Buvęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas apskundė nuosprendį už lytinius nusikaltimus

Harvey Weinsteinas/Vida Press nuotr.
Harvey Weinsteinas/Vida Press nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-04-06 11:06
AA

Kalinamas buvęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas pirmadienį apskundė jam paskelbtus apkaltinamuosius nuosprendžius dėl išžaginimo ir seksualinio užpuolimo, pradėdamas kovą dėl jam skirtos 23 metų laisvės atėmimo bausmės panaikinimo.

H.Weinsteinas judėjimui „#MeToo“ itin svarbioje byloje kaltu buvo pripažintas pernai vasarį. Jo advokatai Niujorko teismui pateiktame skunde tvirtina, kad juostos „Bulvarinis skaitalas“ (Pulp Fiction) prodiuseriui nebuvo užtikrintas sąžiningas teismas.       

Anot advokatų, kelioms moterims, kurios kaltino H.Weinsteiną seksualine prievarta, tačiau jų pareiškimai nebuvo įtraukti į kaltinamąjį aktą, neturėjo būti leista liudyti teisme kaip vadinamosioms ankstesnio blogo elgesio liudytojoms.   

„Amerikos baudžiamosios teisės sistema skirta nuteisti kaltinamuosius remiantis jų elgesiu, o ne bendrąja charakteristika“, – rašo advokatai.   

H.Weinsteino advokatai taip pat tvirtina, kad prisiekusiųjų objektyvumas nukentėjo dėl vieno iš prisiekusiųjų, parašiusią knygą apie vyresnio amžiaus vyrą, medžiojantį jaunesnes moteris. Kino pramonės ryklio advokatai prieš teismą nesėkmingai bandė pasiekti, kad ta moteris būtų išbraukta iš prisiekusiųjų sąrašo.   

„Turint galvoje, kad tuoj turėjo būti išleista jos knyga, ta moteris turėjo materialinę paskatą nuteisti kaltinamąjį“, – rašo advokatai.     

Harvey Weinsteinas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

69 metų H.Weinsteinas pernai vasarį buvo pripažintas kaltu dėl pirmo laipsnio seksualinio užpuolimo ir trečio laipsnio išžaginimo. Dėl sunkiausių kaltinimų seksualiniu užpuolimu, sukėlusiu apysunkį ar sunkų sveikatos surikdymą, jis buvo išteisintas.

Beveik 90 moterų, tarp jų aktorės Angelina Jolie ir Salma Hayek, apkaltino „Oskarą“ pelniusį prodiuserį seksualine prievarta. 

Tačiau jis buvo teisiamas tik dėl seksualinio smurto prieš dvi moteris. H.Weinsteinas buvo nuteistas už tai, kad 2013-aisiais išžagino buvusią aktorę Jessicą Mann ir 2006-aisiais savo bute Niujorke privertė oraliniu būdu su juo santykiauti buvusią padėjėją Mimi Haleyi. 

Apeliaciniame skunde H.Weinsteino advokatai taip pat tvirtina, kad teisėjas Jamesas Burke'as, su kuriuo jiems ne kartą teko suremti ietis per septynias savaites trukusį teismo procesą, skyrė pernelyg griežtą bausmę.    

H.Weinsteinas laikomas griežčiausio režimo kalėjime Niujorke. 

Jo taip pat laukia teismas Los Andžele dėl kaltinimų išžaginimu ir seksualiniu užpuolimu, susijusių su penkiomis moterimis.