Čakros: kaip mes spinduliuojame energiją?

Moteris be veido / Vida Press nuotr.
Moteris be veido / Vida Press nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
A
A

Lietuvoje akademiko Jurgio Brėdikio iniciatyva įkurta viešoji įstaiga „Žmogaus kvantinių laukų tyrimai“, kurios vienas iš tikslų – švietėjiška veikla. Technikos mokslų daktaras Artūras Dabkevičius, šios įstaigos bendradarbis, pasakoja apie daliai iš mūsų sunkokai suvokiamus dalykus – žmogaus gyvybinę energiją, aurą ir čakras.

Ar esate girdėjęs „Kažkokiomis nesąmonėmis užsiimi!“ ir panašių teiginių?

Skeptikų daugiau tarp vyresnių žmonių, brendusių sovietinėje epochoje. Anot jų, jokių energijų, sielų nėra, o žmogus – sudėtinga mechaninė sistema ir nieko daugiau. Su tokiais pašnekovais diskutuoti filosofinėmis, religinėmis, ezoterinėmis temomis, aišku, problemiška. Tačiau žmonės, kurie žvelgia į pasaulį plačiau, – tarp jų yra labai aukštą statusą savo srityse turinčių specialistų, tokių kaip akademikas Jurgis Brėdikis, profesorius Alfonsas Vainoras, – pastaruoju metu daug kalba apie šiuolaikinio mokslo krizę. Ji kilo dėl ilgai vyravusio susiskaidymo atskiromis kryptimis (medicina, biologija, psichologija, fizika ir t. t.) ir visuotinio vaizdo nematymo. Dabar pasaulyje ryškėja tendencija jungti įvairias sritis ir tai leidžia keisti požiūrį į pasaulį ir gyvybę. Dideli protai daro išvadą, kad viskas nėra taip paprasta, kaip buvo manoma, kad egzistuoja energija, kuriamoji jėga, kuri valdo visą procesą. Žmogus, Kūrinijos dalis, žinoma, irgi su ta energija susijęs ir turi savo aurą, arba energinį lauką. Jį mūsų laikais įmanoma nufotografuoti. Tai darydamas aš naudojuosi Kirliano metodu, kuris jau labai nuodugniai išanalizuotas, apie jį prirašyta daugybė mokslo darbų, disertacijų įvairiomis kalbomis.

Fotografuojate ir aurą, ir čakras. Koks jų tarpusavio ryšys, kokių žinių tos nuotraukos teikia apie žmogų?

„Čakra“ – sanskrito kalbos žodis, reiškiantis „ratą“, „diską“. Pagal Indijos šventraščius vedas, žmogus turi daug subtilių energinių kanalų, jų susikirtimuose susidaro dideli rato formos rezginiai – čakros. Pagrindinės septynios išsidėsčiusios išilgai stuburo. Absoliuti dauguma žmonių jų nemato, bet čakras galima susieti su fiziniame kūne esančiais nerviniais rezginiais ir endokrininėmis liaukomis. Pavyzdžiui, tarp krūtinkaulio ir bambos yra saulės rezginys, sudarytas iš susipynusių nervų skaidulų, – jis atitinka trečią čakrą Manipura. Širdis ir užkrūčio liauka sutampa su ketvirta čakra Anahata, skydliaukė – su penkta čakra Vishudha ir taip toliau. „Aura“ – graikų kalbos žodis, reiškiantis „vėjelio dvelksmą“. Turbūt kiekvienas iš mūsų yra patyręs: su vienu žmogumi gali stovėti labai arti, o nuo kito norisi atsitraukti, antraip atsiranda diskomforto jausmas. Kodėl? Todėl, kad pajuntame tą subtilų „vėjelio dvelksmą“, kuris ne visada nuteikia maloniai.

