„Būti ar nebūti“ festivaliams: COVID-19 sujaukė ir „Midsummer Vilnius“ planus

Kadrai iš „Midsummer Vilnius“ festivalio
Kadrai iš „Midsummer Vilnius“ festivalio
Laura Kešytė
Šaltinis: Žmonės
2020-04-21 15:28
AA

Kai miestas pasineria į vasaros kaitrą, pačioje Vilniaus širdyje įsikuria festivalis „Midsummer Vilnius“, kasmet išjudinantis sostinės pulsą muzikos ir meno ritmu. Tiesa, kaip bus šįmet – kol kas nežinia. Karantino surakintose miesto gatvėse tvyro štilis. Apie galimybes turėti vidurvasario festivalį sostinėje kalbamės su „Midsummer Vilnius“ organizatoriumi Valdu Petreikiu.

Šiais metais liepos 13 – 24 dienomis buvote numatę surengti 10 renginių sostinėje. Ar dėl pandemijos jau teko keisti planus? Kokios perspektyvos turėti festivalį vasarą?

Iš tiesų, prieš prasidedant aktyviai viruso fazei mes buvome praktiškai pabaigę dėlioti visą festivalio programą. Ketinome pasirašyti sutartį su didžiausiu užsienio atlikėju, kuris turėjo atidaryti renginį. Visgi, globali pandemija sugriovė mūsų planus. Situacija šiuo metu „kabo ore“, kadangi mes nežinome, ar bus leidžiama daryti renginius, o jeigu bus – kokio dydžio. Panašu, kad pirminis formatas, t. y. 10 renginių, jau nebeturi jokios galimybės įvykti.Šokio trupės spektaklis „Flying Bach“ festivalyje „Midsummer Vilnius“ (54 nuotr.)
+48

Tačiau kol kas viešai nesame paskelbę jokio pranešimo. Vis dar turime menką viltį, kad atsitraukus virusui renginiai, nors ir mažesni, bus leidžiami. Su komanda esame nutarę, kad sprendimus priimsime pirmąją gegužės savaitę. Jeigu įvyks stebuklas, kuris, deja, menkai tikėtinas, turėsime galimybę turėti mažą miesto festivalį tik su lietuvių atlikėjais.

„Midsummer Vilnius“ festivalis visada buvo mūsų svarbiausias, didžiausias ir gražiausias metų renginys. Po viso šio karantino ir izoliacijos būtų tikrai džiugu turėti bent kelis renginius Valdovų rūmų kieme su gera nuotaika ir gerais atlikėjais. Tai būtų dovana ir mums patiems, ir miestiečiams – galimybė išeiti ir vieni kitus pamatyti, pabūti ir pasimėgauti gyva kultūra, o ne per ekraną.

Gupės „Garbanotas“ koncertas festivalyje „Midsummer Vilnius“ (36 nuotr.)
+30

Jei pasitvirtins optimistinis scenarijus, ar esate pasiruošę vėlinti renginių datas?

Manau, kad tai spręsime, atsižvelgdami į situaciją. Visgi, festivalio pavadinimas suponuoja, jog tai turi būti vasaros vidurys. Jeigu neturėsime tokios galimybės, teks koncertus perkelti į kitus metus.