Būsto saugumas vasarą: trys būdingi nutikimai

Šeima ruošiasi išvykti atostogų / 123RF.com nuotr.
Šeima ruošiasi išvykti atostogų / 123RF.com nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Vasarą išvykstant atostogų, kad ir kelių dienų trukmės, nepamirškite pasirūpinti savo turtu, kad vos tik grįžus neužkluptų nemalonūs netikėtumai. Svarbu atkreipti dėmesį į tris vasaros sezonui būdingus nutikimus, kurie gali padaryti žalos jūsų būstui.

Škvalas, audra, kruša. Siaučiant šioms gamtos stichijoms gali nukentėti gyvenamieji namai, butai, administracinės patalpos, rūsiai. Patalpose žalos pridaroma baldams, luboms, grindims, sienoms. Vanduo gali prasiskverbti į namus, vėjas lauke ar balkonuose išnešioti daiktus, kruša apgadinti namo stogą.

Keičiantis klimatui Lietuvoje vis dažniau įvyksta itin gausios liūtys, stiprūs gūsingi vėjai, ledukų pavidalo krituliai ir pan., kurie apgadina stogus, o pro pastatų konstrukcijas prasisunkęs vanduo užlieja ir gyvenamąsias patalpas, ir rūsius, ir garažus. 

Deja, stebuklingų būdų, kaip to išvengti, nėra. Svarbu stebėti orų prognozes, o prieš išvykstant reikėtų nepamiršti uždaryti visus langus ir duris. Daugiabučių namų gyventojams rekomenduojama patikrinti, kad balkonuose nebūtų lengvai pakeliamų daiktų, gyvenantiems individualiose namuose ar kotedžuose –  saugiai padėti lauke, terasose esančius daiktus.

Po lietaus prakiuręs stogas
Po lietaus prakiuręs stogas / 123RF.com nuotr.

Žaibavimas ir įtampos svyravimai. Nuo šių gamtos reiškinių gali nukentėti namuose esanti technika, kurios šiais laikais turime išties daug: kompiuteriai, televizoriai, indaplovės ir kt. 

Specialistai pastebi, kad žaibų kiekvienais metais daugėja, todėl gyventojai, norėdami apsaugoti savo turtą, turėtų pasirūpinti tinkama apsauga.

Nors bendroje namų turto žalų statistikoje žaibų sukeltos žalos sudaro nedidelę dalį, tačiau padariniai finansiškai būna labai skausmingi.

Žaibavimas pavojingas ne tik dėl gaisro rizikos – daug nuostolių būna ir dėl šio gamtos reiškinio sukelto viršįtampio, nuo kurio dažniausiai nukenčia elektriniai buities prietaisai, kurie žaibo iškrovos atveju gali sugesti. Nuo viršįtampių nukenčia kompiuterinė technika, elektros instaliacijos, televizoriai. Tokiais atvejais vidutinė žala siekia apie 700 eurų.

Norint nuo to apsisaugoti, rekomenduojama  įsirengti  žaibo sistemą, kurią suprojektuoti ir sumontuoti padės specialistai. Jei perkūnijos metu būsite išvykę iš namų, nepamirškite išjungti elektros prietaisų, uždaryti langus.

Vagystės. Kaip rodo daugiametė policijos statistika, vasara – aktyviausias vagysčių į būstus metas. Draudimo bendrovės „If“ atliktas eksperimentas rodo, kad įsilaužti į namus ir pasisavinti grobį gali prireikti vos pusantros minutės. Ir nors šimtaprocentinės apsaugos nėra, tačiau, norint sumažinti vagystės riziką, tam tikrų saugumo priemonių imtis būtina.

 Patarimai, kaip išvengti įsilaužimo į būstą:

  • Pasirūpinkite tinkamomis lauko durimis ir spynomis, kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus.
  • Nepalikite daiktų matomose, lengvai prieinamose vietose. Pavyzdžiui, terasoje ar balkone.
  • Įsirenkite vaizdo stebėjimo kameras. Išmanūs sprendimai užtikrins didesnį saugumo jausmą.
  • Neskelbkite informacijos apie atostogas socialiniuose tinkluose arba pasitikrinkite privatumo nustatymus, kad skelbiamą informaciją matytų tik pažįstami asmenys.
  • Draugaukite su kaimynais. Perspėkite patikimus kaimynus apie kuriam laikui paliekamus namus, kad galėtų reaguoti pastebėję įtartinų asmenų.
  • Apdrauskite savo turtą. Vagystės atveju draudimas atlygins patirtą žalą.

Gera žinia, kad apsidraudus būstą dabar, draudimo bendrovė „If“ taiko 0 eurų išskaitą pirmam įvykiui, taigi patyrus žalą nuostoliai bus kompensuojami netaikant išskaitos. Ši akcija vyksta iki liepos 31 d., tad šiuo metu apsidrausti būstą ne tik tinkamas metas, bet dar ir apsimoka.