„Būti ar nebūti“ festivaliams: „Granatos Live“ laukia žinios, kada atsivers oro erdvė

Festivalio „Granatos Live 2019“ publika / Teodoro Biliūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Karantino gniaužtai pamažu atsilaisvina. Bet meno renginių, koncertų ir festivalių industrijos atstovų tai neguodžia – jie dar neišgirdo datos, kada vėl galės susitikti su žiūrovais. Tokia pat nežinia – dėl užsienio atlikėjų koncertų, kai kurie jau nukeliami į rudenį. Hamleto mįslė „būti ar nebūti“ kamuoja ir vasaros festivalius.

Ar šiemet įvyks didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Granatos Live“, Žmonės.lt klausia jo organizatoriaus Vaido Zdancevičiaus.

Kaip koronavirusas keičia šios vasaros „Granatos Live“ planus, apskritai – ar jis įvyks?

Mes tikime, kad festivalis įvyks. Esame surinkę beveik visą atlikėjų sąstatą. Šiuo metu bilietų pardavimai yra silpnesni nei analogišku laiku pernai, bet jie nesustojo. Matome, kad Lietuvoje situacija su Covid-19 pandemija yra visai kitokia, nei šalyse į Vakarus nuo mūsų. Gegužę dėl festivalio likimo priimsime galutinius sprendimus.

Prašysime Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijų dėl festivalio formato ir reikalavimų. Esame pasiruošę mažinti leistiną žiūrovų skaičių tam, kad jie galėtų tarpusavyje laikytis reikalingos distancijos, pasirūpintume reikiamu kiekiu dezinfekcinių ir visų kitų priemonių, kurias rekomenduotų SAM.

Gal jau ieškote kitokių festivalio formų arba ketinate keisti jo datą?

Tikimės, kad „Granatos Live“ Rumšiškėse įvyks kaip suplanuota – liepos 31–rugpjūčio 2 d. Kol kas keisti festivalio formos neplanuojame. Tikimės, kad „Granatos Live“ renginys įvyks toks, koks buvo suplanuotas dar rudenį ir koks buvo kiekvienais metais iki šiol.

Kokie užsienio atlikėjų planai – atvyks kaip žadėję? Būtent dėl rizikos nesulaukti užsienio atlikėjų šiemet atšauktas festivalis „Devilstone“ Anykščiuose.

Kol kas nė vienas iš užsienio svečių savo pasirodymo Rumšiškėse neatšaukė (programoje skelbiama, kad šiemet koncertuos švedų popatlikėja Zara Larsson, muzikinių hitų balsas iš Didžiosios Britanijos Becky Hill – red.). Esminis klausimas, ar jie galės fiziškai tuo metu atvykti į Lietuvą. Dabar suplanuota, kad visi svečiai turėtų pasiekti mūsų šalį oro keliu, o ar festivalio dienomis – liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje – jau bus atidaryta oro erdvė ir kada vėl laisvai pradės skraidyti lėktuvai, atsakymo šiandien dar niekas nežino.

Ką patartumėte nerimaujančiam festivalio dalyviui, kuris jau yra įsigijęs bilietą?

Sekti informaciją festivalio svetainėje ir mūsų „Facebook“ puslapyje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Atšaukiamas „Devilstone“ festivalis: prašo išsaugoti bilietus kitiems metams

Akimirkos iš 2019-ųjų festivalio „Granatos Live“: 

Festivalio „Granatos Live 2019“ lankytojų stilius (57 nuotr.)
+51
Muzikos festivalis „Granatos Live 2019“ (175 nuotr.)
+169
Festivalio „Granatos Live 2019“ antroji diena (190 nuotr.)
+184
Skaitykite daugiau