Auros būna įvairių dydžių, formų, spalvų. Pastaroji irgi priklauso nuo čakrų, nes kiekviena jų turi savo spalvą ir sudaro vaivorykštę: nuo raudonos (apatinė čakra Manipura) iki violetinės (viršutinė čakra Sahasrara). Aktyviausių iš jų spalvos būna intensyviausios ir nudažo aurą. Energiniais kanalais cirkuliuoja gyvybinė energija ir čakrų, jos kelyje esančių centrų, padėtis ir išvaizda bei viso energinio lauko dydis ir išvaizda teikia informacijos apie žmogaus fizinę, emocinę, dvasinę būklę.

Čakros
Čakros / Fotolia nuotr.

Gal matote aurą ir be aparatūros?

Esu dalyvavęs Arvydo Daškaus, kuris vienas pirmųjų Lietuvoje specialia kamera pradėjo fotografuoti žmonių auras, seminare. Pagal jo metodiką man be aparatūros pavyko pamatyti pirmą auros sluoksnį.

Kad vizualizuotumėte aurą ir čakras, kažkodėl fotografuojate rankų pirštus...

Tyrinėjant žmogaus spinduliuojamą energiją buvo nustatyta, kad nuo plaštakų ir rankų pirštų sklinda intensyviausias švytėjimas.

Tyrinėjant žmogaus spinduliuojamą energiją buvo nustatyta, kad nuo plaštakų ir rankų pirštų sklinda intensyviausias švytėjimas. Buvo padaryta prielaida, kad pirštų galiukuose yra čakrų projekcijų taškų. Kaip jau minėjau, čakros tapatinamos su tam tikromis kūno dalimis ir organais, o šie turi savo projekcijas pirštuose. Galiu išvardyti, kuris pirštas su kuria čakra ir kuriomis kūno dalimis bei sistemomis tapatinamas: smilius – su pirma čakra ir uodegikauliu, storuoju žarnynu, šlapimo sistema; bevardis – su antra čakra ir lytine sistema, inkstais; didysis – su trečia čakra ir virškinimo sistema; mažylis – su ketvirta čakra ir širdimi, kraujotaka; nykštys – su penkta čakra ir gerkle, skydliauke, kvėpavimo sistema. Kol kas kalbėjau apie apatinius pirštų narelius. Viršutinis nykščio narelis siejamas su šešta čakra ir smegenimis, regėjimo sistema, o bevardžio piršto viršutinis narelis – su septinta čakra ir smegenyse esančiomis endokrininėmis liaukomis, nervų sistema. Kai Kirliano kamera nufotografuoja pirštus, speciali kompiuterinė programa apdoroja gautus duomenis ir ekrane pateikia auros ir čakrų vaizdą.

Ką reiškia, jei čakros, monitoriuje matomos kaip įvairiaspalviai rutuliukai šalia stuburo atvaizdo, yra išsimėčiusios: vienos – ant stuburo, kitos nuo jo nutolusios į kairę arba į dešinę?

Kai žmogus atviras, mylintis, nuoširdus, neapimtas depresijos, kūrybingas, neturi fizinių negalavimų, t. y. kai jaučia harmoniją, jo santykiai su savimi ir pasauliu – geri, tuomet visi rutuliukai, vaizduojantys čakras, būna išsidėstę išilgai stuburo. Iš praktikos galiu pasakyti, kad tokių žmonių reta. Iš dvidešimties – gal tik vienas. Paprastai paaiškėja, kad tie žmonės praktikuoja saviugdą: jogą, psichoterapiją, atlieka dvasines praktikas... Visų kitų rutuliukai būna išsibarstę ir pagal tai, kurioje pusėje, kairėje ar dešinėje, yra, galima daryti prielaidas apie vidinį ir socialinį gyvenimus, apie saviraiškos ir komunikacijos su pasauliu problemas.

Jei žmogaus varomoji jėga – uždirbti kuo daugiau pinigų, patirti kuo daugiau malonumų, o kurti stiprius emocinius ryšius, dvasiškai tobulėti jam neįdomu, kokį vaizdą pamatysite?

