Čaga – gamtos dovana stipriam imunitetui: kuo šis juodojo beržo grybas naudingas sveikatai?

Čaga – juodojo beržo grybas. / Shutterstock nuotr.
Čaga – juodojo beržo grybas. / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-09-15 10:54
AA

Atšalęs oras vis dažniau signalizuoja, kad metas pasirūpinti savo imunitetu. Priešaky – šaltasis sezonas, kurio metu siekiame išlikti ne tik sveiki, stiprūs, bet ir energingi.

Ekologiškų ir natūralių produktų tinklo LIVIN sveikatos kategorijos vadovė Martyna Grekauskaitė pastebi, kad žmonės vis dažniau ieško natūralių produktų imuniteto stiprinimui.

„Jau ne vienerius metus pastebime tendenciją, kaip rugsėjį suaktyvėja maisto papildų imuniteto stiprinimui paklausa. Džiugina tai, kad pirkėjai vis dažniau renkasi natūralias imuniteto stiprinimo priemones ir neapsiriboja vien tradicinėmis – kaip žolelių arbatos, bičių pienelis, medus. Kiekvieną rudenį didžiulio pirkėjų susidomėjimo sulaukia greipfrutų sėklų ekstraktas, acerola (laukinių vyšnių) sultys, žuvų taukai ir Omega-3 maisto papildai, tačiau lietuviai nevengia išbandyti ir inovatyvių produktų, tokių kaip čaga grybo eliksyrai“, – sakė M.Grekauskaitė.

LIVIN asortimente prieš 2 metus atsirado „Chaga Health“ eliksyrai. / Atstovų nuotr.

V.Macijauskienė: čaga – dovana imunitetui, energijai, protui

Kai LIVIN asortimente prieš 2 metus atsirado „Chaga Health“ eliksyrai – dažnai pirkėjams reikėdavo pasakoti, kas yra čaga grybas (kitaip vadinamas juodojo beržo grybu), kuo jis naudingas, kodėl svarbu, kad miškai, kuriuose čaga augo, nebūtų užteršti...

Per visą šį laiką įmonė daug dėmesio skyrė edukacijai, todėl šiandien pirkėjai atvyksta aiškiai žinodami apie čagą ir tikslingai ieško produktų su čaga grybu, nes jau yra bandę arba bent girdėję apie jo galią.

Sertifikuota holistinės sveikatos ir integruotos mitybos specialistė Viktorija Macijauskienė artėjant šaltajam sezonui taip pat jau antrus metus iš eilės renkasi čaga grybo eliksyrus „Chaga Health“. Anot jos, čaga – tai dovana iš gamtos žmogaus imunitetui, energija kūnui ir protui.

„Tai ne psichoaktyvus, bet funkcionalus ir legalus grybas, kuris pasižymi unikaliomis antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis. Jis padeda mažinti cukraus kiekį kraujyje, cholesterolį.

Taip pat gali būti alternatyvi priemonė esant tokioms ligoms kaip artritas, aukštas kraujospūdis ir netgi sulėtinti vėžinių ląstelių progresavimą. Čagos eliksyrai daro visapusišką teigiamą poveikį sveikatai, nes kiekviena jų sudedamoji dalis papildo vieną kitą sustiprindamos efektą“, – sako V.Macijauskienė.

Viktorija Macijauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

Ypatingas dėmesys ingredientų kokybei

„Chaga Health” juodojo beržo grybo eliksyrai gaminami kaimyninėje Estijoje pagal daugiau nei 100 metų senumo šeimos receptą. Siekiant užtikrinti aukščiausią kokybę, „Chaga Health” produktų sudėtyje – tik natūraliai gamtoje augantys ingredientai: juodųjų beržo grybų ekstraktas, alavijų ekstraktas, bičių medus, pušų pumpurų bei kraujažolių žiedų ekstraktai...

Čaga grybas, kitaip vadinamas juodojo beržo grybu. / Atstovų nuotr.

Išskirtinio skonio bei vertingų medžiagų eliksyrams suteikia vertinga erškėtuogių tyrė, šaltalankių ir juodųjų serbentų sultys, kurie puikiai pažįstami mūsų krašto gyventojams. „Chaga Health“ skiria ypatingą dėmesį sudedamųjų dalių tiekimo grandinei, kilmės kontrolei, atsekamumui ir tvarumui.

Eliksyrų gamintojai asmeniškai pažįsta kiekvieną ūkininką ir miškininką, iš kurių tiekiamų natūralių gėrybių: grybų, žolelių bei kopinėjamo medaus, ir susideda ypatingi eliksyrai. Gamintojai didžiuojasi žinodami kiekvienos eliksyro sudėtinės dalies kilmę: „Neapsakomai nuostabus jausmas apima, kai paimi saują kraujažolių ir tiksliai žinai, kur jos buvo surinktos“.

Tai kas sveika, tikrai gali būti ir skanu!

Tikriausiai ne vienam jau kilo klausimas, koks gi šių grybų eliksyrų skonis? Ir jis nuostabus. Erškėtuogės, šaltalankiai, juodieji serbentai, medus – jiems suteikia išskirtinai gerą skonį, todėl šį maisto papildą noriai geria net ir vaikai.

LIVIN asortimente galite rasti kelių rūšių čaga eliksyrus:

Originalaus – tradicinio skonio su alavijų ekstraktu.
► Vaikams labiausiai patinkantis – imuninės sistemos stiprinimui su šaltalankiais ir vitaminu C.
► LIVIN komandos favoritas – su juodaisiais serbentais ir vitaminu C.
► Nemėgstantiems ar negalintiems vartoti medaus – su erškėtrožėmis.

Ieškantiems naujų skonių norintiems nustebinti svečius, siūlome išbandyti keletą sveikų ir skanių kokteilių receptų su čaga grybų eliksyrais.

Čaga eliksyrai puikiai tinka gardžių nealkoholinių, sveikatai naudingų kokteilių gamybai. / Atstovų nuotr.