pirmųjų šalčių spėti atnaujinti ir šildymo sistemą, nes netikėtai atvėsus orams gali atsirasti ne tik gyventojų patiriamas diskomfortas. Dėl drėgmės ir šalčio ima trūkinėti dekoratyvinis tinkas, drėksta šiltinimo medžiagos, grindų bei sienų sujungimai, siūlės.

Užkirsti kelią tokiems padariniams galite laiku pasirūpinę tiek stogo, tiek sienų šiltinimu. Be to, gera izoliacija ne tik padės išsaugoti nepriekaištingą vidaus apdailą, bet ir sumažins šildymo išlaidas, nes mažiau šilumos pateks būsto išorėn. Savaime suprantama, kad dėl rudeniop išaugančios kritulių tikimybės derėtų pasirūpinti ir nutekėjimo sistemų bei nuogrindos įrengimu. Geras nutekėjimas neleis kauptis perteklinei drėgmei bei apsaugos nuo rūsio užliejimo ar varvančio stogo.

Vasara – vienas palankiausių sezonų būsto renovacijai

Gerai apgalvotas finansavimas – greičiau atlikti darbai

Tiesa, planuojant darbus ir jų terminus, daug įtakos turi ir darbų finansavimas. Atliekant remonto ar renovacijos darbus, nenumatytų išlaidų gali atsirasti bet kuriame darbų etape. Natūralu, kad pritrūkus santaupų, sustoja ir darbai, o jų terminai nusikelia dar mėnesiui ar net keletui. Apsisaugoti nuo tokio scenarijaus ir būtiniausius darbus suspėti atlikti iki rudens gali padėti kruopščiai apgalvotas finansavimo planas.

Pasidomėkite būsto renovacijos bei remonto paskolų galimybėmis internete. Šiuolaikinės technologijos leidžia patogiai užpildyti paraišką vos per keletą minučių, o štai gavę pasiūlymus, galėsite juos palyginti tarpusavyje ir pasirinkti jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį variantą. Kruopščiai išnagrinėtos būsto paskolos sąlygos gali užtikrinti visiškai ramų ir rūpesčių nesukeliantį būsto remontą.

Pirmiausia – neatidėliotini darbai

Nesvarbu, ar atliekate viso namo renovaciją, ar tik dalinius remonto darbus, visuomet yra pravartu susidėlioti prioritetų sąrašą. Gerai pasvarstykite, gal kai kurie jūsų suplanuoti darbai galėtų būti nukelti vėlesniam laikui?

Pavyzdžiui, visus vidaus apdailos darbus galite atlikti tiek žiemą, tiek vasarą, tad verčiau pirmenybę teikite langų montavimui, stogo keitimui, parapetų ar kamino skardinimui, lietaus nuotekų sistemos realizavimui bei kitiems neatidėliotiniems darbams. Vis dėlto, jei darbus atliekate patys ir nesate tikri, ar spėsite juos užbaigti iki pirmųjų šalnų – pasitelkite specialistų pagalbą ir užtikrinkite sėkmingus ir visus jūsų poreikius tenkinančius rezultatus.