Buvusios LTV verslo žinių vedėjos Aurelijos Simutis važinėjimą esant visiškai girtai teismas įvertino bauda ir atėmė vairuotojo pažymėjimą

Aurelija Simutis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Aurelija Simutis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-07-26 10:35
AA

Žurnalistei Aurelijai Simutis skirta 2 500 litų bauda ir uždrausta vairuoti transporto priemones 2 metus ir 2 mėnesius.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienio rytą priėmė nutarimą žurnalistės, buvusios TV laidų vedėjos Aurelijos Simutis (34) byloje dėl šiurkštaus Kelių eismo taisyklių pažeidimo. 

Teisėjo Jeugenijušo Jaglinskio nutarimu,  žinomai žurnalistei skirta 2 500 litų bauda, be to, 2 metams ir 2 mėnesiams atimtas vairuotojos pažymėjimas.

Bylos duomenimis, A.Simutis vairuojamas automobilis „Honda“ buvo sustabdytas 2013 m. birželio 29 d. apie 1 val. sostinės Ulonų gatvėje.

Jau anksčiau bėdų su kelių policija turėjusiai A.Simutis šįsyk nustatytas „mirtinas“ girtumas – 3,7 promilės.

Vairuotojams, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, skiriama bauda nuo 2 000 iki 3 000 tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Teisme paaiškėjo, kad žinoma moteris administracine tvarka praeityje bausta 16 kartų.

Vis dėlto teisėjas nutarė skirti ne pačią griežčiausią, o artimesnę sankcijos vidurkiui nuobaudą.

Teismas atsižvelgė į pažeidėjos atsakomybę lengvinančias aplinkybes – moteris prisipažino nusikaltusi ir nuoširdžiai dėl to gailėjosi. Vis dėlto teisėjas negalėjo neatsižvelgti ir į kitus bylos duomenis: vairuotojos baustumo statistiką praeityje ir įspūdingą šįkart įpūstų promilių skaičių.

Liepos 23-iąją atvykusi į bylos svarstymą, penktadienį nutarimo paskelbime A.Simutis jau nedalyvavo. Per bylos svarstymą ji sakė, kad sutiks su bet kokia teismo skirta nuobauda. Vis dėlto šiandienis teisėjo J.Jaglinskio nutarimas dar neįsiteisėjo, per 20 dienų jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Aurelijos Simutis teismo posėdis (10 nuotr.)
+4