Šie poreikiai įgyvendinami naudojant trijų apatinių čakrų: Muladhara, Svadhistana, Manipura – energijas. Kompiuteris rodys, kad jos aktyvesnės nei kitos. Bet štai ką aš manau: žmogus – labai įdomus Dievo projektas ir neatsitiktinai mes tokie skirtingi. Lankiau Nijolės Wolmer seminarus ir ten gavau žinių apie sielos brandą. Yra sielų kūdikių, sielų paauglių, yra subrendusių ir senų sielų... Pagal žmogaus siekius galima spėti ir apie jo sielos amžių. Paprastai pinigai, malonumai, seksas labai traukia paaugliškas sielas, nors jų fiziniai kūnai gali turėti nemažai metų. Šios sielos ateina į Žemę išmokti savo pamokų, todėl nereikia jų smerkti už norą plaukioti prabangia jachta ar vakarieniauti prašmatniausiuose restoranuose... Jos ilgiau ar trumpiau mėgausis žemiškais malonumais, bet ateis laikas, kai pasijus persisotinusios. Tada joms kils kitokių poreikių, atsiras noras pažinti emocijų, kūrybos, dvasios pasaulį.

Kadangi čakros reprezentuoja ir fizinį kūną, atskiras jo dalis, organus, sistemas, tai pagal jas įmanoma spręsti ir apie sveikatą?

Fizinį kūną prižiūrėti ir tvarkyti reikia, bet vertėtų pradėti nuo savo minčių, jausmų, energijos revizijos ir higienos.

Mano tikslas – padėti žmonėms suprasti, kad nesame vien fiziniai kūnai. Todėl labai nenorėčiau, kad kas nors susietų čakras su konkrečių organų ligomis ir tabletėmis nuo jų. Verta pamąstyti štai apie ką: jei diagnozuota liga, t. y. serga fizinis kūnas, tai reiškia, kad jo energinį lauką sudarantys sluoksniai, rodantys emocijas, psichinę būklę, jau seniai nesveikuoja. Aišku, fizinį kūną prižiūrėti ir tvarkyti reikia, bet vertėtų pradėti nuo savo minčių, jausmų, energijos revizijos ir higienos.

Taigi – jei žmogus praktikuoja sveiką mitybą, mankštinasi, tai dar nereiškia, kad aura ir čakros rodys gerą būklę?

Jei žmogus neatlieka dvasinių praktikų, bet gyvena nepažeidinėdamas etikos dėsnių, sportuoja, rūpinasi savo kūnu, jo energinis laukas bus gana stiprus. Tačiau nereikia manyti, kad augalinė mityba, kuri sparčiai populiarėja, jį stiprina, – tyrimai to nerodo. Man regis, tai gali būti susiję su išmanymo trūkumu. Aš pats trejus metus buvau vegetaras, bet viskas baigėsi tuo, kad mano kūnas nusilpo, kraujo tyrimai buvo blogi... Naiviai maniau, kad pakanka nevalgyti mėsos ir tu jau vegetaras! Jei nenori sau pakenkti, turi puikiai nusimanyti apie sudedamąsias mitybos dalis (baltymus, angliavandenius, riebalus, vitaminus, mineralus) ir kaip jų parūpinti organizmui reikiamais kiekiais – tik tada vegetarizmas bus naudingas.

Turbūt yra atliekami ir tyrimai, rodantys, kaip žmogaus energinį lauką veikia saviugda?

Taip. Ir aš pats esu dalyvavęs įvairiuose eksperimentuose. Pavyzdžiui, nustatinėjau, kaip atrodo žmogaus energinis laukas prieš ir po jogos, meditacijos, kvėpavimo pratimų, gongų klausymo ir kitų panašių praktikų. Skirtumas labai ryškus! Saviugdos, dvasinių praktikų yra įvairių, tarp jų tikrai galima rasti sau priimtiną. Beje, su kolegomis iš „Žmogaus kvantinių laukų tyrimų“ šiuo metu tiriame, koks maldos poveikis – kai žmogus meldžiasi ir kai už jį kas nors meldžiasi.